Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, ti azt...

Kedves ateisták, ti azt gondoljátok, hogy jogos az evolúcióval cáfolni a teremtést?

Figyelt kérdés

Amikor ti az evolúciót bizonygatjátok, mindig csak baktériumok és vírusok szintjén tudtok bizonyítékot hozni, holott a Biblia ezekről nem is beszél.

Amikor a Biblia állatokról beszél, sohasem említi ezeket állatoknak, tehát felesleges olyasmit cáfolnotok, amit a Biblia nem is mond.



2016. febr. 26. 12:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/136 Ákos13 ***** válasza:
91%

Vidiripi: "Nos a "legtöbb nép" kifejezés biztosan nem azt jelenti hogy a közelkeleten a legtöbb nép!

Ezt majd később kifejtem!"

Nem csak a Közel-Keleten volt, így van. Valószínűleg olyan régi mítosz, hogy még a homo sapiensek szétvándorlása előtt keletkezett. Ezért van meg az indiánok mítoszaiban is például. De a zsidók Mezopotámiából vették át, és ez egyértelmű.



"Lehet hogy annak segítségével megtalálod a "bizonyítékot" ami lényegében nem nem bizonyíték hanem egy ok. Ok és okozati összefüggés!"

Mire gondolsz? A Biblia írója rejtetten feltünette, hogy átemelte a sztorit máshonnan, és az okát is feltárja? Lehet, hogy hülye vagyok, sőt biztos is, de nem értelek.


"A következtetésed téves! Ebből csak azt tudjuk hogy később írták le!"

Igen. És a szájhagyomány biztos nem őrizte évszázadokig a zsidó történetet, amíg megírták.


Van egy ilyen kifejezés hogy "bibliai régészet"!

Amely feltárja az ókori romokat, de nem bizonyítja, hogy a Kármel-hegyen Isten tényleg csodát tett, vagy hogy Mózes szétválasztotta a tengert. Csupán megmutatja, hogy a helyek, ahová a történeteket képzelték, léteztek.


"Pedig a Biblia az létezik ez tény. Mérhető, számolható, elemezhető az anyaga. Állítom hogy az emberek tudják hogy létezika Biblia!"

Ezt most miért kell? Nyilván a tartalmára kell a bizonyíték, nem a könyv létére. Tudom, hogy létezik, nekem is van. Anyám lelkész, neki is jó pár darab, héber is, görög is, latin is. Nem kell játszanod a hülyét, hogy tereld a szót, inkább bizonyítsd be, hogy a Biblia igazat ír!


"Én sem hiszem hogy létezik a Biblia, hanem tudom!"

De a benne leírtak igazságát már csak hinni tudod, mert nincs rájuk bizonyíték, legalábbis nagy részükre nincs.


"Elfogadom hogy így gondolod. De felhívom a figyelmedet arra hogy még is mind két esetnek vannak hívei. Olyanok is vannak nem is kevesen akik pedig pontosan arra a következtetésre jutottak hogy amit olvastak a Bibliában az igaz!"

S igen olyanok is vannak akik ennek az ellenkezőjére jutottak!"

Az evolúciónak nem hívői vannak, hanem tudói, ismerői, elfogadói. Hívői Istennek vannak. És igen, sokan juthattak arra, hogy igaz, de mióta érv az, hogy sok ember elhisz valamit? Az evolúcióra más érvek, bizonyítékok is vannak.


"Milyen ellentmondásokra gondolsz?" Sorolhatnám napestig. Inkább írd be a keresőbe, hogy ellentmondások a Bibliában, ki is ad neked egy oldalt egyből, ahol felsorolják.

2016. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/136 Ákos13 ***** válasza:
100%
Ha lusta lennél: [link]
2016. márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/136 anonim ***** válasza:
28%

Vidiripi


"Nem csak a Közel-Keleten volt, így van. Valószínűleg olyan régi mítosz, hogy még a homo sapiensek szétvándorlása előtt keletkezett. Ezért van meg az indiánok mítoszaiban is például."


S mond csak az indiánok azok kiktől vették át? A zsidóktól?

2016. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/136 anonim ***** válasza:
46%

# 42

Ezek nem ellentmondások, csak a szokásos értetlenkedések. Itt elolvashatod hozzájuk a cáfolatot is:

[link]


[link]


De adatok (főleg számok) feljegyzése között úgy tudom valóban vannak példák ellentmondásokra, de nem az isteni kinyilatkoztatások között. És ez is csak az ószövetségi iratokra igaz.

2016. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/136 Tom Benko ***** válasza:
88%
Nos, a 19. században német teológusok az evangéliumokat vetették alá analízisnek, és ők derítették ki, hogy azokat jópár helyen átírták.
2016. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/136 anonim ***** válasza:
54%

Vidiripi


Oké Tom! De mit és mi volt az eredeti szöveg?

2016. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/136 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott ajtón dörömbölni? Mit kell bizonyítani? Ki állította valaha is, hogy "véletlen", ami körül vesz minket? Miden ok és okozat! ( A véletlen a "szükségszerűvel" függ össze. ) És csodálatos a világ. / Ha pedig a "teremtő létezését" véled bizonyítottnak ezzel, rossz úton jársz, az nem bizonyítható - az hit kérdése./
2016. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/136 anonim ***** válasza:
Ezt láttam vkinél, de azt hiszem jól mutatja mi a lényeg, egy hívő ne bizonyítgasson,mert úgy se tud,hiszen a bizonyítás már a hit ellentéte..
2016. márc. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/136 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Vidiripi: Sajnos csak a megmásítás tényét lehet megállapítani, az őseredeti szövegek nincsenek meg. Sőt, az egyiknek még a létezése is bizonytalan.
2016. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/136 anonim ***** válasza:
51%
Értem. Tehát a hamisítás tényét meg lehet állapítani, de hogy kik, mit másítottak meg, hogyan, mikor és mi célból, azt már nem. Mondom, hogy ez még kevés...
2016. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!