Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a vallásos emberek hisznek...

Ha a vallásos emberek hisznek a bibliának pl. akkor amit a tudosók felfedeztek és találtak a múltal kapcsolatban annak miért nem?

Figyelt kérdés

2016. nov. 5. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 Juliusz48 ***** válasza:
A vallásos emberek csak egy része hisz a bibliában mert nem szabad elfelejteni, hogy csak az európai kis-ázsiai kultúrkörben is három egymáshoz kapcsolódóvallás követői hiszik magukról, hogy az Ő hitük az igazi. A földünkön további vallások is vannak ezen kívül. Ráadásul csak a keresztények is több felekezetben hiszik az egyedüli üdvözítő hitet. Tehát nem csak a bibliában lehet hinni, a tudósokkal szemben.
2016. nov. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 Pietrosol ***** válasza:

Juliusz48!


Az utolsó mondatod második tagmondata mire utal?

2016. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:

Kedves 37.Hsz!


Értékes gondolataidat leértékeled azzal,hogy a Biblia,és Isten nevét-s ha jól sejtem később Földünk nevét is- kisbetűvel írod.(Általános iskola 1.osztályos tananyag.)

2016. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 Tom Benko ***** válasza:
94%

Kőbaltát használó majmok? Nos _vannak_! A leletek alapján a csimpánzok ~4000 éve elérkeztek a kőkorszak határára, a jelek szerint valami primitív nyelvük is van, a legújabb kutatások szerint tanítják a fiatalokat, valamint már nem eseti szerszámhasználók.


Az evolúció azonban nem erről szól. Az evolúció arról szól, hogy adott körülmények között aki hatékonyabban tudja a génjeit továbbadni, annak a génjei egy adott populációban elterjednek. Igazából ehhez még élet sem kell, akár teljesen absztrakt objektumok is tudnak evolválni, ha

1) reprodukálódnak

2) mutálódnak és

3) szelektálódnak.

2016. nov. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 Tom Benko ***** válasza:
@48: Miután az isten, mint entitástípus, köznév, kicsivel is kell írni. A Biblia általában ÚR néven hivatkozik rá, de a hivatalos neve YHWH.
2016. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:

Kedves Tom Benko!


A szövegösszefüggésen múlik,hogy mint entitásról van szó,vagy a Biblia Istenéről,ami egy konkrét isten neve.

2016. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 Tom Benko ***** válasza:
45%
A bibliai isten neve ÚR, vagy YHWH. Ezt lehet nagybetűvel írni, az attribútumát, azazhogy isten, nem. Még ha egyesek szerint ezt ki kell hangsúlyozni is.
2016. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:

Kedves Tom Benko!


Az együgyűség ugye édes érzés?

2016. nov. 12. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 Tom Benko ***** válasza:
Miért tőlem kérdezed? Én nem tudom, szerencsére.
2016. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:

Tom Benko, ebben most tényleg tévedsz. A Bibliai Isten címeit annak írói következetesen tulajdonnévként használták vele szemben.


"És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!" (János 20:28)

"És az ő ruháján és tomporán oda vala írva az ő neve: királyoknak Királya, és uraknak Ura." (Jelenések 19,16)


Ha nagyon kukacoskodni akarnék, mondhatnám azt is hogy még a YHWH sem név, hanem Isten 'vagyok aki vagyok' kijelentéséből képzett megnevezés, ahogyan a többi neve, Él/Élohím (erős), Teremtő, Isten, Úr, stb, mind mind a mi Urunk megnevezése egy-egy tulajdonsága, kijelentése által.

Mert Őt emberi elme a maga teljességében fel nem foghatja, hanem tulajdonságain keresztül ismerhetjük meg. Ezért gyakorlatilag maga Jézus vagy az Apostolok is mindezeket bizony névként használták.

2016. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!