Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Reformátusok, nálatok ez hogy...

Reformátusok, nálatok ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Mindig szapuljátok a katolikusokat, hogy a Bibliába ez meg az le van írva, és mi mégse úgy csináljuk( vagyük például a "ne csinálj faragott képet a föld dolgairól" című örök vitákat okozó részt, ami egyébként szerintem annyira szőrszálhasogatás...).

De szerintem van egy sokkal lényegesebb dolog, ami felett viszont ti siklotok át tök könnyen: a házasság kérdése. Jézus a házasságról azt tanította, hogy házasságtörést követ el az, aki elválik házastársától-kivéve házasságtörés miatt- és elválik férjétől/feleségétől. Pontosan:

Hallottátok a parancsot: Ne törj házasságot.

Mt 5.28

Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele.

Mt 5.29

Ezért ha jobb szemed megbotránkoztat, vájd ki és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested a kárhozatra jusson.

Mt 5.30

Ha jobb kezed visz bűnbe, vágd le és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested pokolba kerüljön.

Mt 5.31

Ezt is előírták: Aki elbocsátja feleségét, adjon neki válólevelet.

Mt 5.32

Én pedig azt mondom nektek, hogy aki elbocsátja feleségét - hacsak nem paráznasága miatt -, okot ad neki a házasságtörésre. S aki elbocsátottat vesz feleségül, házasságot tör.


(Ennek ellenére csak úgy megjegyezném, hogy én /pillanat egy refi gimibe járk, ahol a suli vallási vezetője 4 éva alatt háromszor ment férjhez-mindig máshoz:)


Szüval hogy is van ez?

17/L


2010. ápr. 10. 13:02
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nőkről itt szó nincs. A férfi aki elbocsájtja a feleségét, illetve férfi aki elbocsájtottat vesz el.

Nőkről nem ír, mi van a ha nő bocsájtja el a férfit? És egy elbocsájtott férjhez megy?


Úgyhogy a vallási vezető, aki 3-szor ment férjhez nem követett el semmit. Márha szó szerint vesszük a Bibliát. És ő bocsájtotta útjára a 3 férfit. És ebben az esetben az őt elvevő férfiak sem követtek el semmit, mert nem elbocsájtottat vettek el, hanem egy elbocsájtót.


Egyébként pedig azt gondolom, hogy akármilyen vallású is legyél, az, hogy egy másik ember mit követett el és bűnös e vagy nem, elítélendő a cselekedete vagy nem- ennek eldöntése nem a te dolgod, hanem majd Istené lesz. És ha jól emlékszem Kálvin tanításának is ez egyik alapeleme, hogy nincs gyónás és a pap nem mondja, hogy oké 5 miatyánk és rendben van a dolog. Mert Isten feladata megítélni a cselekedeteinket és kiszabni a büntetést érte.

2010. ápr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!