Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki a kedvenc ateista gondolkod...

Ki a kedvenc ateista gondolkodótok?

Figyelt kérdés

2016. jún. 4. 22:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
29%
Jézus.
2016. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
3%

Darwin talán.

Vallásos zsidó vagyok és az irányzatomhoz tartozó némelyik közösség tartja a "Yom HaDarwin"-t (יום הדרווין) ,azaz a Darwin napot február 14.-én.


Indoklás:


Azért mert tudta ,hogy a teóriája miatt sokan lefogják hürőgni ,de őt nem érdekelte. Kutatott ,és nagyon sok mindent köszönhetünk neki a világ létezésének az eredetével kapcsolatosan. Még ha sok is dolog van amit nem osztok a Darwin-"stílusú" evolúciós elmélettel.


Üdv!

2016. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
*Még ha sok dolog is van
2016. jún. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:

Ui: Nem tudom miért van a jegyzékben ,de a deizmus és a panteizmus nem egyenlő az ateizmussal.


Am deista gondolkodó vagyok.


De jobban bele gondolva igazából olyan ,hogy kedvenc ateista gondolkodóm -csak azért mert ateista- nincs.


Üdv megint!

2016. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Darwin nem volt ateista. Ezt írja az önéletrajzában:

"A dolgok kezdetének rejtélye megoldatlan; én a magam részéről megelégszem azzal, hogy agnosztikusnak vallom magam."

De ettől függetlenül érdekes, hogy egy vallásos közösség ünnepli a Darwin napot és az is, hogy van kedvenc ateista gondolkodód. :)

2016. jún. 4. 23:52
 6/47 A kérdező kommentje:

"Ui: Nem tudom miért van a jegyzékben ,de a deizmus és a panteizmus nem egyenlő az ateizmussal. "


Tudom, hogy nem egyenlő, de egy deistának és panteistának is lehet kedvenc ateista gondolkodója. Te is leírhatod, ha van :)

2016. jún. 4. 23:54
 7/47 anonim ***** válasza:
77%
Gautama Sziddhárta és Lao Ce.
2016. jún. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Az agnosztikus azt jelenti, hogy ateista csak (ő vagy a környezete) nem szereti ezt a szót. Szóval szerintem teljesen megfelel ateista gondolkodónak.


Egyébként nekem személy szerint Sam Harris. Egyrészt letisztultsága miatt. Kevés ember beszél ennyire érthetően és egyértelműen. Másrészt pedig azért, mert nem játssza azt a beteges PC hülyeséget, ami sajnos sok szkeptikus szervezetet megmérgezett. Ha baja van az iszlámmal, akkor azt mondja, nem bújik ki mert hátha rasszistának fogják bélyegezni.

2016. jún. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:

#Kérdező:


Akkor Bamm. :DD


De tényleg nincs azért kedvenc ateistám ,mert szimplán ateista. ;)

2016. jún. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
51%

Ui:


Megvan. :DD

Herzl és talán Buddha.

2016. jún. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!