Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért elítélendő erkölcsileg,...

Miért elítélendő erkölcsileg, ha az értékrendem nem egyezik az istenivel?

Figyelt kérdés

Átfogalmazom egy hülye példával:


Szerintem a gyilkosság tök jó dolog, erkölcsileg helyes, rendszeresen megteszem, jobban érzem magam tőle.


A legtöbb vallás emiatt mégis pokolra küld engem erkölcsi alapon, pedig a saját értékrendem szerint kifejezetten erkölcsös voltam. Isten jogosan kárhoztat el engem?


2016. okt. 26. 08:59
 81/96 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Chrisful!

Kicsit elkallódott ez a kérdés, de ami késik, nem múlik!

#74-es válaszod:

"Jézus azért beszélt képletesen,..." - Én itt a "Jézus Isten fia" kifejezés képletességére gondoltam. (Ezért is ment linkbe az Őslakó. Ezt most mindenkinek ajánlgatom, így most személyesen neked is! Max picsit kiborulsz :D).

"Isten gyilkosnak tűnhet a szemedben azért mert a legtöbb embert hagyja elveszni. De ne feledd mindenkinek van felelőssége." - Így Istennek is a teremtményeivel szemben. Akiket a szeme láttára mészárolnak le, vagy halnak bele katasztrófákba. VAAGY, A füle hallatára mondják ki, hogy miért nem hisznek benne, amire persze mehetne egy hathatós válasz... de nem megy, csak ők a levesbe!

"A saját jóakaró Teremtőjének a munkájába" - aki csupán SZERETETből és JÓAKARATból küldi pokolra az embereket.

"Az igazságosság pedig az Istenből van.": A számok továbbra is 7,5 milliárd, 2,5 milliárd (ami megy egyáltalán a rostára) .s 5 milliárd. Kételkedem az igazságosságban.

"Erre se Mohamed se allah sem semmi más hamis isten vagy hamis próféta nem képes." - Állítod te. Ők meg a szöges ellentétét! :)

# 76: "Nem mindig tudhatod, hogy kit milyen módon hív magához." - Csak azt tudom, hogy a világ lakosságának 2/3-át sehogy. Ez továbbra is 5 milliárd ember!

"de hinni kell hogy ő a Teremtő és mindent jól csinál": A számok: 7,5 milliárd, 2,5 milliárd, 5 milliárd.

2016. nov. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:
55%

És miért ekkora ez a szám, csak nem a hitetlenség miatt? Dehogynem. Mindenki elgondolkodhatna az őt körülvevő világon és elindulhatna keresni az alkotóját. De különös módon nem teszik, hanem inkább bálványokat találnak ki még elméleteket. A létezést pedig olyan természetes dolognak állítják be, amikor még jön a kérdés, vagy gondolat olyan könnyű azt mondani, hogy hagyjuk. És nincs felelősség? Miért ne lenne? Nekünk kellene elsősorban elfogadnunk őt, Mi vagyunk a kisebbek. Hiába is tartjuk magunkat igazságosabbnak, ha tartjuk ettől nem leszünk azok, hiszen ő az eredetünk tetszik vagy sem.

A videó meg egyébként nem játszható le.

2016. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
55%
Jézus pedig nem hülyeségeket beszélt hanem igazat. És amikor azt mondta Hogy az Isten Fia akkor épp nem képletesen beszélt. És volt a hitetlenség, volt. Az Ószövetségben már van prófécia arról hogy Isten fia. Aki ismeri Jézust az tudatja hogy mikor beszélt képletesen és mikor nem. Neked akitől ez igazság távol áll megértem, hogy nehéz megérteni
2016. nov. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Chrisful!

"És miért ekkora ez a szám, csak nem a hitetlenség miatt?" - Nemfeltétlen, mindjárt részletezem!

"Mindenki elgondolkodhatna az őt körülvevő világon és elindulhatna keresni az alkotóját. De különös módon nem teszik," - Nem is oly különös mód, ha még mielőtt eljuthatnának arra a szintre, hogy tényleg önállóan gondolkodjanak, eléjük tárják egy más vallás verzióját. Olyan környezetben, ahol mindenki más is annak a vallásnak a híve. És innentől a Föld populációjának legalább 53%-a megy a levesbe: [link]

"hanem inkább bálványokat találnak ki" - Nem, nem ők találják ki, ők csak azzal találkoznak. Sok helyütt kb kizárólagos módon. És hogyha igaz, hogy a hinduk, muszlimok, és többi vallás képviselői instant pokolra kerülnek, akkor valami nagyon nincs rendben a "szerető" Istennel.


Tessék, linkelem újra:

https://www.youtube.com/watch?v=sDLP5JWWTWA

2016. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:
5%
Hát igen könnyebb a magasabb gondolatokkal rendelkező Istenben hibát keresni vagy éppen csak egyszerűen kizárni őt, mint belátni, hogy felelősök vagyunk és tartozunk neki. Dehát valahol nem csoda, hisz inkább mindenféle elméletet meg bálványt követünk. Mindent ami csak a szemnek érdekes.
2016. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Chrisful!

Látom, nem olvastad el figyelmesen. A Földkerekség 7,5 milliárd emberéből nagyjából 5 milliárd nem Istent vallja. Nagyjából 3,7 milliárd ember teljesen más vallás híve. Ezen emberek jó része sohasem találkozott a Bibliával, vagy ha valaha is, a saját vallásuk miatt eleve előítélettől kezelve. Ezen emberekre örök kárhozat és szenvedés vár emiatt. Hol itt az igazság? Hol a SZERETET?

És mi a szeretet zsoldja? :D (Ha már máshol nem válaszolnak erre?)

2016. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:

Tisztelt PencroftTivald


Figyeltem én rendesen látom is a hibáztatásodat és válaszoltam is rá. Most te figyelj.!

Itt a szeretet vázolom: Károli Gáspár - János evangéliuma 3,16. Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

17. Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.

2016. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
92%

"17. Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa."


És akkor erről miért nem tájékoztatta az egész világ lakosságát? Miért csak egy jelentéktelen népet a sivatag kellős közepén?

2016. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:

Terjesztette ő, de mindennek megvan az ideje. A csatornákat( hivek) először ki kell terjeszteni, hogy mindenél több emberhez eljusson az igazság üzenete. Ma már ott az internet is amely egy nagyon jó csatorna ehhez. Addig meg nem tudatjuk, pontosan hogy a hír nélküli embereket mi szerint ítélte meg. Szerintem a legtöbb embert, akik teljes infóhiányban voltak a lelkiismeretük törvénye szerint.


Egyszerű fordítás - Római levél 2,14. Az Izráelen kívüli nemzetek, bár nem ismerik a Törvényt, ösztönösen mégis azt teszik, amit a Törvény megkövetel. Így, bár Törvényük nincs, ők maguk lesznek törvénnyé saját maguk számára.

15. Életük mutatja, hogy a Törvény követelései a szívükbe vannak írva, ezért tudják, hogy mi a helyes, és mi a rossz — erről tanúskodik a lelkiismeretük is. Néha úgy gondolják, hogy rossz, amit tettek, és emiatt bűntudatuk van. Máskor viszont úgy gondolják, helyesen cselekedtek, és nem érzik magukat bűnösnek.



Károli Gáspár - Máté evangéliuma 24,14. És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.

2016. nov. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:

Kedves Chrisful!

# 87-as válaszod:

Nem hibáztatás ez :). Csupán továbbra sem értem, hogy hol a szeretet az olyan emberek irányában, akik önhibájukon kívül, születésük pillanatában bérelt helyük van a Pokolban? És hogy miért tartozik ide a jelenleg élő populáció legalább fele?

"Itt a szeretet vázolom:" - Köszönöm! :)

2016. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!