Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen sértődősek a...

Miért ilyen sértődősek a vallásosok?

Figyelt kérdés
írtam egy véleményt az egyházról meg az összes vallásról és lepontoztak

2016. szept. 6. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Mert ha valakinek azt mondod, hogy rosszul tudja Thaiföld fővárosát, azt egy vállrándítással elintézheti. De ha valakinek azt mondod, hogy a vallása hülyeség, azzal a legalapvetőbb nézeteit támadod meg - gyakorlatilag az egész világnézetét tévesnek tartod. Ezt a lehetőséget sok vallásos ember nehezen ismeri be magának, ezért afféle védekező mechanizmusként minden vallásuk elleni támadást súlyos, durva személyes támadásként él meg, és visszavág, ahogy tud.
2016. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Azért mert a legtöbb hívő a saját maga által hirdetett tanításokat sem tartja be, mit is jelent ez pontosan? Rengeteg ember vallásosnak tartja magát amivel nem is lenne semmi gond, mindenki azt csinál a saját életével amit akar, de itt jönnek képbe leginkább a keresztény fundamentalista irányzatok, amelyek kijelentik, hogy ezt és ezt gondolom, ez az igazság, aki nem ezt képviseli az az ördögöt szolgálja, tévelygő, stb..... Na ilyenkor elég sok embernek kinyílik a "bicska" a zsebében, hiszen úgy ahogyan én sem mondom meg másoknak, hogy hogyan élje az életét, azt én is elvárom tőlük, hogy ők se tegyék velem, viszont ezek az emberek akikről beszélek, annyira egy mélyre táplált, és egyetlen irányt ismerő információ van az elméjükbe táplálva, hogy amikor valami azzal ellentétessel találkoznak, azonnal ingerülté válnak, vannak kivételek, de a fundamentalista vallásos emberek maguk tanúskodnak afelől, hogy képtelenek másfajta világnézetet magukénak tenni, bármennyire is racionálisabb, mint az övéké, ezért általában vagy visszavonulót fújnak, vagy kitör az agresszió belőlük.


Szeretném leszögezni, hogy az alapvető probléma, hogy az emberek különbséget akarnak tenni, vallásos és nem vallásos emberek között, mintha bármit is befolyásolna, az, hogy valaki istenek, Isten hívő, avagy ateista, nem tudom ti hogy vagytok vele, én találkoztam már sok ezer jó szándékú ateistával is, aki sokkalta példaértékűbb életét élt, mint a legtöbb vallásos ember, de találkoztam már jó szándékú, és tiszteletre méltó keresztény emberrel, buddhistával, taoistával, iszlám hívővel stb......


Kicsit hosszasan írtam le a mondandóm, de természetesen nem csak a kereszténység fundamentalista irányzat hajlamos düh kitörésekre, hanem más vallások, és ágak személyei is, ez is tökéletes bizonyíték arra, hogy nem az tesz valakit értékes emberré, hogy miben hisz, hanem, hogy amikor döntéseket kell hoznia, embertársaival kommunikálni kell, cselekedni kell, akkor hogyan képes önön magát kontrollálni, viselkedését felügyelni.

2016. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

két dolgot tartok lehetségesnek: olyan formai gondok vannak a hozzászólásoddal amik egy kötekedésnek tűnhetnek egy összeszedett érvelő kritika helyett, ha pl azt mondom neked hogy "úgy gondolom édesanyád rosszul gondolja hogy... azért mert... tehát az ismertetett érvek és tények alapján édesanyád téved." egész más hangulatú, mint az hogy "há' anyád hülye"


a másik ,hogy valamilyen tartalmi hiányosság van, pl látható hogy az adott kérdéshez a legkevésbé sem értesz, esetleg a közhelyszótárakból merítetted a "tudásod" vagy legalábbis eléggé ilyen szagú volt a hozzászólásod, ami ismét csak nem egy kritikának hanem egy mezei beszólásnak tűnik


és sajnos gyakorin az emberek ehhez vannak szokva, rengeteg bátor ifjú titán jár ide aki a kérdéstől függetlenül közli ,hogy a többiek mind hülyék, és úgy álltalában 1-1 rakás sz** mindenki, agyon kéne őket lőni, aztán ha erre kapnap valamilyen választ, csodálkoznak ,hogy a másik miért nem bírja "a kritikát"

2016. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Melyik volt az az a vélemény Kérdező?


Linkeld már be :)


Dante

2016. szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

Szervusz.


Nem sértődtem meg, és nem pontoztalak le.


Egyébként ezt ha nem szokod meg, akkor hamarosan rossz véleménnyel leszel a hitről ami távol tarthat annak megismerésétől

Barátkozz meg a gondolattal, nem Te vagy az egyetlen, engem már akkor is 0-ra pontoznak ha csak egy betűt írok, mert alapból ellenségnek tekintenek

2016. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
opendoor, veled az a baj, hogy te nem vallásos vagy, hanem JT, ami teljesen más kategória
2016. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem te vagy a sértődős, ha zavar a lepontozás, nem?
2016. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es nem
2016. szept. 6. 14:53
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Vannak vallási fanatikusok,akik nem tudják értelmesen lereagálni a kritikát.Velem is csinálták,nem egyszer.Főleg,ha fáj az igazság....

Szóval azért általánosítani nem lehet.Meg persze nem tudom mit írtál,azt jó lenne látni.

2016. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát igen 9-es az igazság fáj
2016. szept. 6. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!