Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért elítélendő erkölcsileg,...

Miért elítélendő erkölcsileg, ha az értékrendem nem egyezik az istenivel?

Figyelt kérdés

Átfogalmazom egy hülye példával:


Szerintem a gyilkosság tök jó dolog, erkölcsileg helyes, rendszeresen megteszem, jobban érzem magam tőle.


A legtöbb vallás emiatt mégis pokolra küld engem erkölcsi alapon, pedig a saját értékrendem szerint kifejezetten erkölcsös voltam. Isten jogosan kárhoztat el engem?


2016. okt. 26. 08:59
 21/96 Ozmium42 ***** válasza:
77%
De minek kell egyáltalán odatenni?
2016. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
55%

#Ozmium42


te mindenre nagyon eros "materialis" szemszogbol tekintesz szerintem (gondolom magadszerint is:D)

2016. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#22 >>> #21


Isten tulajdona minden, ez annyira egyertelmu hogy senki nem emlegeti altalaban


szerinted nincsen joga a tulajdonaban csapdat allitani a "duvadaknak"?

a "duvadak" pedig onmaguktol valtak "duvadda" lehetoseguk a meglett voln arra is hogy ne valjanak azza

2016. okt. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 Ozmium42 ***** válasza:
73%
Nincs olyan, hogy "önmaguktól". A csapda pont a szabad akarat maga. Nem az a csapda, hogy beleléphetsz önként. Hanem az, hogy léphetsz önként. Egyébként botolhatsz is, vagy valaki belelökhet. Miért? Felesleges. Isten nem rak le csapdákat, teremt tökéletes teremtményeket, ahogy jó neki, és úgy is maradnak. És ennyi a történet, nem kell csapda, nem kell halál, mindenki elégedett, stb.
2016. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#25 szamodra, de nem isten szamara


hol lenne az elegtetel a bosszu?

ha nem lenne a pokol?

a feltamadottak ujjonganak a gonoszok sorsan, es isten is szeretettel nez gyermekeire

a pokolban levokre meg itelo szigorral

2016. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
3%

#26 reszben gunyosan irtam mert nem ertem mit is szeretnel

emberi gondolkodast akarsz istenre eroszakolni

istentol ered az emberi gondolkodas de csak tokeletlen reszleges akkor hogy akarod megerteni ot? tobb oldalnyit lehetne idezni arrol hogy istent nem lehet megerteni

2016. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 Ozmium42 ***** válasza:
73%
De hát csak azt elemezgettem, amit a Biblia ír. Azt meg ő diktálta, nem? Nem azért diktálta, mert érteni kellene?
2016. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#28 a Bibliat igen meg kell erteni

de Isten uzeneteit tartalmazza, nem pedig Isten "teljes ertelmezeset" emberi szemszogbol

2016. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 Ozmium42 ***** válasza:
77%
Akkor jó, mert pont a Bibliát próbáltam megérteni.
2016. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 Pietrosol ***** válasza:
74%

Szia!


Egyfajta erkölcsi realtívizmusra célzol?


Ha téged egy gerinctelen emberekből álló pénzintézet kiforgat a javaidból és az utcára kerülsz, télen fázva kotorászol a kukában az o.k.?


Ha az munkaadód kötelező túlórákat rendel, de az érte járó pénzt nem kapod meg az o.k?


Ha az autószerelő felszámolja az indexfolyadék csere vagy a kerékforgás szabályozó turbina cseréjének árát az o.k.?


Vagy a példádnál maradva, ha a gyermekedet megölnék az elveid alapján az o.k?


Ezek nagyon profán példák, de, ha minimálisan tisztában vagy az érzelmeiddel, akkor nem kell külön iránytű az élethez.


Ne tegyél másokkal olyant, aminek Te sem örülnél!

2016. okt. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!