Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tanúk! Mivel magyarázzátok...

Tanúk! Mivel magyarázzátok azt hogy nem csak Jehova tanúi kerülnek börtönbe és szenvednek el egyéb üldöztetéseket a keresztény hitük miatt?

Figyelt kérdés

Hitler nem csak Jehova tanúit juttatta koncentrációs táborokba hanem más egyházak híveit is a hitük miatt!


"Egyébként a megnyugtatásodra pedig közlöm veled, hogy hamarosan látni fogod azt amiről itt beszélsz, ne felejtsd el, amikor megtörténik.

S ez nem mártirkodás, ugyan is a Biblia leírja, hogy Isten népére rátörnek, hogy megszüntessék, s ezt Isten leíratta, és tudatja a szolgáival, hogy ne érje váratlanul őket és ne aggódjanak felettébb. Isten mindent leíratott és közölt az emberekkel, nem titkolózik, és a kellő időben mindenki mindent meg fog tudni.

S hogy ne érjen váratlanul, a Te vallásod is be lesz tiltva."


Ezt közölte velem egy Living Witness nevű tanú!

De magyarázatot vagy választ nem adott a kérdésemre azt illetően hogy mivel magyarázná azt ha nem csak a tanúk kerülnének a börtönbe.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


2017. febr. 12. 21:48
1 2
 11/15 Alex Fly ***** válasza:

Nem hát...

Asis Bibi évek óta a siralomházban várja a halálos ítélete végrehajtását, holott bebizonyosodott, hogy koholt vádak alpján ítélték el. Csak mert keresztény...

Petr Jasek egy szudáni kórházba ment orvosként. Ezért a szörnyű bűnéért a szudáni kormány halálra ítélte. Ő sem jehovista...

Hogy csk a legismertebbeket említsem. De íme; lehet válogatni:

[link]

Kicsit más kategória, mint amikor pár jehovistát köztörvényesként ítélnek el, nem a hitük, hanem a kötelességtagadás miatt. Ha nem hajlandók fegyvert fogni, a legtöbb helyen lehetőség van alternatív szolgálatra (Magyarországon is ez volt a helyzet). Persze ha valaki egyértelműen a kötelességek alól akar kibújni, az nem fog élni a fegver nélküli vagy polgári szolgálat lehetőségével, hanem megjátssza a mártírt, hogy börtönbe vonulva reklámozhassa magát.

2017. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, hogy csak az itt írogató jehovásokra vagy úgy álatalában véve jellemző rájuk, hogy nem ismerik a történelmet vagy szándékosan ferdítik.


"a legtöbb vallásszervezet NEM támogatta a Biblia köznyelvekre való lefordítását"


Hazugság. Talán nem hallottál a reformációról, pár száz évvel megelőzték a jehovásokat.

Ráadásul voltak katolikus fordítások is, valamint a középkori világnyelv a latin volt nyugaton, ezen a nyelven használták a Bibliát is.


"Bibliakutatók (1931-től mint Jehova Tanúi)"

Lehet újdonság, de nem csak a jehovások tanulmányozzák a Szentírást, hanem a keresztény felekezetek is.


"de mint vallás,vagy mint szervezet, egyedül Jehova Tanúi voltak azok, akiket módszeresen üldöztek a hitükért"

Ezt mond a keresztényeknek, akik ezer számra haltak a római császárok uralma alatt például.

De Koreában sem csak a jehovások szenvedtek üldözést, hanem a keresztények is. Ráadásul nem csak napjainkban, hanem pl. a 19. században, amikor a ti még sehol sem voltatok (lásd koreai vértanúk).


Az üldözésre ez csak 1-1 példa volt, Alex Fly már részletesebben leírta, linkkel együtt.


Így szerintem ez inkább csak mártírkodás a részetekről.

2017. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"a legtöbb vallásszervezet NEM támogatta a Biblia köznyelvekre való lefordítását"


Nem csak hogy támogatta, de saját fordítói bizottságokat hoztak létre!

Igen volt a történelemnek egy olyan időszaka amikor ez a kijelentésed megállta volna a helyét de az még a reformáció előtt volt!

Becslések szerint 7000 nyelvet beszélnek a bolygónkon. A Bibliát kb. 2500 nyelvre fordították le részben vagy egészben. Ebből valamivel több mint 500 nyelven létezik a teljes Biblia fordítás.

Az ÚVF első kiadása 1950-ben volt. Az adatok szerint 130 nyelven érhető el.

Szóval ha a legtöbb vallás szervezet nem támogatja a Biblia köznyelvre való lefordítását akkor hogyan keletkezett a többi fordítás?

ELMÉLETBEN az mondom hogy a 130 nyelvre lefordított Ú.V.F. kivonom az 500-ból még akkor is marad 370 olyan fordítás ami csak úgy a semmiből lett. Na persze tudom jól hogy ez egy nagyon abszurd számolás, de ezzel is szeretném érzékeltetni hogy mennyire félrevezető ez az állítás Karesz 2 a te részedről.

Így akarod kerülni a vakbuzgóságot? Ezzel pont az ellenkezőjét teszed. Már nem egyszer bebizonyosodott hogy amit az Őrtorony állít a történelemmel kapcsolatban az sok esetben csak féligazság vagy még az sem.

tehát nyomatékosan arra kérnélek hogy mielőtt ilyen dolgokat leírnál vagy bemásolnál ellenőrizd az ismereteidet. Több helyen is járj utána az információknak.


"Az egyház rengeteg hűséges embert végzett ki, sokszor máglyán, mert ellent mertek mondani az egyház téves tanításának.(pl.pokoltűz, szentháromság, lélek halhatatlansága,stb)"


Nem ezek voltak a fő problémák és nem ezen tanítások vitatása miatt égettek meg annyi embert. Luther Márton sem ez miatt fordult az anyaszentegyház ellen! Erősen az a meggyőződésem hogy fel kellene elevenítened az általános iskolában tanultakat!


"de mint vallás,vagy mint szervezet, egyedül Jehova Tanúi voltak azok, akiket módszeresen üldöztek a hitükért"


Hány Jehova tanúját feszítették keresztre? De a legérdekesebb történet az volt amikor egy idős tanú azt mesélte nekem hogy a börtönben ahol volt nem csak ő volt ott bebörtönözve a hite miatt hanem voltak ott reformátusok és baptisták is. Sőt még az is lehet hogy katolikusok is. Itt Magyarországon a kommunizmus időszakában.

Ezenkívül a világ minden részén vannak olyanok akik a hitük miatt üldöztetést szenvednek el. Hány Jehova tanúját végeztek ki Afganisztánban?

https://www.youtube.com/watch?v=WkOnnr4tq7s

Vagy vannak e Jehova tanúi között olyan misszionáriusok amilyen Jim Elliot-ot volt?

https://www.youtube.com/watch?v=ptMtQsjFLw4

Egy film az életéről! De a Wikipédián is rákereshetsz.

https://www.youtube.com/watch?v=ySka0tXULFE

Jehova tanúi között ismersz ilyen embert?

S lehetne még sorolni mert rengeteg ilyen van. De csak akkor szoktam felhozni amikor ilyenek olvasok Jehova tanúitól. Mivel az a tévképzetük van hogy csak őket üldözik csak ők prédikálnak és hasonló "csak" meg "leg" dolgok. Mert ők a legnagyszerűbbek és a legjobbak náluk a legnagyobb a szeretet és a többi most fel nem sorolt tévképzet.

De egyetlen dolgot tudok mondani amiben tényleg legnek számítanak. Nem ismerek egyetlen másik olyan vallási szervezetet sem amelyik 1 milliárd dollárért adta el az ingatlanjait! Ebben tényleg ők az egyedüliek!

2017. febr. 18. 16:02
 14/15 Tisztánlátó ***** válasza:
4%

Te miért gyűlölöd a Jehova Tanúit?

Ez kiérződik az írasaidból.

Szerintem ők rendes becsületes emberek. És a szervezetük minfen vagyonat Bibliák forditására és ingyenes terjesztésére fordítják.

Még az utcán is kaphat Bibliát, aki szeretne, megpedig egy igen jó fordítást.

De gonoszak....tényleg.....

2017. febr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Tisztánlátó!


A neved ellenére nem állítanám mégsem, hogy tisztán látsz!


"Te miért gyűlölöd a Jehova Tanúit?"


Hol írtam én azt hogy gyűlölöm Jehova tanúit?


"Ez kiérződik az írasaidból."


Értem! S miből következtettél erre?


"Szerintem ők rendes becsületes emberek."


Nem ismerem az össze Jehova tanúját. Viszont akiket ismerek azokról ugyan ezt én is elmondhatom!


"És a szervezetük minfen vagyonat Bibliák forditására és ingyenes terjesztésére fordítják."


Na ez új ilyet még nem írt nekem senki. Akkor már csak azt kel elárulnod hogy az Őrtorony folyóirat nyomtatási költségeit ki fedezi!


"Még az utcán is kaphat Bibliát, aki szeretne, megpedig egy igen jó fordítást."


Igen akár az utcán is kaphat. Hogy igen jó fordítás lenne. Na erről hatalmas viták vannak. S bizony azt kell hogy mondjam hogy a hozzáértők a szakmabeliek azt mondják hogy ez nem egy jó fordítás! Még azt sem lehet tudni hogy valójában ki is fordították. Tudod amikor én elvégzek egy munkát akkor alá kell írnom hogy azt a munkát én végeztem el. De ezt a munkát senki nem írta alá!


"De gonoszak....tényleg....."


Jézus is megmondta hogy csak egy jó van, a mennyei Atya!

2017. febr. 20. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!