Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van bármilyen bizonyíték...

Van bármilyen bizonyíték arra, hogy a tudatunk képes elhagyni a testünket? A halálközeli élmények bizonyítják a túlvilág létezését?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a halálközeli élmények során az emberek néha olyan dolgokat látnak, amiket nem láthatnának, ha mindössze a képzeletük játszana velük. Valamint azt is mondják, hogy az ilyenek nem az agyunk oxigénhiánya miatt történnek, mivel az emberek akkor is tapasztalnak néha ilyesmit, amikor nincsenek a halál közelében. Van bizonyíték arra, hogy ezek a dolgok tényleg így vannak, és megtörténnek? Én nem hiszek a halál utáni életben, de ha ezekre találnék bizonyítékot, az sokkal elképzelhetőbbé tenné számomra például a reinkarnációt.

2016. márc. 28. 10:22
1 2
 11/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Csak az első kérdésre.


A tudat nincs a testbe zárva. Ha a tudat az, amiben az objektumok felbukkannak, állatok, kövek, felhők, gondolatok, stb, akkor eleve határtalan, hiszen egy felhő képe is a tudatodban jelenik meg. Ha a tudatodon kívül lenne, akkor nem tudnál róla. Nem a testnek van tudata.

2016. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Nem a testnek van tudata."


Hanem?

2016. márc. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Cerevisiae ***** válasza:

@Pietrosol:

"A tudat nincs a testbe zárva."


Igen, vannak olyan esetek, amikor a szellemem nekem is nagyon el tud szállni, és a testem ekkor magára marad. Ilyenkor az éterben lebegve látom, ahogy a csapos a söntéspult mögött dühöngve követeli az üres porhüvelyemtől a térítendő összeget... ezt az eseményt lehetetlen lett volna előre kikövetkeztetni, vagy megálmodni, így ez egyértelmű bizonyíték, ami dokumentálva van a helyi poszt által is.


Amúgy másról… Feltételezzünk olyat, hogy mondjuk némi emberi agyalkotórészeket vinnénk be az egéragyba. A te megállapításod szerint akkor az egér képtelen lenne okosodni egy picit. Ugye jól látom?

2016. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Cerevisiae ***** válasza:
75%

@Titusztitusz:

"Számtalan olyan beszámoló van, amiben a "testét elhagyó" illető... Ezek a beszámolók ellenörzött, és valós dolgok... a materialista népbutítás..." stb.


Ööö... Ellenőrzött, valós? ... azt hittem, hogy ami ellenőrizhető, valós, az beletartozik a materializmus filozófiájába. Akkor meg aztán pláne, ha kiderül, hogy mégis valami anyagias törvényszerűség van a dolog mögött.


Amúgy teljesen igazad van. Számtalan jól dokumentált eset van már a középkor óta, amit ez a nyavalyás fafejű tudomány nem akar elismerni. Pl. ott vannak a jól dokumentált valós boszorkányperek. Azután jogosan hoztak elmarasztaló ítéletek állatok esetében is, hiszen nyilvánvalóan egy kóborló gonosz szellem szállta meg némelyiket. Pl.: "1474-ben egy svájci bíróság egy kakast máglyahalálra ítélt „förtelmes és természetellenes bűnéért”: az állat tojt egy tojást"


Olyan jó, hogy akkor még nem voltak materialisták, mert biztosan megvédték volna azok az elvakult ostobák ezt a gaztevő kakast, pedig mindenki látta, ahogy kierőlködik magából egy tojást.


Azután hiteles dokumentumokat olvashatunk az egyik leghíresebb középkori walesi szerzőtől: „a sátán fekete macska képében jelenik meg hívei előtt. Imádói eloltanak minden lámpást és gyertyát, majd elkezdenek közeledni azon hely felé, ahol megjelenni vélik mesterüket. Miután megérintették, a farkánál csókot nyomnak rá.”

Nem véletlen, hogy olykor macskákat is teljesen jogosan perben elítéltek és fel is akasztottak. Szerencsére a bírák komolyan vették a szóbeszédet és a tanuk jelentéseit, így nem dőltek be az ócska materialista ellenvéleményeknek. Sajna, mára már túl sok ostoba ember elhiszi, hogy a macskák ártatlanok voltak.


De én drukkolok neked. Te hirdesd, hogy vannak testetlen röpködő szellemekről jól dokumentált bizonyítékok, meg vannak hiteles tanuk, én pedig közben hadat üzenek a szellem megszállta macskák seregének is... Hajrá! Egységben az erő! :D

2016. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

nincs soha nem jegyeztek még fel ilyet SOHA!!!


olyanról vannak csak példák hogy halálközeli vagy szívhalált átélt esetekben az agyi vérhiány miatt hallucináltak


1 dologgal szoktak még vagdalózni hogy de hát kómában volt 3 évig és mindent tud ami történt!!!

aha ja aztán kis nyomozgatás után elkezdenek beszélni a legtájékozottabb nővérrel aki közli hogy a 3 év minden napján bejött hozzá valaki és elmesélte mi történt vele/családjával stb

aki nem hiszi hogy pl kóma alatt nem tudhatsz dolgokról annak figyelmébe ajánlok pár kutatást ami bebizonyította hogy a tudatalatti emlékszik mert hallasz akkor is

2016. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a téma olvasgass Dr. Sam Parnia után.


[link]

[link]

[link]

[link]

2016. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!