Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, ti azt...

Kedves ateisták, ti azt gondoljátok, hogy jogos az evolúcióval cáfolni a teremtést?

Figyelt kérdés

Amikor ti az evolúciót bizonygatjátok, mindig csak baktériumok és vírusok szintjén tudtok bizonyítékot hozni, holott a Biblia ezekről nem is beszél.

Amikor a Biblia állatokról beszél, sohasem említi ezeket állatoknak, tehát felesleges olyasmit cáfolnotok, amit a Biblia nem is mond.



2016. febr. 26. 12:16
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/136 anonim ***** válasza:
51%

"Hát nem érdekes, hogy többnyire mindig a mélyen vallásosak teszik fel ezeket a kérdéseket?"

Ezeket a kérdéseket nyilván, hisz aki otthon van a tudományban, nyilván nem fog nyilvánvaló hülyeséget kérdezni vele kapcsolatban.

De nézz szét néha kicsit a valláskritika rovatban, az ateisták között is akad jó pár gyökér aki rendszeresen kötözködni próbál a hívőkkel.

Egyik oldalt sem kell félteni, ostoba emberek mindenhol vannak sajnos (néha úgy érzem, többségben is vannak...).

2016. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/136 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtam, hogy többnyire, nem pedig azt, hogy állandóan. Én vallásos családban nőttem fel, meg lettem keresztelve, de nem okoz nekem ez gondot. A családom miatt még bérmálkozni is elmentem, megtanultam több száz kérdést és a választ rájuk. Pedig nem hiszek Istenben. Azért csináltam, mert a családomnak ez sokat számít. És ezen is kik azok akik kiakadnak? A mélyen vallásosak, mert úristen, te nem hívőként el mertél menni egy bérmálkozásra... templomba is járok nagy ünnepekkor, mert tudom, hogy a családomnak ez sokat számít. Nekem az ő lelki nyugalmuk többet jelent, mint bármi más. No de ha én előjövök azzal, hogy én ateista vagyok, meg hiszek az evolúcióban akkor hülyének vagyok titulálva. Ti meg Istenben hisztek, miért kell mindig a saját nézeteiteket másra nyomni? Mindenki másban hisz, és ha a hitük nyugalmat, biztonságot ad nekik, akkor nektek miért kell azt semmibe venni?
2016. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/136 Ákos13 ***** válasza:

Amiben te "hiszel", az ráadásul bizonyított dolog, és biztosan tudod, hogy létezik. A hívők viszont csak hinni tudnak, mert bizonyíték nincs a kezükben, mégis azt képzelik, hogy a hitük ellensúlya lehet egy tudományos elméletnek. Szóval az ateisták teljesen jogosan "bántanák" a hívőket támadó kérdéseikkel, de nem teszik, mert intelligensek. Úgyhogy egyetértek veled, előző, teljes mértékben.


Ugyanakkor ez az a hely, ahol bárki megkérdezhet bármit. Ha akarsz, válaszolsz rá, ha nem, akkor hagyd figyelmen kívül.

2016. ápr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/136 Cerevisiae ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha van egy hívő egy olyan társaságban, ahol nem hívők vannak, akkor az utóbbiak kínosan ügyelnek arra, nehogy megbotránkoztassák a hívőt valami ateistás elszólással. Meglepő, hogy még maguk az ateisták is úgy érzik, a hívőnek alanyi jogon jár a hitének hirdethetősége (maga a hívő is ezt természetesnek veszi), sőt, mindenkit ilyenkor az az érzet tölt el, hogy a hívő biztosan csak egy nagyon jó ember lehet, akit bűn lenne félbeszakítani. Ugyanez a tolerancia már nem áll az ateizmusra!


Nálunk is megrökönyödést keltene, ha egy politikus az ateizmusára hivatkozna, mondván, hogy érdemes rászavazni, mert ez mutatja a racionális ítélőképességét (USA-ban ezzel szvsz. azonnal elvágná magát, sőt, ott mindig kell hivatkoznia Istenre, ha versenyben akar maradni). Itt sem ütköznénk meg túlzottan azon, ha egy politikus többször Istennel példálózna a retorikájában. Gyakorlatilag még én is ez utóbbit tartom normálisabb viselkedésnek, annyira erős hatással vannak rám a társadalmi elvárások.


Pl. bármilyen TV-s beszélgetős műsorban többnyire szinte feszélyezetten ismeri be az ateista, hogy ő ateista (már ha ez a kérdés, de inkább agnosztikusként mutatja be magát), míg a hívő szinte várja, hogy kinyilváníthassa a hitét, mivel eleve számíthat arra, hogy a többség rokonszenvét ezzel megnyeri. Amikor a teraszajtóimra rakták fel a redőnyöket, valaki a szomszéd kertben egy hatalmasat káromkodott, és a redőnyös rögtön megragadta az alkalmat, hogy kinyilvánítsa, ez mennyire megbotránkoztatja őt, mint mélyen hívő keresztényt (meg se fordult benne a gondolat, hogy egy ateista ugyanúgy elítélheti a durva káromkodást). Kinyögtem egy "hát igen"-t (zavart a lerohanása), majd gyorsan visszatértem a redőnyökre.


Szóval olyan mélyen gyökeredzik bennünk az ateizmussal szembeni megvetés, hogy maguk az ateisták többsége is feszengve ismeri be a meggyőződését egy idegen társaságban (fórumokon persze közel sem). Egyébként irodalmi művekben, filmekben stb. is sokkal inkább a hívő a szimpi, de legalábbis az általánosságokat tekintve ő a bölcsebb. Ez alól most van egy kivétel, az Agymenők sorozat (meglepő, pedig amerikai produkció).

2016. ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/136 anonim ***** válasza:
0%

"Azt mondtam, hogy többnyire, nem pedig azt, hogy állandóan."


Én is pont ezt írtam:


"Tehát az Ateisták többnyire tisztelik a vallásosokat, a vallásosok pedig többnyire nem tisztelik, hanem elátkozzák az ateistákat."


Persze szarkazmus volt, én nem ezt látom. Főleg a gyk-n nem, de a való életben sem.

2016. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/136 Ay carramba! ***** válasza:
100%
Tagadhatatlan hogy egyes pontjaik nem férnek meg egymás mellett, szóval igen.
2017. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!