Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az az isten hol helyezkedik...

Mi az az isten hol helyezkedik el koordinátákat is kérek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 21:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:

Ha a választ tényleg tudni akarjátok, és nem csak másokba bele kötni akkor:Karikó Éva- Ablak a végtelenre c. könyvében Böjte Csaba válaszol minden kérdésetekre.

Amennyiben nem akarnátok elolvasni megadom a válaszokat személyes e-mail formájában.

Addig is :


Ha Isten létezésére lenne bizonyíték akkor a neve nem "hit" lenne, hanem tudományos tény.


"Ha létezne elég könnyen bizonyithatná, csak idejönne és mutatná pár "trükköt"."

- Isten nem kéri, hogy higgy benne, csak azt hogy tartsd be a törvényeit.


"elewe a bibliát a börtönben irták és a börtönbe azé sok ember meghülyült.. szwal ennyit erről..."

- :D A bibliát nem csak hogy nem egy ember írta, de még csak nem is egy időben íródott az összes része.Nem tudom, hányadikos lehetsz, de magyar irodalom órán tanulni fogjátok.


Aki idézeteket írt ahhoz (03-26 20:16)

- Einstein hitt Istenben csak a panteizmus a "passzív" Isten jelenlétét vallja, és azt magával a "világgal" azonosítja. Vagyis Isten van, csak nem avazkozik bele a világ történéseibe.


"Nem mi. Hanem ki?

Én!"

- Ez azért egy kicsit komoly kérdés ahhoz h így ökörködj!


"Na jó az egész kérdés csak az egyház kigúnyolása volt mivel Isten, Allah, Butha és stb hülyeségek nincsenek ..."

- Helyesen Buddha, aki nem "Isten" hanem történelmi személy volt. Rááadásul csak prófétaként tisztelik.


"Isten, Allah, Butha is olyan hogy hisznek benne az emberek de azt se tudják hogy mibe Magyarul a semmiben hisznek."

- Miből gondolod, hogy ők nem tudják miben hisznek? Elmeszélgettél már valamikor egy mélyen vallásos emberrel erről a kérdésről (nem pappal mert azok minden áron meg akarnak téríteni)? Én például azért hiszek Istenben mert megtapasztaltam jelenlétét a világban. Ezt itt nem fogom ecsetelni, de személyes mail formályában szívesen.


Kedves kérdező,

utólagos kommentárjaid által értelmesebb embernek tűnsz, mint a kérdés észrevétele után gondoltam volna. Nem tudom ezt miért kell ilyen provokatívan feltenni. Ha tényleg kiváncsi vagy rá, hogy eggyes emberek miért hisznek egy olyan "lényben" melyre nincs tudományos magyarázat, akkor azt értelmesebben is fel lehetett volna tenni...


Ugyanezen az oldalon fel van téve ez a kérdés is :

"Miért nehéz elfogadni a vallásosak számára azt a rendkívül valószínű tényt, hogy Isten nem létezik?"

Az utolsó előtti válasz az enyém, itt is van egy-két pontosítás. Amennyiben kiváncsiak lenétek rá:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


És mégegyszer megemlítem, hogy minden vallással kapcsolatos kérdésre (amennyiben inteligensen van feltéve) válaszolok személyes e-mail formályában.


További szép napot : Csabi

2010. márc. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
63%

Tudjátok..Mindenki a saját világában él. Ez azt jelenti hogy azt látjuk igazságként, tényként és valóságként amit hiszünk. Azt hiszitek ez most vallás? Nem, ezt már a pszichológia is bebizonyította pár száz évvel ezelőtt.


Nem áll módomban leírni, és nem is akarom hogy miért mondom azt amit mondok. Csak azt értsétek meg hogy a saját világképetekben éltek, felnőttetek és bizonyos információk érték az elméteket. Ezeknek folytán hiedelmek alakultak ki, amiket tényként éltek meg. Nincs Isten, van Isten..Minden egy-egy hiedelem. Hogy hogyan látjátok a világot, az nem világtól, HANEM A SAJÁT VILÁGKÉPETEKTŐL FÜGG.

Egyszerű pszichológia nem látom értelmét tovább bizonygatni.


Nos itt mondtak sok hozzászólást, idézeteket mindent..

Pld. Ralph Waldo Emerson mondta hogy "Minden amit eddig láttam a világból, arra tanított hogy bízzak a teremtőben, annak ellenére is amit még nem láttam".


Itt a "kedves" kérdező Buddhát is megemlítette..Hogy ebben hinni abban stb. hinni.


Hadd tegyek fel egy egyszerű kérdést, tisztában vagy Buddha tanításaival? Jézuséval? Lao-ce, Mózes, Ezsaiás és a többi felvilágosodott bölcs tanításával?

Mert ha igen akkor joggal mondhatnád, de ha tudnád, akkor nem mondanál ilyet.

Tudatlan vagy.

És sokat tanultam az ember lelki világáról, ezek a bölcsek hihetetlen nagy emberek voltak hogy amiket felfedeztek ők maguk fedezték fel egyedül.


Elismerem hogy a Biblia furcsaságokat is ír. Ez igaz, nem tagadom. De mit is mondott Jézus, mi a legfőbb parancsolat? A második fele: "Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincs más ezeknél nagyobb parancsolat."

Az ember lelki világát ismerve, kis pszichológiai tudással felvértezve, valóban.. Ez a legfontosabb. Hogy szeressük önmagunkat és másokat. Sok oka van ennek.

Egyrészt mindannyian kivétel nélkül arra vágyunk hogy szeressenek és becsüljenek meg. Mindent azért teszünk hogy szeretetet kapjunk vagy pótoljuk a szeretet hiányát (bizonyított tény, nem bizonygatom).

Nos Jézus korában 2000 évvel ezelőtt.. Se pszichológia se semmi nélkül ezt megmondta.

Nem láttok is semmi "furát"? Hogy azért ez mégsem így van ahogy egyesek írják..

Vagy például ott van a hit. A Biblia és a pszichológia megfogalmazása ugyanaz a hitről.

"Hitetek szerint adatik meg néktek" ezt írja a Biblia.

"Minden tettünk megfelel az önmagunkról kialakított képnek (hitnek)" Ezt állítja a pszichológia. Ez a 20. század gyümölcse hogy erre rájött a tudomány. Jézus és a többi felvilágosodott bölcs időszámításunk kezdetekor megmondta,

Ez igen-igen kevés példa.. Tehát kicsit tágabb látókör..


Illetve, olyanról mondjatok ki állításokat, amiket ti magatok is ismertek.

2010. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim válasza:
62%

Nem mi, hanem KI. Ha tényleg meg akarod tudni a választ, akkor szépen vegyél elő egy könyvet, melynek címe: BIBLIA

Ebben minden kérdésedre választ találsz. Ajánlom azoknak is akik nem hisznek Isten létezésében.!!!!!!!

2010. ápr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim válasza:
48%
Általában a Blahán van.
2010. ápr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
61%
A Blahán? Én múltkor az Astorianál találkoztam vele, a Burger előtt. Épp szívta a cigijét, és a gondolataiba volt merülve.
2010. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
51%
Isten bennem van, csak néha elfelejtem. Meg mindenkiben, de az emberek többsége el se tudja ezt képzelni, azért tartunk még itt.
2010. ápr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
42%
Isten a lelkedben vagy és ő az aki vezérel, hogy jó ember legyél. Istent csakis magunkban találhatjuk meg.
2010. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
Előszőr tanuld meg leírni helyesen a Buddha szót, aztán legyél ilyen bölcs.
2010. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
42%

Az Iszlám szerint az Isten nem "térbeli", tehát nem lehet meghatározni a helyét, mer nincs helye! Ez azért van így mert ő tökéletes, és ha térbeli lenne, akkor az rengeteg negatív(gyengeséget) tulajdonságot idézne fel a személyében?


Pl: Hol, volt mielőtt teremtette a teret ahol van?

stb...

Keress meg, ha komolyan érdekel a dolog!

2010. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:

Ti vagytok a leghülyébbek, akik szidjátok.

Ez nagyon is okos kérdés volt.



" Honnan lehet tudni, hogy felnő egy gyerek?

-Hogy olyanokat kérdez ,amire van válasz."


Jézus:" Keresitek Istent? Kérdezzetek! "


Ha Istenhez imádkozol tárd ki a karod és beszéj ugy ,mintha a legbecsesebb kincsedhez imádkoznál. Mint a legszeretettebb barátodhoz. Ott van Isten.Benne.


Isten: H2O



Uhh bazzdmeg én nemértem , hogy mér hisztek benne? nemlétezik.. sok hüklye minden napját awwal tölti h imátkozzon meg minden oszt sehol semi ezt csk wmejik elmebeteg kitalálta h létezik oszt irt róla egy regényt ami most a biblia. elewe a bibliát a börtönben irták és a börtönbe azé sok ember meghülyült.. szwal ennyit erről..."


Ennek az agyatlannak aki ezt irta:Te is egyszer meg fogsz halni, és kiváncs lennék mi lesz az utolsó szavad... Önzö dög.

2010. jún. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!