Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Richard Dawkins szerint a...

Richard Dawkins szerint a Purgatóriumra azért van szükség, hogy legyen értelme misét szolgáltatni és imádkozni a halottakért. Hogy vélekedtek erről?

Figyelt kérdés

2016. aug. 31. 10:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Hallottam már sokkal nagyobb hülyeséget is Dawkinstól, mint amire a kérdező rákérdezett. A YouTube-on te is találhatsz egy csomót."


Tehát nincs forrás, csak ami a te zavarodott, Lenin-fóbiás, "aki nem keresztényimádó, az vérkommcsi" fejedben létezik. Köszi, de nem adok a szavadra. Már ismerős nekem az itteni "munkásságod".

2016. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

csodálkozom ezen Dowkins értelmes ember, ez meg egy olyan ember szövege lehetne akire joggal hivatkoznak a vallásosok ,hogy gyűlölködik és utánanézés nélkül beszél ostobaságokat


eleve a purgatórium mint hittétel már bőven az után született meg, hogy az emberek imádkoztak a halottakért, mise (vagy bárhogy nevezzük is a vasárnapi szertartást) is bőven létezett már a purgatórium előtt, ennek az "áldozat" szerepével sem függ össze a purgatórium


a purgatórium dogmává nyilvánításának is egész más okai lettek, és csak rá évszázadokra delvalválódott ez az egész a búcsúcédulák szintjére


komolyan mondom ez már az a szint mint amikor mondjuk nő a gáz világpiaci ára erre előáll valaki azzal hogy "a zsidók világszerte növelik a gáz árát, mindenkivel kitolnak, csak hogy minket szegény magyarokat is meg tudjanak szivatni!"

2016. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%
A purgatóriumot szerintem azért találták ki, met egyre több ember nem hitt Istenben és nem éltek szent életet. És az Egyház ahelyett hogy letolta volna őket inkább kitalált egy theóriát, hogy a világi emberek lelkiismeretét beķábítózerezze és továbbra is támogassák pénzzel az egyházat.
2016. aug. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

bízom az ilyen embereket mint p la 17 %-os, "szerintem" oké alapvetően van joga hozzá, de ne legyen már ze egyenrangú egy történész véleményével


"á szerintem lapos a föld, mert ugye ha gömb szerű lenne azt látnánk, emgm ondjuk ha nagyon elennénk a szélére le is esnénk" ehhez a véleményhez is joga van bárkinek ,csak ne legyen már az hogy van ez, és ez egy ugyan olyna értékű vélemény mint egy csillagászé

2016. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha az ember súlyos bűnökben hal meg, akkor elkárhozik, és pokolra jut, ahonnan nincs kiút. De ha kevésbé súlyos bűnt nem tudott még halála előtt megbánni, akkor is örökké kell-e szenvednie? A katolikus egyház szerint nem, mert ha megfizette adósságát, akkor a mennybe kerül.

[link]

2016. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom hogy régen miért gondolták hogy a Föld lapos, mert a Biblia írja hogy gömbölyű. Egyik helyen Dávid úgy fogalmaz hogy "az egész földkerekség". És mi a súlyos bűn és mi a nem súlyos bűn?
2016. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Vree ***** válasza:
Mindenképp jó lenne linkelni, hogy hol mondja, honnan származik az idézet. Remélen megbocsájtod, ha így látatlanba, kontextus nélkül nem örülök.
2016. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Zsoltárok 24,1: Az Úré az egész föld s annak teljessége; a föld kereksége s annak lakosai" - Gondolom az eredetiben is ez lehetett 1590-ben. Meg a korábbi zsoltár fordítások valami ilyet adhattak vissza. Az alma is kerekség. Biztos tudták értelmezni.
2016. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
A holtakért felesleges, bűn imádkozni. Isten megítéli a holtak életét. Istent nem lehet megdumálni. Nincs beprotezsálás a mennybe. Isten nem korrupt.
2016. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!