Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért elítélendő erkölcsileg,...

Miért elítélendő erkölcsileg, ha az értékrendem nem egyezik az istenivel?

Figyelt kérdés

Átfogalmazom egy hülye példával:


Szerintem a gyilkosság tök jó dolog, erkölcsileg helyes, rendszeresen megteszem, jobban érzem magam tőle.


A legtöbb vallás emiatt mégis pokolra küld engem erkölcsi alapon, pedig a saját értékrendem szerint kifejezetten erkölcsös voltam. Isten jogosan kárhoztat el engem?


2016. okt. 26. 08:59
 61/96 anonim ***** válasza:
91%

"Egyébként a Bibliát is alátámasztja a tudomány." - Mely részét?

"Sok tudós hisz is benne." - Sok meg nem. És sok meg bár vallásos, nem kívánja szószerint venni. Tudományos publikációban még nem láttam, hogy idézték volna.

2016. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 anonim ***** válasza:
85%

Keves Chrisful!

"Istennek nem volt kezdete, Ő a forrás , őt nem teremthette senki és semmi." - Mint ahogyan a világ kezdetének, az Ősrobbanás pontjának sem volt semmi.

"Csak egy Teremtő létezik, a Biblia részletesen beszámol róla." - A Korán is valami ilyesmiről számol be. S bármelyik kis, afrikai, elszigetelt törzs sámánja is tudna mondani neveket.

"Lényegében az a választás, hogy a tudósoknak hiszel, vagy a Bibliának, amiben Isten üzeneteit, akaratát találod." - "vagy-vagy", pedig oly aok tudományos munkát végző ember vallja magát hívő kereszténynek.

"Bár te a tudósoknak hittél" - Nem nevezném hitnek. Inkább bizalomnak, elfogadásnak.

"Nem a sok-sok vallási hitre gondolok. Hanem az igazira. Bár mindenki azt mondja, hogy az övé az igazi," - Pontosan. S mi lesz a többi emberrel? A világ lakosságának durván 1/3-a keresztény. Lassan 8 milliárdan leszünk, de vegyük 7,5 milliárdnak. Ami azt jelenti, hogy dúrván 5 milliárd ember, aki most él, halála után megy a levesbe a te hited szerint. Na meg a maradék 2,5 is különböző felekezetekhez tartozik, ők is tehát alapos szelektálásnak mennek alá. "A szerető Isten". Sőt, ugye szószerint kell vennünk a Bibliát? Akkor a Jelenések szerint csupán 144.000-en üdvözülhetnek. Valaha. Ez csak a mostani 7,5 milliárd ember 0,0021 %-a. Ez majdnem semmi. Ez bakfitty. Körömpiszok. A emberiség nagyrésze megy a pokolba, örök szenvedésre és kárhozatra.

2016. okt. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/96 anonim ***** válasza:

Tisztelt 56-os.

Látom nem félsz az Isten haragjától. Elég bátran gúnyolódsz. Dehát tégy amit akarsz, én nem térítlek. Az érveimet sem kötelező elfogadnod. Mindenesetre akiről én írtam az él. Tapasztaltam is de ezt sem muszáj elhinni. Ne érezd kényszerítve magad. A többi ,,akiket,, emlegetsz csupán emberi agyszülemény.


Tisztelt 59-es.


Azért írtam le többször is , mert meglett kérdezve újra+ azért, hogy kihangsúlyozzam. De látom te nem nagyon akarod hallani. Úgyhogy nem is firtatom tovább a témát neked. Ha óbégatásnak veszed az érveimet , akkor javaslom, hogy el se olvasd, majd talán más elolvassa.

Kedves 61-es.

Megértem, hogy ragaszkodsz a tudományos dolgokhoz, mivel felnézel rájuk és hiszel bennük , és a szervezettségükben. Viszont én maradok a Teremtés, Krisztus stb. Hit mellett, mert ez felé húz a szívem, a logikám és ebben meggyökerezett a hitem úgy, hogy mostmár nem is akarok más elvekben hinni. A személyes szellemi tapasztalatok rátettek egy óriási lapáttal a hitemre. + szeretnék megmenekülni Isten haragjától. Ezért én már nem táncolhatok vissza.

2016. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim ***** válasza:

Szóval kedves PencroftT.

Belőlem már kipusztult a kétely az egy igaz Isten létezését illetően.

Igen , hát a hit végülis a bizalomhoz, elfogadáshoz vezet , ezek eléggé együtt járnak. Olvastam soraidat és értem, hogy ez a.szelektáló módszer megbízhatónak tűnik, viszont eszembe jutott egy általános tény ami minden szelektálást megelőz. Az evolúció hit , lássuk be igencsak kedvező a lelkiismeretnek, no ítélet, minden ok, feljlettek vagyunk, élhetünk kényünk kedve szerint. Aztán meg lesz, ami lesz. Na egy ilyen elméletet ami ennyire kedvez az ember bünös kívánságainak nem csoda ha Darwin így el tudta hitetni. Nem csoda ha rögtön elfogagadták az első ,, bízonyítéknak,, tűnő dolgot. Pláne ha még fel is néztek a ,,bizonyíték,, találóra. Úgyhogy szépen beágyazodott ez az elmélet a tudatokba és minden ami egy kicsit is támogatja azt rögtön felhasználtak, és mindent erre építettek , úgyhogy nem csoda ha már kapásból lebolondoznak egy teremtés hitűt. És az sem csoda ilyen meggyökereződés után , hogy mindent erre építenek és még sem próbálnak másképp hozzá állni.

2016. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim ***** válasza:
85%

"A többi ,,akiket,, emlegetsz csupán emberi agyszülemény. "


Áruld már el nekem, hogy a többi miért agyszülemény, és a te istened miért nem.

2016. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim ***** válasza:
51%

Azért mert történelmi tény, hogy Jézus Krisztus a Földön élt. És azért élt, halt, hogy te is örökké Istennel élj. Ha belépnél jelenlétébe , jóságát meg is éreznéd.

A többi pedig azért lett kitalálva, az ördög ihletése által, hogy meg legyél tántorítva az igazi , életadó Isten iránt való hitedben. És azért, hogy maradj hitetlenségben. Aki kitartóan keres az talál. De hit nélkül sehova sem juthatsz el. Úgyhogy ez van.

2016. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim ***** válasza:

"Azért mert történelmi tény, hogy Jézus Krisztus a Földön élt. És azért élt, halt, hogy te is örökké Istennel élj."


De te idióta, Mohamed és Buddha is élt, történelmi tény. Sőt, másik több ezernyi vallásalapító is. Akkor innen hogyan tovább? Kész, én már nem hiszem el, hogy nem troll vagy.

2016. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim ***** válasza:
90%

Kevdes Chrisful!

"Az evolúció hit" - mégegy tévhit. Az evolúciós elmélet (mint tudományos elmélet) az tudományos elmélet. Ez pediglen a természettudományos társadalom számára - teccik-nemteccik - tény. Mint a gravitáció meg az optika törvények.

"lássuk be igencsak kedvező a lelkiismeretnek, no ítélet, minden ok, feljlettek vagyunk, élhetünk kényünk kedve szerint" - Éppenhogy nem. NAGYON NEM.

ad1: alapból elveszi a kiválasztotti szerepkört, ami bizony eléggé fájdlamas.

ad2: egyáltalán nem azt mondja, hogy "élhetünk kényünk kedve szerint". Csupán azt mondja meg, hogy hogy jött létre az életformák jelenlegi változatossága egy sejtből.

"Na egy ilyen elméletet ami ennyire kedvez az ember bünös kívánságainak nem csoda ha Darwin így el tudta hitetni." - Mi köze a létformák változatosságának a az ember bűnös kívánságaihoz?

"Nem csoda ha rögtön elfogagadták az első,,bízonyítéknak,, tűnő dolgot." - Azért ez nem így ment, remélem tudod? Viszont arra kitérnék, ismételten: A genetika egyértelműen bizonyítottá tette Darwin meglátásainak jó részét az élővilágról. Az emberi duhajkodást meg az őt kritizálók biggyesztik csak hozzá.

"gyhogy szépen beágyazodott ez az elmélet a tudatokba és minden ami egy kicsit is támogatja azt rögtön felhasználtak, és mindent erre építettek" - Működött, működik, használjuk.

2016. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 anonim ***** válasza:
89%

"Azért mert történelmi tény, hogy Jézus Krisztus a Földön élt." - Rendben, élt. ÉS? Ettől már a csodái is valósak? Ettől már maga lesz Isten fia? Aki amúgy is önmaga?

"És azért élt, halt, hogy te is örökké Istennel élj" - És mindaz, ki előtte élt, instant pokolra került. Tudjuk, ezért is volt csupán 4000 év előtte, mert Isten kegyes, és csak 4000 évnyi embert dobott pokolra, nem több százezer évnyit.

"A többi pedig azért lett kitalálva, az ördög ihletése által" - Ez egy tök jó duma. Pont olyan, mint hogy az ördög ásta el a dínócsontokat. Vagy hogy kérem, biztosúr, az ördög utasított, hogy leszúrjam!

"hogy meg legyél tántorítva az igazi , életadó Isten iránt való hitedben" - Ide írtam, vagy a másik kérdéshez? A FOLD LAKOSSÁGÁNAK 1/3-a kerseztény csupán. A kb 7,5 MILIÁRD emberből 5 MILLIÁRD instant megy a pokolba. És a többi is alapos szelektálásra kerül. Mert Isten szeret!

2016. okt. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim ***** válasza:
65%

Hát ha valaki hitetlenül bezárja előttem az ajtót , mikor egy rossz illetlen szót nem mondtam rá , akkor csendben elfordulok tőle. Én csak segíteni próbált am.


Kedves P.T.


Tetszik, hogy legalább azt elfogadod, hogy élt. Nyugodtan elfogadhatod azt is ha akarod, hogy igaz volt és nem egy hazug gazember, tehát csodákat is tett és neki Isten volt a központja.

Ő , Jétus Krisztus aki azt is mondta, hogy valóban többen járnak a széles úton, mint a keskenyen. Sajnos ez így alakult. Nem tudni a pontos okát. Talán majd az örökkévalóságban kiderül. De egy biztos Isten nem csak szeret, hanem igazságos is és hű ahhoz. Muszáj neki ítéletet tartani. De nem élvezi azt, hanem inkább azt szeretné, hogy mindenki megmeneküljön. Hogy miért lett így az jó kérdés, de hinni kell, mert rá vagyunk utalva , ha nem akarjuk kockáztatni a sorsunkat ,, lesz ami lesz,, módon.

2016. okt. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!