Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény papokról kérdés?

Keresztény papokról kérdés?

Figyelt kérdés

Igen, ez egy vallás elleni kérdés lesz. Ha nagyon hiszel egy kitalált emberben, akkor ne is kommentelj, tarts tiszteletben ennyivel. Egyébként egyházi suliba jártam, szóval tudok eleget erről a hülyeségről, ezért is utáltam meg a vallást és léptem ki a vallásos világból. Hittan órán elvárták hogy heti két alkalommal 45 percet üljek kussba és hallgassam ahogy a pap dumál egy általa imádott FÉRFIRÓL, és hogy imádni csak istent lehet(direkt írtam kisbetűvel), valamit hétfőnként hamarabb menjek be 10 perccel mert a pap prédikálni akar róla és nekem azt végig kell hallgatnom, ebéd előtt és után imádkozni kellett(habár senki se csinálta a papokon kívül), és a tanárokat ,,Dicsőség Jézus Krisztusnak" köszöntéssel és felállással kellett köszönteni. A 10 hónap alatt 30 alkalommal el kellett menni ahhoz a templomba, hogy év végén meglegyen az 5-ös. Ezt ha úgy vesszük, havi 3 alkalom, ami azt jelenti hogy a 4 vasárnapból legalább 3-szor 1 órát hülyeségre kellett áldozzam az életem, miközben azt hallgatom hogy a félrevezetett emberek imádkoznak, szó szerint könyörögnek egy nem is létező emberhez. Valamint pénzt is kell adományozni minden misén a templomnak?! Arról ne is beszéljünk, hogy januárba vízkereszt alkalmával 3000+ forintot kell fizetnünk azért, hogy vizet locsoljon a házamba?

Ezt jól esett leírni, most viszont térjünk a valódi kérdésemre.

Ugye a kereszténység szerint a melegség nem elfogadott. Ámde az ,,isten" egy férfi, és a papok is csak férfiak lehetnek(nem tudom más vallásban lehetnek-e nők is), akik imádják istent, tehát egy férfit. Egy férfi imád egy férfit. Ez nem melegség akkor? Ne értsetek félre, én nem vagyok a melegek ellen, a szerelemben nincs megszabva hogy ki lehet a párod. Viszont a sok okos ,,hívő" ellenük van.

Emlékszem a pap azt mondta, hogy a nő és férfi egymásnak lett teremtve.

Arról miért nem beszél, hogy ők, FÉRFIAK, egy FÉRFIT imádnak, tehát teljesen ugyanolyan mintha ők is melegek lennének. Hogy is van ez akkor?:D


2016. nov. 19. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Mi nem akarjuk Jézus golyóit a szánkba venni.
2016. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Szia, te ateistaként nem érted az imád szó vallási jelentését. Vallási értelemben nem azt jelenti, hogy szerelmesek vagyunk belé, hanem mint istenünket tiszteljük, és megadjuk neki a hódolatot, és a szeretet is, azt a fajtát, ami nem egyenlő a szerelemmel.


Ha te azt úgy érezted már akkor, ahogy azt leírtad, akkor miért nem beszélted meg a szüleiddel azt, hogy bocsánat, én ebben nem hiszek, sőt hülyeségnek tartom az egész vallást, ezért inkább kollégiumba mennék?

2016. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
4-8. osztályig jártam egyházi suliba, most középsuliba vagyok ami hálistennek nem egyházi. :)
2016. nov. 19. 20:08
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez nálad tényleg elfecsérelt idő volt, ha annyi sem ragadt rád, hogy:

* isten nem férfi, nem ember, sőt még csak nem is antropomorf

* nők lehetnek keresztény papok

2016. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Nemiség kérdést csináltál belőle.


Hogy Jézus Férfiként született, annak oka van,

Mindazon által nem Jézust kell imádni, hanem az Atyját, aki Isten titulussal rendelkezik, és nemtelen, mivel nem ember.

Jézus a fia, aki azért született a földre, hogy Ádám és Éva utódainak az örök élet lehetőségét vissza "vásárolja".

Ez azokra lesz érvényes akik ezt nem csak elhiszik, de az szerint is élik a minden napjaikat.


Ennek fényében gondolkozz és ne emberi módon a nemiségre téve a hangsúlyt.

2016. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Istennek nincs neme, se nem nő, se nem férfi, és senki nem akar vele szexuális kapcsolatot létesíteni, nem úgy szeretjük őt, mint a párunkat, vagy házastársunkat. A papok sem szexuális vágyakkal gondolnak Istenre. Az meg, hogy Jézus férfiként testesült meg, azért van, mert abban az időben sajnos egy nőt senki nem vett volna komolyan.


Nem értek egyet a gondolkodásoddal, de bizonyos szempontból megértelek. Az egyházi iskolák sajnos csak megutáltatják a vallást az emberekkel. Sajnos volt szerencsém megtapasztalni. Olyan elavult gondolkodás van a vezetők részéről, hogy hihetetlen. Pl. nem lehet pántos felsőt felvenni, mert szörnyen erkölcstelen, ha kint van a vállad, és erre fognak ráizgulni a fiúk. Könyörgöm ez már a 21. század.

2016. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a kérdést a négy év alatt bármikor föltehetted volna a hittantanárodnak.
2016. nov. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Szomorúan olvasom, amit veled tettek. Sajnálom, hogy megsérült az istenképed azáltal ahogy az egyházi elöljárók bántak veled. Egyik vallás sem fog megmenteni téged, csak maga Jézus, ha befogadod magadba. De nem mint férfit, hanem mint Isten Fiát és mint Megváltót. Finomabban, Krisztus a legjobb Barátod is.

Szerelem és szeretet, két külön fogalom. Képzeld el úgy, hogy háborúban vagy és a legjobb barátod bajba kerül. Megmentenéd akár életed árán is?

Ha igen, miért? Talán azért, mert szerelmes vagy belé? Ugye, hogy nem?

Ha nem, miért nevezed őt legjobb barátodnak, aki benned teljesen megbízik?

2016. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szíved joga abban hinni, amiben szeretnél és igazából mint láthatod teljesen nyugodtan fikázhatod az egyházat is.

Viszont azért két dolgot hadd reagáljak, csak mert ha hülyeségeket beszélsz, akkor senki nem fog komolyan venni.

1. "Ámde az ,,isten" egy férfi": Isten nem férfi. Istennek igazából nincs biológiai neme. Az embert képére teremtette férfinak és nőnek. Tehát Istenben igazából tökéletesen benne van a férfi és a női lényeg is. Ezt most filozófiai értelemben írom, továbbra se biológiai dolgokra kell gondolni, mielőtt valaki elkezd hermafroditázni... Isten nincs olyan biológiai korlátok között, mint mi vagyunk, tehát nem így kell felfogni.


2. "Egy férfi imád egy férfit. Ez nem melegség akkor?": Nem mert szeretet és szeretet között óriási különbség van. Gondolom te se ugyanazzal a szeretettel szereted anyukádat, mint a barátnődet.

2016. nov. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Hát én néhány dologgal egyetértek veled, néhányban viszont nem. :)


Abban igazad van, hogy ezekben az egyházi iskolákban nagyon ráerőltetik a diákokra a vallást, mondván: erre kell őket nevelni. Csak azt felejtik el, hogy ezzel épp az ellenkező hatást érik el, hiszen a gyerek számára a vallás egyfajta "iskolaszerű kötelesség" lesz, ami ugye nem jó. Másrészről viszont aki nem vallásos, az ne járjon egyházi iskolába.


Az a megközelítésed pedig, hogy a férfi papok férfit imádnak, ez elég nagy butaság. :) Jézus egy isteni személy, akit imádnak a keresztények. Akkor azok a vallásos nők, akiket igen erős érzelmek fűznek Szűz Máriához, akkor ők leszbikusok lennének? :D Szóval ez nem jó gondolatmenet.


Abban viszont igazad van, hogy a melegeket teljesen igazságtalanul taszítják ki az egyházak, vagy éppen teszik őket lelki nyomorékká. Sokan a Bibliára hivatkozva utálják a melegeket. Namost a kb 1500 oldalas Bibliában mindössze 6 rövid mondatocska van a melegekről. Ha akkora "bűn" lenne, akkor nyilván többször szerepelne, nem beszélve arról a fontos tényről, hogy Jézus semmit sem mondott a melegekről, csak ezt a keresztények figyelmen kívül hagyják.

2016. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!