Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugye jól gondolom, hogy aki...

Ugye jól gondolom, hogy aki valamelyik keresztény egyházhoz tartozik, az nem lesz történelem tanár?

Figyelt kérdés
A biblia teremtéstörténet és a történelem egymásnak ellentmondó dolgok.
2017. márc. 12. 18:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%
Rosszul gondolod 😀
2017. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
81%

Rosszul gondolod.

Történelemhez semmi köze.

Ha biológia tanárt mondanál, akkor talán lenne értelme a kérdésednek.

2017. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Még biológiatanárral sem lenne értelme a kérdésnek.

Azok akik 6000 évesnek tartják a Földet, tagadják az evolúciót, történelmi eseményként kezelik Noé történetét, stb, nem úgy an block a keresztények, hanem csak az ún. kreacionista keresztények.

Jó pár keresztényt ismerek több gyülekezetből is, többségünk azért nem ennyire bigott.

2017. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%

S szerinted a vallásos sulik hogy oldják meg? :)

Na meg a keresztény vallásúak jórésze is felvilágosultabb annál, mintsem ősi mesékben keresse a szószerinti valóságokat.

2017. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%
Rosszul gondolod. Én pl. római katolikus vagyok és történelemtanár végzettségem van. Katolikus Egyetemen végeztem, mint a hozzám hasonló pár száz ember szintén.
2017. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
0%
De jol gondolod vagyis van benne valami. Anyukàm meg a testvére nincsenek meg keresztelve mert nagymamàmék tanàrok volta..
2017. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Rosszul gondolod. Az egyházi iskolákban keresztény történelem tanárok vannak... :-)


Ugyanez igaz a biológiára is... :-)


Üdv. Péter

2017. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Valahol van alapja a kérdésnek, mert tényleg vannak olyan elborult fanatikusok, akik az egész őstörténetet en block tagadják. Én is olvastam olyat egy anyuka blogján, ahol nagyon hosszan méltatlankodott azon, hogy a fiam fejét olyanokkal tömik, mint hogy az ember egy ideig nem ismerte a tüzet (pedig ugye köztudott, hogy Káin és Ábel már égőáldozatot mutatott be), vagy hogy először gyűjtögető életmódot folytatott (pedig már Ádám is földet művelt) stb. Az ilyen azonban szerencsére ritka, mint a fehér holló, a keresztények túlnyomó többsége ezen a szinten már túl van.
2017. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Sajnos van alapja. Ha megkérdeznéd a Jehova Tanúit, akkor teljesen mást mondanának a történelemről. Ők nem mennének történelem szakra.
2017. márc. 15. 12:40
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, de az ilyen new age szektákat nem is szokták a keresztények sem kereszténynek tartani.

Vagy máshogy fogalmazva, ha a kereszténységről akarsz véleményt alkotni, akkor azt ne az ilyen Jehova Tanúi féle elborult szekták viselkedése alapján tedd!

2017. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!