Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van e személyi kultusza az...

Van e személyi kultusza az Őrtorony szervezet Vezető testületének? Ti mit gondoltok? (akik egyben a hű és értelmes rabszolga is)

Figyelt kérdés
2017. jan. 28. 12:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az mind szép és jó, amit írtál, és igaz is,


Viszont azt vedd alapul, hogy Isten eddig sem, és ez után sem fog a saját törvényeit felhígítani, az érzelmi kötödés miatt.


Jézus a Noé idejével hozta összefüggésbe a mondani valóját.

Vajha Noéra bízta volna a Bárka ajtajának a bezárását, akkor talán még a kint maradt rokonainak kinyitotta volna.....

S ez csak emberi szemszögből érzéketlen.

Isten nem azért hozta a törvényeket, hogy legyen mit nem betartani. és saját magából csúfot űzni

S Jézus hozzá méltatlannak tartja azokat, akiket a családi kötelékhez jobban fűződnek, mint az általa elmondottak betartásához.

(Máté 10:37) 37 Aki jobban vonzódik apjához vagy anyjához, mint énhozzám, nem méltó hozzám; és aki jobban vonzódik fiához vagy leányához, mint énhozzám, nem méltó hozzám.


akkor Jézus is egy érzéketlen.

Hangsúlyozom, ez körülményektől is függ.

Annak bocsájt meg aki érdemes rá, hogy az-e azt Ő látja.

2017. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Jézus a Noé idejével hozta összefüggésbe a mondani valóját.

Vajha Noéra bízta volna a Bárka ajtajának a bezárását, akkor talán még a kint maradt rokonainak kinyitotta volna....."


Az Új bárkának az ajtaját is Isten fogja becsukni. De még nincs becsukva, még a kegyelem idejében vagyunk. Olyasmiről akarsz meggyőzni ami még csak eztán következik be! Még nem történt meg!


"Isten nem azért hozta a törvényeket, hogy legyen mit nem betartani. és saját magából csúfot űzni"


Ez nagyon zavar a tanúkban iszonyú idegesítő hogy állandóan ezt csináljátok. Világosan megírtam neked hogy nem az erkölcsi törvényeket akarja felrúgni!

Annyira idegesítő és kiakasztó hogy alapvető megfogalmazásokat nem képesek Jehova tanúi megérteni. Miért van ez? Komolyan mondom sokszor úgy érzem mintha neveletlen gyerekekkel beszélgetnék akik direkt kötözködnek játsszák az értetlent vagy szándékosan figyelmen kívül hagynak fontos részleteket!

"Ők nem akarnak rosszat tenni csak el akarják hagyni a szervezetet. Nem azért mert akkor végre rágyújthat egy cigire vagy ilyesmi hülyeség. Hanem azért mert nem ért egyet a szervezettel."

"Nem tinikről van szó akiket hajt a vérük hanem felnőttekről."

Értsd már meg hogy nem erkölcsi okból akar lelépni. Mert megkívánt valakit és leakar vele feküdni vagy ilyesmi. NEM, NEM ERRŐL van szó! Világos!


"S Jézus hozzá méltatlannak tartja azokat, akiket a családi kötelékhez jobban fűződnek, mint az általa elmondottak betartásához."


Akkor ismétlem magamat!

"Ezt ne nekem mond, mond el a vezetőiteknek külföldön! Állítólag ők határoznak meg dolgokat!"

Vajon hányan hagynák el a szervezetet ha nem hozták volna azt a törvényt az Őrtorony vezetői hogy nem állhatnak szóba a családjukkal?

Jóval többen mint így. De így is megteszik. S nem Isten veszi el a családjukat tőlük hanem a szervezet.


"akkor Jézus is egy érzéketlen.

Hangsúlyozom, ez körülményektől is függ.

Annak bocsájt meg aki érdemes rá, hogy az-e azt Ő látja."


Jézus nem érzéketlen. S én is ezt hangsúlyoztam de nem érted miről beszélek szóval felejtsd is el. Mivel úgy sem érted miről van szó. Nem is írj semmit! Felesleges!

2017. jan. 30. 11:37
 13/16 anonim ***** válasza:
Ajjaj kedves Vidiripi, bizony van. Egy tanú meg sem kérdőjelezheti amit mondanak, még annak tudatában sem, hogy számtalanszor tévedtek már.
2017. jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Hát..tudod nincs értelme egy jt-sel vitatkozni mert, úgyse fogja fel amit mondani akarsz. Meg meggyőzni sem lehet arról, hogy kezdjen el maga gondolkozni és ne az "őrtoronyra" hivatkozzon ..bla bla ...én keresztény vagyok ugyanúgy mint sokan, de soha eszem ágában sincs fejtegetni, hogy hogy volt a gyerek a jászolban..jobbra vagy balra fordítva...mert a bibliát nem szó szerint kell értelmezni!! ...nekem is van egy családtagom aki még nincs ilyen méjen a jehova dologban, és csak a családi szeretet és elfogadás fogja visszahozni
2017. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 imakommandós ***** válasza:
Igen. A kérdésben idézted is azt a tanitásukat amely miatt személyi kultusz van náluk: "a hű és értelmes rabszolgát" eleinte csak Russelre értették, majd a vezető testületre. A többiek csak póré "földi elhívású" tanúk, akiknek folyamatosan szükségük van a vezető testület Istentől sugallt "eledelére", az Őrtorony folyóriratra meg a többi ferditésekre. A kétosztályos megváltástanról is ordit, hogy felsőbbrendűségtudatuk van a vezetőknek. Ezt úgy is lehet nevezni, hogy elitizmus. Vannak a kiválóbbak, meg a még befutottak kategória. Teljes eretnekség, főleg, hogy Pál sem hierarchia alapján tartott nagyobbnak valakit, hanem a rajta lévő szellemi ajándék szerint. "nagyobb a próféta mint a nyelveken szóló". De Jehova tanúi Őrtornyának egyetlen próféciája sem teljesedett be látható szinten. Csak azt tudjuk, hogy láthatatlan események szerintük évszámra pontosan beteljesedtek. xd
2017. febr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Személyi kultuszról nem tudok viszont olyat olvastam a szervezet alapitójáról Charles Taze Russel-ről hogy a saját felesége is liliomtiprónak tartotta. Gyönyörű....
2018. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!