Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok ti az egyházzal...

Vallásosok ti az egyházzal vagy nélküle hisztek istenben?

Figyelt kérdés

2016. júl. 16. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Egyház nélkül is van/lenne hitem, de egyházzal. Igaz, nem igazán jutottam el mostanság a misékre... De attól még egyházzal. Pár éve mé egyház nélkül hittem, egy osztálykirándulás-féleségen jutott eszembe, hogy...

De mindenki úgy hisz ugye, ahogy jó neki, mindkét fajta vallásost/hívőt meg lehet érteni :)

2016. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Nélküle, a hit fontosabb minta vallás
2016. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Jézus Krisztus egyházat alapított, tehát az egyházzal. Méghozzá ezzel a krisztusi alapítású egyházzal (a sok közül).
2016. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

# 2


"a hit fontosabb minta vallás"


A magyar nyelvben a vallás szó a hitvallás rövidült alakja. A vallás a hit megvallása, a hit pedig önmagában nem ér egy kosár taplógombát sem, ha nem vallod meg. :)

2016. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Egyház nélkül. Maga a hit sokkalta fontosabb, mint a formaiságok. Van, aki templomba jár, csak mert úgy majd biztosan minden oké lesz, Isten segít, látja a törekvést. Nem, Isten a belé vetett hitedet látja, a háládat és hűségedet. Nekem ez meg van misék nélkül is, persze nem vetem meg azt sem!
2016. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
hülyesség amit írtál nekem, a vallás kifejezetten az egyházra utal a hit pedig a hit (megvallása is akár)
2016. júl. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"vallásosok"


Vallásosnak lenni vagy keresztény életet élni nem ugyan az.

Isten a szavában azt íratta le, hogy a keresztények rendszeresen jöjjenek össze, mert ezáltal egymás hitét is építik, és segítik egymást a nehézségek esetén is kitartani.


(Héberek 10:24, 25) 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Az apostolok idejében is mikor megalakult az első gyülekezet össze jöttek, volt hogy magán házakban.

Ott megbeszélték az írásokat, és a képesítettek magyarázták, értelmezték az írásokat, hogy a tanítványok alkalmazni tudják az életükben a Tanultakat.

S ezek tovább adva másokat is segítsenek ebben.


Ennél fogva az egyház szó félre lett értelmezve.

2016. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es szerintem nem lett félreértelmezve, a kérdező arra utalt, hogy egyházzal (=templomba, gyülekezetbe etc járva) vagy anélkül hisznek-e az emberek. Anélkül is lehet a szeretet cselekedeteit tenni, szóval...

A kérdésre amúgy nem válaszolnál, bár gondolom te is egyházzal hiszel (tanú vagy, ugye?)

Amúgy szerintem mindkettő lehetséges, de az hogy valaki templomba jár (pl) vagy az egyház tagja, attól még ugyanúgy lehet igazi hívő, mint az, aki nélküle hisz. Néha kicsit olyan, mintha a templomba járókat néhányan nem gondolnák hívőnek, persze senki ne vegye magára!

- off vége -

2016. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A Vallás egy gyülekezet is egyben.Ahol többen imádkoznak Isten nevében ott erősebb az Isten ereje is.Nemhiába kellene összetartani a keresztényeknek és nem ellenségesnek lenniük egymással.Ott ahol egy is kiközösíti a másikat nincs a szeretet jelenléte sem és az erő gyengébb lesz.Isten ereje bennünk van és kiadjuk a szeretetünk által egymás felé.De lehetsz a saját szobádban egyedül Istennel ,akkor sem hagy el.De az Isteni erő jelenléte gyengébb lesz.Ezért hát egységgé kell lennünk hogy minél erősebb legyen Isten jelenléte.Ez sajnos fordítva is igaz.a gonosz jelenléte minél több annál nehezebb az ember élete.Ezért ajánlanám azoknak aki hisz Jézusban legyen az katolikus vagy akármilyen keresztény vallású is tartsunk össze.Senki sem tökéletes csak az Isten ,ez legyen mindig a szemünk előtt..
2016. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Aki hisz Istenben, az mindenki az egyház, azaz Jézus testének/Isten országának a tagja.

Más kérdés, hogy tartozik-e felekezethez/gyülekezethez/kisközösséghez stb.


Vannak országok, ahol annyira kevés keresztény van, hogy akár egy maga lehet hívő valaki éveken át, de előbb-utóbb az ember vágyik közösségre, ahol elmondhatja a saját tapasztalatait, és tanulhat, erősödhet mások által.


Isten a közösségnek külön ajándékokat ad, olyan erőt, képességeket, amik által nagyobb dolgokat tudnak tenni az embertársaikért, mint az egyes emberek külön-külön.


A közösségnek lehet(nek) főállású papjai/lelkészei stb, aki(k), akiknek a hivek teszik lehetővé, hogy egész idejükben kutassanak, lelkigondozzanak, igét hirdessenek stb.


Egyértelmű, hogy a Szervezet istenhit nélkül üres, és lélektelen, sőt káros is lehet (lsd. egyházak nevében elkövetett pénzhajhászat, visszaélések, gondatlanság, csalás, agymosás stb.)


Viszont az istenhit közösségben messzebbre világít és sokaknak lehet segítségére.

2016. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!