Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek ha felhívom a...

Szerintetek ha felhívom a zsidó ismerőseim figyelmét hitbeli tévedéseikre, akkor az már antiszemitizmus? Vagy egyáltalán nem szólhatok, de ekkor pedig mulasztással nem vétkezem-e?

Figyelt kérdés
Gondolok az olyan tévedésekre, hogy Isten nem egy büntető Isten, hanem irgalmas és megbocsátó, mint Jézus.
2016. márc. 5. 11:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Várjatok még kicsit, hozom a popcornt.
2016. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Más hitűekkel nem szabad hitről vitázni, mert az könnyen megbotránkozást okoz. Ha őszintén kérdeznek a hitedről, akkor legjobb tudásod szerint válaszolsz, de nem győzködsz, nem vitázol.


Ha nem kérdeznek, akkor viszont te sem hozakodsz elő vele, mert az kérkedés lenne, nem pedig alázatos Isten-szeretet.


Ilyenfajta mulasztásos vétkezés csak a felekezeten belüli hittestvérek viszonylatában állhat fenn. Ha a saját hitbéli testvéred valamit rosszul tud, akkor őt udvarias formában kell figyelmeztetned: "Az idősebb férfit ne korhold, hanem csak figyelmeztesd, mint atyádat, a fiatalabbat, mint testvéredet; az idősebb nőt, mint anyádat, a fiatalabbat, mint nővéredet, egészen tiszta érzülettel" (1Tim 5,1-2)


Ugyanígy, ha téged oktatnak ki, azt udvariasan és alázattal kell fogadnod.

2016. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Muszáj ilyen h.lyeségekről beszélgetnetek? Nincs más témátok?
2016. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
81%

#13: ha a téma nem érdekel, akkor inkább ne írj.

Az itteni írók nem veszik el sem a kenyeredet, sem az idődet semmitől (hacsak te magad el nem pazarolod).

2016. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha jól értettem az értékelhető válaszokat, akkor ez nem antiszemitizmus, mivel csak segítő a szándékom, viszont "bunkóság", ill mások feletti uralkodni akarásomat élném ki, vallási köntösbe bujtatva.

.

Persze azért bennem még mindig motoszkál, hogy a lelki ismeretemmel hogyan fogok tudni majd elszámolni, ha nem is szóltam, és nem is figyelmeztettem, és simán csak hagytam, hogy "kívül rekedjenek".

2016. márc. 5. 21:07
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy te, a saját vallásod alapján nem bírálhatod az ő vallását: mivel semmi sem bizonyítja, hogy a te vallásod jobb lenne.

CSAK az ő saját vallása ellentmondásait mutathatod meg neki.

2016. márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Én vallásos zsidóként teljesen nyitott vagyok a hitbeli vitákra.

Csak vigyázz!

Lehet ,hogy számodra túl hücpék vagyunk


+


Azt szoktam mondani ,hogy ,ha a kereszténységet felhívnám a hitbeli tévedéseikre ,akkor max. 7 keresztény lenne a világon...

2016. márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

Akkor sem volna antiszemitizmus ha megmondanád, hogy szerinted téves és miért tartod rossznak.

A világ nem úgy működik, hogy szemitizmus van és a szemiták sérthetetlenek.

Akkor vagy antiszemta, ha ártani akarsz nekik vagy erőszakosan üldözöd a hitüket.

Nem az egyént nézed, nem megvéded magad egy aktív támadástól hanem primitív rasszista vagy.

2016. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
92%
A maszturbáló kereszény tiniket, melegket stb... alig várja hogy megkínozza. De a sorozatgyilkosoknak megbocsát.
2016. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"a lelki ismeretemmel hogyan fogok tudni majd elszámolni"


Sehogy, de nem is kell elszámolnod. A hit kegyelmi ajándék, csak Istentől kaphatják meg a hívők, tőled nem ;)

2016. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!