Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mégis csak ki/elveszik egy-egy...

Mégis csak ki/elveszik egy-egy szó Bibliából? Hova lett a szombat?

Figyelt kérdés

Mert ugye az van benne,hogy egy szó,egy vessző sem veszhet el Isten szavából.


„Emlékezzél meg a nyugalom napjáról, és szenteld meg azt! Hat napon át dolgozz, és végezd mindenféle munkádat! De a hetedik nap a te Istenednek, az Úrnak nyugalomnapja. Semmiféle munkát ne végezz azon, se te, se fiad, se lányod, se szolgád, se szolgálód, se állatod, se a kapuidon belül tartózkodó jövevény.” 2Móz 20,8-10.


????????



2016. szept. 21. 10:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 Pietrosol ***** válasza:
66%

#10!


"S ha valaki elvesz..."

2016. szept. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 Pietrosol ***** válasza:
24%

#7!


Valószínűtlen, hogy a törvény az írott törvény lenne, hiszen azt Jézus számos tanítása annulálta, illetve másként tanította.

2016. szept. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Természetesen nem veszik el, és nem veszik ki sem. Minden fordítás értelmezés is egyben. A fordító hitvallását, gondolkodásmódját mutatja. Aki ezt a fordítást végezte, ez úgy gondolta, hogy a hite szerint zavaró lesz az olvasóknak, hogy a szombat helyett a vasárnapot ünneplik, legalábbis a Tízparancsolat szövegezésében.


Ma ugyanis a kereszténység túlnyomó része a vasárnapot ünnepli. Vitán felül áll ugyanakkor, hogy a világ jelentős részében, ahol a vasárnapot ünneplik az emberek tisztában vannak azzal, hogy ez a hét első napja. Lásd példaképp:

[link]

[link]

[link]

[link]


A Biblia minden fordítása egyértelművé teszi, hogy Isten a hét utolsó napját különítette el nyugalomnapként:

"A hetedik napra elkészült Isten a maga alkotó munkájával, és megpihent a hetedik napon egész alkotó munkája után. Azután megáldotta Isten a hetedik napot, és megszentelte azt, mert azon pihent meg Isten egész teremtő és alkotó munkája után. Ez az ég és a föld teremtésének története." (1Móz 2:2-4 - Revideált Új fordítás)


Az, hogy a szombatot "nyugalom napnak" fordítja szerintem nem a szövegen történő változtatás.


A szombat ugyanúgy megjelenik ebben a fordításban is az előző fejezetekben:

"A hatodik napon történt, hogy kétszer annyi kenyeret szedtek, fejenként két ómerrel. Akkor elment a közösség összes főembere, és jelentették Mózesnek. Ő így szólt hozzájuk: Ez az, amiről az Úr beszélt, hogy a nyugalom ideje lesz holnap, az Úr szent szombatja...Akkor ezt mondta Mózes: Ma ezt egyétek, mert ma az Úr szombatja van: ma nem találtok mannát a mezőn. Hat napon át szedhetitek, de a hetedik napon szombat van: akkor nem lesz... Láthatjátok, hogy az Úr adta nektek a szombat napját." (2Móz 16:23,25,26,29 Revideált új fordítás)


Sőt a Máté 24:20-ban, ahol az Úr Jézus Krisztus a tanítványainak beszél Jeruzsálem lerombolásáról (ami 40 évvel ezután következett be) kifejezetten arra kéri a tanítványait, hogy "Imádkozzatok, hogy ne kelljen sem télen, sem szombaton menekülnötök." (Mt. 24:20 Revideált Új fordítás)


Üdv. Péter

2016. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
34%

Péter az imént elég érthetően leírta a szombatünneplők véleményét.


Én csak a vasárnaphoz tennék hozzá egy apró dolgot:


Lényegében nem a vasárnapot ünnepelik azok a keresztények, akik azon a napon gyűlnek össze. Hanem arról van szó, hogy vasárnapon ünneplik a feltámadt Krisztust.


Dante

2016. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
57%

Az,hogy a keresztény egyházak zöme a vasárnapot,mint Krisztus feltámadásának emlékét ünneplik,semmi kétség.

A gond ott van,hogy a megemlékezést elrendelő Teremtő,nem változtatta meg rendeletét.Nem vonta vissza szavát.

2016. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
85%
A feltámadást ünneplő vasárnapünneplők közt én még nem találkoztam olyannal,aki a szombatünneplés feltételeit megtartotta volna vasárnap.Max.elmentek a templomba,és nem mentek dolgozni,de otthoni munkájukat épp úgy végezték,űzték kedvtelésüket,mint az istentelenek.
2016. szept. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
45%

@17:11-es:


Szerintem felesleges most a feszültséget generálni.


Véleményem szerint ugyanis a vasárnapi összegyülekezés [és annak mai formája] mellett jóval erősebb teológiai és egyháztörténeti érvek szólnak, mint ahogyan azt a szombatünneplők el tudják képzelni.


De hitem szerint ez nem üdvösség kérdés, szóval maradjon mindenki a meggyőződése mellett.


Dante

2016. szept. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Dante!


A kérdés az,hogy krisztusi vagy,és követed Őt a teremtés emlékünnepének megszentelésében,vagy pápista vagy,s követed a pápai rendeletet, szemben Isten ígéje világos tanításával.

2016. szept. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
34%

oda ne rohanjunk 2000 évvel a tanítás után, néhány évvel a világ vége előtt ez a hit legnagyobb kérdése: Pápista vagy, vagy mi a franc?


Mikor magunkban kellene megélni, megtalálni Krisztust.

És nem piszkálni a másik embert, hogy mit gondol, érez.


De van egy minden virág virágozzék javaslatom:

A muszlimoknál a péntek az ünnep, a zsidóknál, szombatistáknál a szombat, a keresztényeknél a vasárnap

Hát legyen mindhárom ünnepnap!

munkaidő hétfőtől csütörtökig - utána ünneplés!

2016. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
0%

Krisztus Hol mondta, hogy csak az követi, aki betartja a zsidóknak adott parancsot? De legalább megmutatta ez az adventista a valódi tanításuk, amit Péter állandóan igyekezett takarni és elterelni.


Én inkább járok vasárnap Imahába, ahogy sok adventista is akik vasárnap tartják az összejövetelt, mint sem egy zsidóknak adott parancsnak igyekezzek megfelelni.

Nekem többet számít Krisztus feltámadása, mint Mózes törvénye, az a több, mint hatszáz, amit a zsidóknak adott nagyon konkrétan Istent.

Nekem többet számít a kegyelem, mint a törvény. Ismerek egy rakás adventistát és mind görcsösen kapaszkodik a szombatba. Jézus Krisztus helyett... És mind ilyen ítélkező, mert nekik azt tanítják, hogy a vasárnap a szombat helyett van. Ha egy egyház ilyet tanít, a Krisztus által követelt szeretet helyett, az máris kimeríti a hamis tanító fogalmát.

2016. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!