Clark Kent.. kérdése:

Allah = JHVH?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez akkor?
2016. febr. 9. 21:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%

Fantasztikus amikor Bibliát még közelről sem látott ateisták próbálják interpretálni a vallást. Ennél csak a crossfitezők, vegánok, és gluténmentesen táplálkozók szenvednek nagyobb feltűnési viszketekségben...


Amúgy a kérdést már megválaszolták előttem, és megerősítem. Ugyanarról van szó.


A JHVH (magánhangzóktól függően) héberül a lenni igének egy formája, tehát olyasmit jelent hogy "aki itt van" vagy "aki mindig itt lesz", vagy ilyesmi. Mózesnek is úgy "mutatkozott be" Isten hogy "vagyok aki vagyok", ami tehát Isten ittlétére utal héber logika szerint.

Tekintve hogy nem tudok héberül ezt én sem értettem sosem 100%-ban, de elfogadom ez a nyelvészeti magyarázatot...


Az Allah szó arabul azt jelenti szó szerint hogy "az Isten", utalva arra, hogy Isten csak egy van. Ezt arab keresztyének is így használják amúgy.

2016. febr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

@23:39


Ezek szerint akkor egy arab nyelvű Biblia fordításban a héber "elohim" (isten) "allah"-nak van fordítva.


Érdekes lehet. Az "allah" olyan muszlimos, fura lehet amikor egy keresztény is kiejti ezt a szót.

2016. febr. 10. 03:54
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

NEM


Allah, nem egyenlő a Teremtő Istennel, mind amellett az Allah, Istent jelent, a Jehova, pedig Isten személyes tulajdon neve.


Allah, egy ugyan olyan "isten" mint a Bibliában szereplő istenek:

Baál, Zeusz, Molok, stb

az emberek képzeletébe uralkodó természet feletti kitaláció, amit kialakítottak maguknak különböző népcsoportok, a Bábel tornyánál összezavart nyelvek miatti szét széledés kapcsán.


Addig mindenki nagyon jól tudta, hogy EGY Isten van, és ez a Neve. csak nem akart mindenki "szót fogadni" neki.

2016. febr. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Roland G. ***** válasza:
8%
A kettőnek semmi köze egymáshoz!
2016. febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 szp72 ***** válasza:

Az arab Allah a héber Eloah szónak felel meg, jelentése: Isten.

Jahve (JHVH) pedig Isten leggyakoribb ószövetségi neve.


Amennyiben Allah-nak csak és kizárólag a mohamedánok Istenét hívjuk vagy hívhatjuk, akkor sem a keresztények sem a zsidók Istene nem Allah így Allah nem lehet Jahve sem.

2016. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az az Allah, de ha köze van JHVH hoz a népirtó fenevadhoz, akkor nem kérek belőle.
2016. febr. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Allah arabul annyit jelent: Isten. Az arab anyanyelvű keresztények (például szír keresztények) Istent ugyanúgy Allahnak szólítják, mivel ez csak az Isten szó arab nyelven.


Sőt, a nem arab anyanyelvű muzulmánok nem is hívják feltétlen így Allahnak, hanem a maguk nyelvén Istennek.

2016. febr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Allah = JHVH?"


IGEN.


A Korán olykor idéz a Tórából, ha nem is teljesen szó szerint, de majdnem és tartalmilag megfelelõen.

Ilyenkor ahol a Tórában olyasmi van, hogy "mondta az Örökkévaló ( JHVH ) Mózesnek, ezt mondd Izrael fiainak", ott a Korán azt írja, hogy Allah mondta Mózesnek. ( Presze, hosszabban, benne "áldott", "irgalmaos", stb )


Szóval a KORÁN SZERINT AZONOS.

+++

A tetragrammaton a "van, volt lesz", héberül "haja, hóve, jihje" összevonása. Ezért mondunk, írunk magyarul Örökkévalót.

A "sehova", mint I-ten neve egyszerûen tévedés ( [link] ), ami nem veze sehova.

I-tennek nincs sok neve van, de ezek egyike sem "sehova".

2016. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
* I-tennek sok neve van
2016. febr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"a Jehova, pedig Isten személyes tulajdon neve."


-->Kb. ezt a hazugságot leírtad a másik topikba is, röviden hozzá is szóltam, de elég volt már ebből a bohóckodásból.


nneddudgi-nál a pont ebben a kérdésben.


Jehova Tanúi ne írjanak ebbe a topikba, máshol terjesszék a hazugságukat.

2016. febr. 11. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!