Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a vallásos emberek hisznek...

Ha a vallásos emberek hisznek a bibliának pl. akkor amit a tudosók felfedeztek és találtak a múltal kapcsolatban annak miért nem?

Figyelt kérdés

2016. nov. 5. 13:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
19-es: Nekem semmi bajom az ateistákkal, az csak egy példa volt, hogy ez egy ilyen kaliberű kérdés.
2016. nov. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22%-os(:() Válaszoló!

Látom, hallottál a kromoszómák számáról. Azt is tudod, hogy mi az eltérés? Szimplán 2 olyan kromoszóma, mely a majmokban külön van, az emberben egyben. És nem is akárhogyan, hanem pont úgy, mintha összeforrt volna. Ezt EGYÉRTELMŰEN alátámasztja, hogy a megfelelő humán kromoszóma 2 centromer régióval rendelkezik:

[link]

Méghozzá az egyik inaktivált állapotban van.

Namost, 2 lehetőség van: 1, ez is egy példa, hogy az evolúciós elmélet (mint tudományos elmélet) helytálló, vagy 2: a Teremtő, aki "Saját képére és hasonlatosságára teremtett", mindezt "majomDNS" felhasználásával cselekedte.

2016. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Tivald! :)


Nekem pont a kromoszómaszám eltérés támasztja alá a nézetem :)

2016. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
Tivald: Biológiában nagyon otthon vagy, de vallási kérdésekben azért ennyire ne legyél magabiztos. Az Isten képére teremtettség nem fizikai hasonlóságot jelent, közel sem zárja ki tehát az evolúció az isteni eredetet, ha ezt akartad sugallni. Ha nem akkor bocsi.
2016. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22%-os(:() Válaszoló!

12-es válaszod:

"Ha lenne evolúció,mai napig is tartana" - Volt is, van is, lesz is. Tart.

"most is kéne tűzetcsiholó,és kőbaltával mászkáló "majmokat" látnunk" - Nem, tudod, azóta már továbbfejlődtünk. Puskapor, Newton, kémia meg Darwin, reggelig sorolhatnám, tudod?

"Tehát 2 majomból lett egy ember?" - Ugye tudod, hogy ez nem így működik? A megfelelő szó: populáció.

"A régi a tudós emberek által felefedezett állatok,amik hozzá teszem nem most alakúltak ki,csak most vették észre,fedezték fel,hogy van olyan is! ...Nem egy a 2! :) .... " - Az a baj, hogy nem ÉRTED, mit jelent az, hogy faj. Meg mg sok minden egyebet sem. Tökmindegy, milyen állásponton vagy, sajnálatos, hogy ellenvéleményed pusztán a dolgok ismeretének hiányából származik.

2016. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Tivald! :)


"Volt is, van is, lesz is. Tart. "


"Nem, tudod, azóta már továbbfejlődtünk. "


Akkor most van,vagy nincs?

2016. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22%-os(:() Válaszoló!

19-es válaszod:

"Nos egy csoport ez igaz! De mint tudományosan is alátámasztható,hogy ha a szaporulatot nézzük,képtelenség összeegyeztetni az állatot az emberrel." - Miért is?

"Bevallom,nem igazán értem ezt az evolúciós elméletet,de ha megtennétek,hogy pár mondatban leírnátok nekem,hogy Ti hogy látjátok,azt megköszönném!" - Sajnos most nem igazán fogok ráérni, ha tudsz angolul, linkelhetek pár egész jó, szemléletes videót.

2016. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
100%

"Bevallom,nem igazán értem ezt az evolúciós elméletet,de ha megtennétek,hogy pár mondatban leírnátok nekem,hogy Ti hogy látjátok,azt megköszönném!"


#15-ös válaszomban leírtam :)

Végeredményben ennyi az egész evolúció, nem több és nem kevesebb. Ezután már csak annak függvénye új tulajdonságok, szervek vagy akár fajok kialakulása, hogy mennyire gyors a replikáció (mennyire szapora az adott élőlény), mennyire nagyfokú a mutációk száma, és mennyi, mekkora, és milyen irányú szelekciós hatások érik az adott populációt.


A legegyszerűbb baktériumokkal kísérletezni ilyen téren, több szempontból is. Egyes baktériumok ha jól érzik magukat, akkor óránként, vagy akár még rövidebb idő alatt is osztódnak, tehát ultragyors a replikáció a magasabb rendű élőlényekhez képest. A szelekciós hatások számát is minimálisra lehet redukálni laborkörülmények között, tehát jól megfigyelhető egy, vagy néhány szelekciós tényező hatása. Valamint az új egyedben fellépő mutációk száma is elég magas ahhoz, hogy a populáció gyorsan tudjon reagálni a környezeti változásokra.


Persze, ez ugyanígy működik más élőlények esetében is, csak nem egy nap alatt 10-50 generáció jön létre, hanem évente 1-10, tehát nagyságrendekkel kisebb az evolválódás sebessége, így nehezebb is nyomon követni az evolúciós változásokat. De nem csak baktériumokkal kísérleteznek ilyen szempontból, hanem más, magasabb rendű, ivarosan szaporodó (tehát nem osztódó) élőlényekkel is, pl. muslincákkal, gyümölcslegyekkel, szúnyogokkal, még olykor egerekkel, patkányokkal is. Közben persze laboratóriumokon kívül, a természetben is egyre-másra jelennek meg új és új tulajdonságok, sőt új fajok is, a szemünk láttára, ahogy az egész élővilág folyamatosan változik és evolválódik.

2016. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
100%

"Nos egy csoport ez igaz! De mint tudományosan is alátámasztható,hogy ha a szaporulatot nézzük,képtelenség összeegyeztetni az állatot az emberrel.Tehát,már itt a leglényegesebb különbség,ami mutatja,hogy egy,de még sem."


Na de ezt mégis mire alapozod? A valóságban épp hogy testünk minden funkciója és a sejttípusaink, stb, teljesen megfeleltethetőek az állatokénak. Értsd, mindaz ami alapján egy kutyát, egy legyet, egy gyíkot és egy papagájt is állatnak tartunk, nem pedig valami másféle élőlénynek, pont ugyanezen összeegyeztetések alapján állat egy ember is.

És félre ne ért, nem degradálni akarom az emberségünket, eleve magam is hívő, de ettől még az ember is élőlény, az életfolyamatai, testfelépítése, viselkedése, genetikája vizsgálható, és ezek alapján tökéletesen beleillünk mi is az állatvilágba.

2016. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22%-os(:() Válaszoló!

23-es válaszod:

Nekem pont a kromoszómaszám eltérés támasztja alá a nézetem :)

Kérlek, olvasd el ismét, mit írtam! :)


Kedves 24es! " közel sem zárja ki tehát az evolúció az isteni eredetet," - Nem is mondom, hogy nem. Mindenkinek legyen meg az ő saját világképe, csupán a legfőbb bajom azzal van, mikor valaki a tényekkel megy szembe, főleg, mert fogalma sincs, miről beszél.


# 26 Akkor most van,vagy nincs?: Volt, VAN, lesz!


Nade, Várnak! Majd visszatérek közétek, aztán lesznek még válaszok! Üdv mindenkinek!

2016. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!