Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában tulajdonképpen...

A Bibliában tulajdonképpen miért van benne egyáltalán az Ószövetség?

Figyelt kérdés
Az Ószövetség nem a zsidók szent könyve? Az ottani isten - JHVH - teljesen más, mint akiről Jézus beszél. Az ő vallásuk egy tekintélyszemélytől való félelemre alapozódó vallás, Jézusé a szeretet és a megbocsátás vallása. Miért nem az evangéliumoktól kezdődik a Biblia, az Ószövetséget meg miért nem hagyjuk meg a zsidóknak?
2016. dec. 8. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem más, csak a szövetség más. A törvény adásával megmutatta Isten, hogy mi a bűn, mit okoz és hogy mi jár érte.

(Róma 7,7 Mit mondunk tehát? A törvény bűn-é? Távol legyen: sőt inkább a bűnt nem ismertem, hanem csak a törvény által; mert a kívánságról sem tudtam volna, ha a törvény nem mondaná: Ne kívánjad.)

Plusz arra is ösztönöz, hogy segítségül forduljunk Hozzá. És kiutat is adott, az Úr Jézust Krisztust.

(Galata

3,19 Micsoda tehát a törvény? A bűnök okáért adatott, a míg eljő a Mag, a kinek tétetett az ígéret; rendeltetvén angyalok által, közbenjáró kezében.

3,20 A közbenjáró pedig nem egyé, Isten ellenben egy.

3,21 A törvény tehát az Isten ígéretei ellen van-é? Távol legyen! Mert ha olyan törvény adatott volna, a mely képes megeleveníteni, valóban a törvényből volna az igazság.

3,22 De az Írás mindent bűn alá rekesztett, hogy az ígéret Jézus Krisztusban való hitből adassék a hívőknek.

3,23 Minekelőtte pedig eljött a hit, törvény alatt őriztettünk, egybezárva az eljövendő hit kinyilatkoztatásáig.

3,24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg.

3,25 De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.

3,26 Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.

3,27 Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel.)


A törvény előtt pedig magára volt hagyva a világ, tombolt a bűn, amit fel sem ismertek magukban az emberek (tisztelet pár kivételnek), meg is lett a vége, özönvíz.

2016. dec. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

" Miért nem az evangéliumoktól kezdődik a Biblia, az Ószövetséget meg miért nem hagyjuk meg a zsidóknak?"


Pedig valahogy így van. az Ószövetség a mai hívőnek csak tanulságul szolgál, de mi az Újszövetségből élünk


1 Korintus 10,11 Mindezek pedig példaképen estek rajtok; megírattak pedig a mi tanulságunkra, a kikhez az időknek vége elérkezett.

2016. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Krisztus hivatkozott az Ószovetségre nem egyszer. Meg rengeteg előkép és prófécia van benne Jézusról. Ha arra gondolsz, hogy Jahve parancsára ki kellett íratni azokat, akik felaldoztak csecsemőket, élve elégetve, az szerintem nem kegyetlenség, hanem jogos büntetés.
2016. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy kérlek, ne írjanak a Biblia-idézetesek. Sosem értettem, miért divat ez ezen az oldalon. Az írjon, akinek vannak önálló gondolatai is.


Utolsó: és az igazságos volt, amit pl. Jób könyvében olvashattunk? Mondjuk ki: JHVH egy gonosz pszichopata. És azt hiszem, az őt imádó emberek kényszeres szorongók. Az milyen, hogy a történet szerint Jób minden nap áldozott a gyerekei számával megegyező állatot, hátha esetleg valamelyikük, vagy épp mindegyikük bűnt követett el aznap? Tiszta neurózis.

2016. dec. 8. 10:35
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Olvasd el kérlek figyelmesen Jób könyvét. Nem Isten okozta a szenvedését.

Egyébként azt kellene megérteni, hogy igazából semmi sem változott. Ugyanazok a törvényeink, csak mivel Jézus idejétől nem egy konkrét nép, hanem bármilyen állampolgár lehet keresztény, nyilván nem lehetnek olyan szankciók, mint Mózes idején. Mert akkor egyetlen konkrét népre vonatkozott.

A másik, hogy maga Jézus mondta, hogy semmit sem a maga akaratából cselekszik, hanem az Atya (azaz JHVH) küldte el őt. Tehát ugyanaz az Isten, ugyanazt az Isten imádta Jézus is, ugyan ahhoz imádkozott ő is, mint az ősi Izrael népe.

2016. dec. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Elfelejtettem írni, hogy kérlek, ne írjanak a Biblia-idézetesek. Sosem értettem, miért divat ez ezen az oldalon. Az írjon, akinek vannak önálló gondolatai is. "


Nem tudtam, hogy nem vagy hívő... Akkor olvasd el a válaszom és hagyd ki az igéket:)


"Az írjon, akinek vannak önálló gondolatai is." Ez nem feltétlen vezet az abszolút igazság megismerésére, sőt. Pl. a fizika alaptételeinek magyarázata is ugyanabban a fizika tankönyvben van leírva, így van ez a Bibliában is. A Biblia dolgainak a magyarázata szintén le van írva a Bibliában. Minek magyarázzam én önálló gondolatokkal azt, amit Isten saját maga magyaráz pl. az apostolokon keresztül.


Tehát az indító kérdésre a válasz igék nélkül:


Nem más, csak a szövetség más. A törvény adásával megmutatta Isten, hogy mi a bűn, mit okoz és hogy mi jár érte. Plusz arra is ösztönöz, hogy segítségül forduljunk Hozzá. És kiutat is adott, az Úr Jézust Krisztust. A törvény előtt pedig magára volt hagyva a világ, tombolt a bűn, amit fel sem ismertek magukban az emberek (tisztelet pár kivételnek), meg is lett a vége, özönvíz.


Hát ezért van a Bibliában az Ószövetség.


Ha nem tetszik a válasz, illetve mást szeretnél hallani, akkor sajnálom, csalódást okoztam

2016. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Egy krimi könyvet sem a hátuljáról kezdünk olvasni, hanem az elejétől, az előzményektől.

Mert így értjük mi mért történt, és mi vezetett el ahhoz ami végén van.

2016. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Több dologban igazad van,és több okból indokolt az ószövetségi Biblia jelenléte a keresztény Bibliában.


Ha összevetjük az ószövetségi istenképet,és a Jézus által bemutatott Atya képét,súlyos különbséget találunk a kettő között.Ez,a mintegy 4000 éves Istentől való elszakadás következménye.Az emberiség olyan mértékben elfelejtette Isten lénye lényegét,hogy amikor megjelent köztük képmása(Fia)csak 3 ember ismerte fel benne Istent.(Péter,a jobb lator,és a megfeszítését levezénylő római.)


Más oldalról pedig,az ószövetségi írások nélkül Jézus légüres térbe csöppent volna.

(A rá vonatkozó próféciák,az isteni szeretet megélésének 10 törvénye,az Őt szimbólizáló emberek történetei,az eredet,és a bűn történetei,stb.)


A helyzet hassonló most is.

Az emberiség zömének teljesen hamis képe van Istenről.

Ha ma megjelenne,ismét halálra adnák,mivel más,mint képzeletük istene.

2016. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Valahogy legitimmé kellett tenni a haragvó, bosszúálló istentorzót. Máskülönben nem találnának önigazolást az ilyen habitussal bíró emberek.

2016. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Mert a kereszténység a zsidók találmánya.

Kezdetben csak az Ószövetség volt meg és abban hittek, majd a zsidók között alakult a keresztény hit, még az Újszövetség írói is zsidók, talán egy kivétellel, lehet, hogy Lukács görög.

Ahogy készültek az Újszövetség tanai, tényleg megkérdőjelezték az ariánusok az Ószövetség helyét a keresztény hitvallásban, de nehéz volt már kivenni belőle és ezért az ariánusokat inkább kiirtották.

2016. dec. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!