Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a vallásos emberek hisznek...

Ha a vallásos emberek hisznek a bibliának pl. akkor amit a tudosók felfedeztek és találtak a múltal kapcsolatban annak miért nem?

Figyelt kérdés

2016. nov. 5. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
100%

"Az embernek adatott meg a felsőbbrendűség értelem által."


A felsőbbrendűség ÉRZÉSE "adatott meg" egyes embereknek, nem pedig a felsőbbrendűség az embereknek. Nagy különbség.


"És?Attól még nem fognak 1 millió év múlva sem emberré válni.Nem fognak borotválkozni a tükör előtt,vagy verset írni sem! "


Te valami jósnő lennél? Honnan tudod ennyire biztosan, hogy mi lesz vagy mi nem lesz egymillió év múlva?

Ennél sokkal kisebb időtávban (50-100 év) is csak kb. 40%-os pontossággal tudják megmondani nálad sokkal tájékozottabb emberek, hogy mi lesz, vagy mi nem lesz, te meg itt millió évekkel dobálózol. Nem érzed kicsit - hogy is fogalmazzak - kissé nagyképűnek az ilyen benyögéseket? Te, felsőbbrendű :)


"Tehát,felesleges azt gondolni,hogy az ember őse a majom,mert az ember őse az ember a majomé pedig a majom!"


Tényleg felesleges ezt gondolni, ugyanis az ember őse egy közös majomszerű ős, amelyik nem azonos egyetlen ma élő majomfajjal sem. Lehet majomnak nevezni, mint ahogyan lehet autónak nevezni a kordét is, csak éppen ettől még nem lesz az.


"Hogy lehet az,hogy az evolúció befejeződött,és már nem mászkálnak sehol félig fejlődött majmokból lett emberek??"


Az evolúció nem fejeződött be. Sosem fog befejeződni amíg élet van a Földön. Ma is jelennek meg különböző állatfajok, nyilván azok közül, amelyek képesek a gyors evolválódásra ahhoz, hogy ezt meg is tudjuk érni. Az emlősök evolúciója nem ilyen (bár itt is van kivétel, pl. új nyúlfaj kialakulása Ausztráliában), mert ahhoz túl lassú, hogy egy-két emberöltő alatt megtörténjen az új fajok kialakulása. Az emberré válás is kb. millió éves időskálán működött.


Azon pedig mit értesz, hogy félig fejlődött majomból lett emberek? Ennek a megnevezésnek semmi értelme sincs. Hogyan képzelsz el egyáltalán egy "félig fejlődött majomból lett embert"?


Egyébként nem is értem, miért szólsz hozzá egy olyan kérdéshez, amihez lövésed sincs. Bezzeg akkor te is fel vagy háborodva (mellesleg jogosan), amikor olyan szól hozzá a vallási kérdésekhez, akinek lövése sincs sem a valláshoz, sem a Bibliához, sem a teológiához. Akkor te miért teszed ugyanezt más területen?

2016. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
0%

Kedves #11!


Nem az ÉRZÉS! ahogy Te írtad,hanem az értelem tett minket felsőbbrendűvé,még ha ez neked nem is tetszik! Majd ha majom kollégád írni fog nekem szgépen elhiszem! :)


Nem nem vagyok jós! Csupán arról beszélek,ami körbe vesz minket.Ha lenne evolúció,mai napig is tartana,ami annyit jelent,hogy most is kéne tűzetcsiholó,és kőbaltával mászkáló "majmokat" látnunk!De miért nincs ez így????


"az ember őse egy közös majomszerű ős,"

Tehát 2 majomból lett egy ember?És azok az ős majmok,gondolom anyuka,apuka,és az őő családjaik hol vannak?


"Az evolúció nem fejeződött be. Sosem fog befejeződni amíg élet van a Földön. Ma is jelennek meg különböző állatfajok, "


Tévedsz de még mekkorát! Helyes válasz az: A régi a tudós emberek által felefedezett állatok,amik hozzá teszem nem most alakúltak ki,csak most vették észre,fedezték fel,hogy van olyan is! ...Nem egy a 2! :) ....

Jah...én sem ismeretem a szomszédot,mielőtt ideköltözött,holott 90 éves...és akkor van jogom azt gondolni,hogy ő nem is volt,csak most 90 évesen úgy ide "evolúciózodott! " :) :) :)


Tévedés! Nem vagyok felháborodva! :)

2016. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
92%

#12, hacsak nem a szüleid 100%-os klónja vagy, akkor te magad is bizonyítéka vagy annak, hogy ma is működik az evolúció.

Ha meg nem jöhetnek létre új fajok, akkor mindenekelőtt megkérnélek, definiáld nekem teljesen pontosan, mi alapján különítesz el két fajt egymástól. Meddig tartozik két élőlény egy fajba, és mi alapján mondod azt hogy ez a kettő már nem sorolható egy fajba?

2016. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Tailor!


Mint írtam, az #5 Hsz-emben. Bizony vannak csoportok! Külön egyik sincs kiemelve,csak az ember,mert nála van minden(értelem,uralokdás)!Tehát,én nem mondom azt,hogy nem tartozunk egy csoportba.Csupán azt szerettem volna kifejteni,hogy a csoport tagjait attól még nem kell összekeverni egymással.


Nem evolúciónak nevezném a születést,hanem egy adott faj szaporulatának.Ez mindenre igaz,állatokra,és emberre egyaránt.

2016. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
100%

"Nem evolúciónak nevezném a születést,hanem egy adott faj szaporulatának.Ez mindenre igaz,állatokra,és emberre egyaránt."


Ez pontosan így van, ahogy írtad. Viszont ez a megállapításod azt sugallja, mintha az evolúció a születést jelentené szakmai körökben, ami viszont már nem igaz. Az evolúció három alappillére közül valóban ez az egyik (születés, vagyis helyesebben a reprodukció), de nem az egyetlen. A másik kettő a variáció és a szelekció.

Tehát ha valami szaporodik, szaporodás közben mutálódik (utód nem klónja az előd(ök)nek), és hat rá valamiféle szelekciós nyomás (többnyire többféle is) a környezet részéről, akkor ott bizony működik az evolúció.

2016. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, de akkor a te megfogalmazásod szerint mi az, ami alapján a csoport tagjait egyértelműen el tudod különíteni egymástól?

Hiszen amit írtál, érvként csak akkor lenne használható, ha a gondolatmeneted alapján két teljesen ismeretlen élőlény rendszertani (csoportbeli) helye is meghatározható.

2016. nov. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
A Kérdező már nem először teszi fel ezt a provokatívnak szánt kérdést, mégis sikerült ismét vitát szítania. A másik probléma pedig az, hogy általánítasz. Te mit szólnál, ha megkérdezném, hogy "Ti tudtátok, hogy az atesisták erkölcstelen vadállatok, akik azért nem hisznek Istenben, hogy ne kelljen parancsok szerint élniük?". Nyilván akad ilyen ateista, de nagy általánosságban nem jellemző, mindenkire meg végképp nem. Úgyhogy mikor harmadszor is kiírod legalább korrigáld a kérdést.
2016. nov. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:

Első találat, ott van a link az előző kérdésére, csak ezek szerint azt már törölték.:D

[link]

2016. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
24%

Kedves #15,16!


Nos egy csoport ez igaz! De mint tudományosan is alátámasztható,hogy ha a szaporulatot nézzük,képtelenség összeegyeztetni az állatot az emberrel.Tehát,már itt a leglényegesebb különbség,ami mutatja,hogy egy,de még sem.


Kedves #17!

Ez nagy baj! Mindenki álláspontját,és nézetét tiszteletben kell tartani. Mint ahogy én is tiszteletben tartom más véleményét is. Az ateistáket pedig nem szabad lenézni sosem! ...Mindenki ateista ként kezdte az életét! Még a hívő is! Senki nem vadállat,akinek értelme van! Hogy a hívők elfogadják a tanításokat,amik a Bibliában van megírva (persze,csak ha jó Bibliát olvas,és úgy értelmezi,ahogy azt kell,és nem úgy forgatja,ahogy az neki tetszik) az jó,mert Jézus azt tanítja benne,hogy tiszteljük, szeressük egymást,teljesen függetlenül a hovatartozásunk, a vallási vagy bármilyen nézetünktől.


Bevallom,nem igazán értem ezt az evolúciós elméletet,de ha megtennétek,hogy pár mondatban leírnátok nekem,hogy Ti hogy látjátok,azt megköszönném!

2016. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


A héber hagyomány szerint Adam embert, emberiséget jelent. Amíg a szavak értelme nincs helyreállítva, addig természetes, hogy néhányan férfi-nő párosban gondolkoznak.

2016. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!