Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mégis csak ki/elveszik egy-egy...

Mégis csak ki/elveszik egy-egy szó Bibliából? Hova lett a szombat?

Figyelt kérdés

Mert ugye az van benne,hogy egy szó,egy vessző sem veszhet el Isten szavából.


„Emlékezzél meg a nyugalom napjáról, és szenteld meg azt! Hat napon át dolgozz, és végezd mindenféle munkádat! De a hetedik nap a te Istenednek, az Úrnak nyugalomnapja. Semmiféle munkát ne végezz azon, se te, se fiad, se lányod, se szolgád, se szolgálód, se állatod, se a kapuidon belül tartózkodó jövevény.” 2Móz 20,8-10.


????????



2016. szept. 21. 10:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:

Előző:


Nem ezt kérdeztem. Tartozol valamelyik vallási felekezethez, vagy csak "magánkeresztény vagy" és önmagad olvasod a Bibliát?


Dante

2016. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:

Bármily hihetetlen, de az ortodoxok, gör. és róm. katolikusok KRISZTUST követik és nem a pápát. Az az egyházi hierarchia, aminek szerepe van: mert az egész lét HIERARCHIKUS felépítésű!!

Hol ment bele az édes Jézus, a szelíd Kegyes Krisztus valamiféle kisstílű vitába? szombat vagy vasárnap?

A szombat van az emberért. Pont.

Amikor van a szent liturgia, akkor megyek. -aanna-

https://www.youtube.com/watch?v=ntT2VemnVV8

2016. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:

17:21-es:


Az 55%-osnak feleslegesen magyarázol, felesleges vele vitát kezdeményezni. :D


Már csak azt kellene tisztázni, vajon a tanításait melyik felekezetből meríti. Tartozik-e valamelyikhez, esetleg nincs gyülekezete, és maga okoskodja ki a tanításait a Szentírásból?


Dante

2016. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 How Arrow ***** válasza:

Kedves kérdező

Jézus követői halják az Ő szavát!

Fontos e az amit Jézus mond vagy nem?

Hány zsidó élt akkor mikor a hetedik nap megpihent a teremtésnél Jézus?

Hol jelenti ki Jézus a tanitványoknak hogy mátol a hét első napját kell ünnepelnetek a feltámadásom emlékére?

Jézus titkolózva mondta a tanitványainak?

Aki Jézust követi az halja az Ő szavát és megfogadja amit mond neki, és a lényeg SZERETETBÖL!

Jézus ma megkérdi tőllem miért tartom a szombat napját. A válaszom az rá mert szeretlek Téged mert Te azt mondtad és vallást teszek róllad az emberek előtt.

2016. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 How Arrow ***** válasza:
Kedves kérdező a szombat ugyan ugy ma is megvan, Te döntöd el kinek engedelmeskedsz.
2016. szept. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:

Kedves Dante!


A UCC egy gyülekezetét pásztorolom.

Főiskolai végzettségem,az ATF-en szereztem Budapesten.


Közösségemben mindenkit óvok,nehogy az én szavaimra alapozzák Istenhez való viszonyukat.

Életük nagy kérdéseiben útmutatást Isten,az írott Igében,Lelke megvilágosításával adhat.

Az én szavaimat minden esetben mérjék meg az Ige mérlegén!

2016. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
76%

42. hsz.


Sajnos tévedsz:

"Bármily hihetetlen, de az ortodoxok, gör. és róm. katolikusok KRISZTUST követik és nem a pápát."


Jézus egyetlen vasárnapot sem szentelt meg.

Netán te tudsz olyan példát a Bibliából?

2016. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
Mondta Jézus, hogy tartsátok meg a szombatot? Mit csinált mást szombaton, mint a hét más napján?
2016. szept. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

48. Hsz.!


Ez volt Jézus szombatnapi szokása:


"És méne Názáretbe, a hol felneveltetett: és beméne, szokása szerint, szombatnapon a zsinagógába, és felálla olvasni."(Luk 4:16)

2016. szept. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
Ha azt mondom, hogy szokásom szerint bementem a vasárnapi misére felolvasni, akkor az azt jelenti, hogy megtartottam a vasárnapot? Mikor ment volna saját magáról prédikálni a zsiagógába, ha nem akkor, amikor az emberek ott voltak? Te követed Jézust, és elmész szombaton a zsinagógába felolvasni, vagy csak azt tartod be, ami neked fekszik, hogy mindazt amit ebből betartasz, bűn tekintetében egy könyvvel a kezedben ítéld meg mindazokat, akik ezt nem tartják be, de büntelenek abban, amiben te viszont bűnös vagy, de ők mégsem verik a mellüket, hogy lám ezt én megtartom...
2016. szept. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!