Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység szerinti...

A kereszténység szerinti Isteni megbocsájtás valóban működik?

Figyelt kérdés
Azt mondják,keresztény országban élünk.A Biblia pedig azt mondja,aki őszintén megbánja bűneit,Isten megbocsájt neki.Tehát nem kap büntetést.Tegyük fel,elkövetek egy fegyveres rablást,és feladom magam a rendőrségen,mert megbántam amit tettem.Isten látja a szívem,tényleg megbántam.De ha azt mondom a bírónak,hogy én egy keresztény országban élek,és a Biblia szerint jártam el,akkor vajon el fog engedni? Nem.De akkor Isten sem bocsájtott meg nekem,mert engedi,hogy büntetést kapjak.
2016. márc. 24. 21:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Mert akkor gondolhatnám azt, hogy kirabolok egy bankot és akkor több időm lesz Istent szolgálni, mert nem kell dolgoznom, aztán majd megbánom és Isten megbocsát. Megbocsát?
2016. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!