Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha van isten akkor miert...

Ha van isten akkor miert ilyen gonosz es undorito ez a vilag?

Figyelt kérdés
en nekem itt semmi oromom nincs, undorodok mindentol csak az ongyilkosagon jar az eszem, annyira undorito ez az egesz vilag hogy hanyni tudnek, ti mit gondoltok??? ma pl beleneztem egy hiradoba hat kar volt, es miert van hogy egyesek ugy elnek mint a kiraly mas meg ehezik??? miert ilyen gusztustalan rosszindulatu itt minden s mindenki??? a gyomrom is felfordul.

2016. dec. 17. 17:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Saját gondolataid nincsenek?


Már hogy alkotta meg Isten becsületesnek az embert, amikor az ember nem becsületes?


A szenvedés oka pedig hogy lenne az, hogy a gonosz hatalmában van a világ? Isten nem mindenható?


Akkor a gonosz hogy lehet hatalmasabb nála?


Össze-vissza beszélsz mindenféle értelmetlenséget. Ti keresztények szoktatok néha gondolkodni is?

2016. dec. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Dehogyis nincsenek saját gondolataim. Sőt szabad akaratom is van, mint neked. Én a becsületesség útját választottam.


Jogosan veted fel a második kérdést. De gondolj csak bele. Tegyük fel, van egy gyermeked. Becsületességre neveled, jó embert faragsz belőle, ennek ellenére áruházi lopásokba keveredik. Amikor lebukik, nem maradhat büntetlenül. A lopás miatt a gyermekednek szembe kell néznie tettének következményeivel. Becsületességre nevelted a gyermekedet, aki lehetett volna becsületes, de inkább a becstelenség útját választotta, elvégre szabad akarata van. Pál ezt írta: amit vet az ember, azt fogja aratni is (Galácia 6:7). Amikor a rendőrségre elmész, hogy a gyermekedet lásd, ezt mondod a rendőrnek: Az én gyerekem nem ilyen, én becsületességre neveltem. Kizárt dolog, hogy lopást követett volna el. Mire a rendőr ezt mondja neked: Uram, már hogy nevelte volna becsületesnek a gyermekét, amikor nem becsületes? Nézze mennyi mindent lopott.


Te a gyermekedet becsületesnek nevelted, de ő a becstelenség útját választotta. Vajon kétségbe vonható, hogy tényleg becsületesnek nevelted a lopásba keveredett gyermekedet?

Az emberek nagy része nem becsületes, annak ellenére, hogy Isten becsületesnek alkotta az embert (Prédikátor 7:29). Nézd meg mit kér Isten, milyenek legyenek az emberek: Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel (Mikeás 6:8 - Károli fordítás).


Isten mindenható, de jelenleg a gonosz hatalmában van a világ. Isten azonban hamarosan átveszi a hatalmat a gonosztól. A Biblia ezt írja: A ki a bűnt cselekszi az ördögből van; mert az ördög kezdettől fogva bűnben leledzik. Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa (1János 3:8)

2016. dec. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A 12-es hozzászólónak igaza van.

Igen, mivel Jézus pont nem azt tanította, amit a keresztények erről az áteredő bűnről tanítanak, főleg Pálra hivatkozva.


A kereszténység letért a jézusi útról, ez ma már a gondolkodó emberek számára egyértelmű. Ezért van az, hogy nem hisznek az emberek, és a gonoszság ekkora világméretű "járvánnyá" tudott fejlődni.

2016. dec. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Jézus,valóban nem tanított az eredendő bűnről.

Az igaz,hogy mindenki bűnre való hajlammal születik,de nem bűnösen.Az,hogy valaki a bűnt,vagy a szeretetet válassza,a szabadakaratánál fogva,az egyén döntése.


Ott is igazad van,hogy a kereszténység majdnem teljessége nem a Krisztus által bemutatott Istent,hanem az Ószövetség torzított istenképét tanítja.

2016. dec. 28. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 kirito94 válasza:
Az ember egy undorító teremtmény.. ezen nincs mit csodálkozni, mindig is ilyen volt és lesz is.
2018. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 világvége1 ***** válasza:
Isten jónak teremti a szellemeket, azok (szinte mind) maguktól lesznek gonosszá egyből. Jók nem éheznek.
2020. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Mortimer1980 válasza:

"Ha minden ember alkalmazná az életében Jézus alábbi mondatait, akkor nem lenne szenvedés a földön."


Persze. Akkor mi a helyzet a természeti katasztrófákkal, balesetekkel, betegségekkel? Ezek nagy részének mi köze van ahhoz, hogy az ember jó vagy rossz? Én ezek megoldására gondolok valamit, a szentírások viszont semmit.

2023. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!