Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért elítélendő erkölcsileg,...

Miért elítélendő erkölcsileg, ha az értékrendem nem egyezik az istenivel?

Figyelt kérdés

Átfogalmazom egy hülye példával:


Szerintem a gyilkosság tök jó dolog, erkölcsileg helyes, rendszeresen megteszem, jobban érzem magam tőle.


A legtöbb vallás emiatt mégis pokolra küld engem erkölcsi alapon, pedig a saját értékrendem szerint kifejezetten erkölcsös voltam. Isten jogosan kárhoztat el engem?


2016. okt. 26. 08:59
 71/96 anonim ***** válasza:
100%

"Nyugodtan elfogadhatod azt is ha akarod, hogy igaz volt és nem egy hazug gazember, tehát csodákat is tett és neki Isten volt a központja." - tudom, emlékszem még:

"Jézus mondja: Én valék Isten fia! - Vizsgáljuk meg az állítást! Jézus, mikor ezeket mondta, vajon igazat beszélt-e, őrült volt-e vagy hazudott? [rakat blalba, Jézus feltámadt, blabalbalbal] Tehát Jézus nem volt őrült és nem volt hazug, hanem igazat beszélt!" Csak lemarad még két opció: 4. Hogy képletesen beszélt (mint pl. a példázataiban, meg úgy általában mindig...) 5. A négy evangélista (akik visszamenőlegesen ismerhették egymás munkáját) kicsit kiszínezte a sztorit. És akkor ide is linkelem: https://www.youtube.com/watch?v=sDLP5JWWTWA

2016. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 anonim ***** válasza:
100%

Keves Chrisful!

"De egy biztos Isten nem csak szeret, hanem igazságos is"

Megismétlem, 3 szám: 7,5 milliárdból 5 milliárd instant a levesbe, 2,5 milliárd meg az alapos rostálásra.

2016. okt. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 anonim ***** válasza:

"Szerintem a gyilkosság tök jó dolog, erkölcsileg helyes, rendszeresen megteszem, jobban érzem magam tőle.


A legtöbb vallás emiatt mégis pokolra küld engem erkölcsi alapon, pedig a saját értékrendem szerint kifejezetten erkölcsös voltam. Isten jogosan kárhoztat el engem?"


Mert ha te gyilkolsz az elítélendő,de ha Isten gyilkol az nem! Kivéve,ha vagy olyan ravasz,hogy elhiteted másokkal,hogy Isten nevében gyilkoltál.Akkor még egy szent könyvbe is bekerülhetsz szent emberként.

2016. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 anonim ***** válasza:
65%

Tisztelt P. T


Jézus azért beszélt képletesen, mert az embereknek hitetlenségükben ,,bedugult a fülük,,. Ném akarták hallani az igazságot, csak ,, óbégatásnak,, vették azt. Nem akartak el gondolkodni rajta, Jézus pedig példázataival érdeklődésre késztette őket. És a hitből nem pedig kötekedésből érdeklődőknek még részletesen is elmagyarázta a példázatokat.

Isten gyilkosnak tűnhet a szemedben azért mert a legtöbb embert hagyja elveszni. De ne feledd mindenkinek van felelőssége. Az Isten pedig azt tesz teremtményeivel, amit csak akar, mert az ő tulajdon teremtményei. Az embernek pedig nincs joga beleszólni , vagy beleavatkozni munkájába. A saját jóakaró Teremtőjének a munkájába. Ez tiszteletlenség és a tiszteletlenség , nem az igazságban van. Minden amivel ártunk egymásnak, megkisebbítjük egymást, lehúzzuk egymást, elnyomjuk egymást, sértegetjük egymást, csicskáztatjuk egymást tiszteletlenség, zsiványkodás és így igazságtalanság is. És ezért is van szükség ítéletre.

Az igazságosság pedig az Istenből van. Ennek részei az őszinteség, egyenesség, egység, alázat, szelídség, komolyság, öröm, szeretet, jóság. És minden ami a jó kapcsolatokhoz vezet. Ha Isten válik a központunkká ezek a gyümölcsök teljesen betöltik az életünket. Nem azt jelenti, hogy nem hibázhatunk, de tökéletességre törekszünk. És a gyümölcsöket sem egyedül próbáljuk megteremni , mint a legtöbb vallásos , hanem a központból Istenből jön az erő amely megtermi az igazságosság gyümölcseit. Ez így müködik a szellemi világban . Erre se Mohamed se allah sem semmi más hamis isten vagy hamis próféta nem képes. Hát ha még a jelekről, csodákról is beszélünk , amiket az élő Isten cselekedett és ma is cselekszik és akár cselekedni mindazok életében akik hisznek és rá várnak.

2016. okt. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:
100%

"Az Isten pedig azt tesz teremtményeivel, amit csak akar, mert az ő tulajdon teremtményei."


Akkor miért adott az embereknek szabad akaratot? És miért nem jut el mindenkihez az ő marhára nagyon menő vallása? Az emberiség többsége nem keresztény, azért mert egyszerűen lehetősége sincs sokaknak, hogy azok legyenek, vagy nem is találkoznak vele soha sem. Nem gonoszság ez a részéről? Nekem annak tűnik.

2016. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:

Na jó visszafordulok egy rövid válaszra hozzád, talán most kinyitottad az ajtót.

Csakis az igaz Isten , akiről írtam csakis általa lehetünk teljesen igazságosak. Ő az igazság Istene. Tőle van minden jó és igaz dolog ami bennünk van és minden ami ellentmond neki és akaratának az igazságtalanság. Nem mindig tudhatod, hogy kit milyen módon hív magához. Tapasztalatból mondom neked, hogy amikor közelebb kerültem hozzá, jelenlétéhez a szívem, lelkem , érzéseim jobbak lettek. Elkezdtem kiegyenesedni és őszinte lenni. A többi hamis isten vagy szobrok nem képesek ezt a változást véghezvinni. Nem képesek az alvó lelkiismeretet teljesen éberré tenni. Úgyhogy javaslom neked, hogy ha egyszer az életben úgy döntenél, hogy megkeresed az Istent, akkor ne hidd , hogy rögtön vádolni fog. Hanem inkább örül annak , hogy hozzá jössz. És esze ágában sincs visszautasítani téged. Amit meg meg kell tennie azt is csak azért teszi mert nem fogadják el megmentő jóságát. igazságossága miatt kell ezt tennie, akkor is ha ez neki és nekünk is fáj. Én hiszem, hogy mindent tudott előre , de bár nekünk furcsa és ez nem tűnik jónak, de hinni kell hogy ő a Teremtő és mindent jól csinál. Őt nem mérhetjük teljesen a mi elménkhez, nekünk kell ő hozzá igazodni, az ő kijelentett igazsagaihoz alkalmazkodni. Ha akarjuk igazságát teljesen bírni magunkban. Ő a nagyobb , mi a kisebbek vagyunk. Ő Központ mi lehetünk a csatornák, de a csatlakozásban együtt müködés a mi döntésünk.

2016. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim ***** válasza:
100%

"Én hiszem, hogy mindent tudott előre"


Akkor viszont nincs szabad akaratunk, ha mindent tud előre. Épp ez a szabad akarat lényege, hogy ő sem tudja, mit fogunk csinálni.

Amúgy hagyd már a vallásos ömlengést, nem ez a téma.

2016. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest elég jól feszegetted.
2016. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz képest elég jól feszegetted."


Nem, a vallásos ömlengést eddig is ignoráltam. Lesz..rom hogy ő az igazságosság istene, miközben a Bibliában is folyton a sz..rt keveri, meg hogy a szeretet istene, miközben milliókat gyilkol le, ez nem érdekel.


Engem az érdekel, hogy miért jó neked egy teljesen logikátlan, minden jelenlegi tudásunknak ellentmondó, semmi értelmeset nem tartalmazó, fölösleges isten létében hinned?

2016. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 anonim ***** válasza:
51%
Szia .Már mondtam ott az élet Istennél és én ezt a teljes , igazságos életet akarom élni most és örökké. A többit pedig most nem fogom itt újraismételgetni. Nem fogok itt ugrálni ,pattogni neked mint a bolha. Már eleget írtam, ha nem hiszed a te bajod. Akkor ez van. Szia
2016. okt. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!