Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ugye jól gondolom, hogy aki...

Ugye jól gondolom, hogy aki valamelyik keresztény egyházhoz tartozik, az nem lesz történelem tanár?

Figyelt kérdés
A biblia teremtéstörténet és a történelem egymásnak ellentmondó dolgok.
2017. márc. 12. 18:00
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Az Adventisták sem mások, ugyanis olvastam, hogy régen Jehova Tanúi Adventisták voltak, de aztán átnevezték magukat Jehova Tanúira. Lehet az is, hogy valami rossz információt hallottam.
2017. márc. 15. 12:55
 12/34 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúinak valóban vannak olyan dátumaik bizonyos eseményekre, amelyeknek ellentmond a hivatalos történelemtudomány, ezek azonban az ókori Izrael történelmével kapcsolatosak, azt pedig emlékeim szerint legfeljebb érintőlegesen tanítják a középiskolában. Persze lehet, hogy tévedek, nem ma volt sajnos.

Másrészt Jehova Tanúit kérlek, ne azonosítsuk a kereszténységgel, mert nem azok. Nem felel meg a kereszténység minimumkövetelményeinek a tanításuk. Tényleg az adventistákból nőttek ki, de azóta nagyon sokat változott a teológiájuk, kb. rá se lehet ismerni.

2017. márc. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy észrevétel: nem csak történelem szakra, hanem általában máshova sem mennek. Nem ajánlott nekik a továbbtanulás, inkább arra buzdítják őket, hogy térítsenek tanulás helyett.
2017. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ezt tudom, de ők azt mondják, vannak közöttük is diplomás emberek.
2017. márc. 15. 17:17
 15/34 anonim ***** válasza:
Vannak, persze. Egyrészt vannak olyanok, akik már lediplomáztak, amikor beléptek, másrészt pedig nem tilos nekik a továbbtanulás, csak nem ajánlott.
2017. márc. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Azért azt gondolom, a nagyobb része inkább a térítést választja a tanulás helyett.
2017. márc. 15. 17:37
 17/34 anonim válasza:
85%

Rosszul gondolod. Én keresztény vagyok és mindenem a tudomány. Engem érdekel az univerzum kialakulásának tudományos magyarázata, az evolúció stb. A tudomány bizonyított, a hit nem. A kettőt külön kell kezelni. Hiszek, de nem vagyok fanatikus aki szemellenzővel járna. Sajnos sok olyan emberrel találkoztam akinél a keresztény az egy primitív korcs ... torz tudattal. Nem.. azok a fanatikusok... A kettő megférhet egymás mellett de kellő intelligencia kell ,hogy az illető a helyén kezelje. Keresztény vagyok, de kifejezetten NEM szeretem amikor egy tudományosan bizonyított tényt a hit semmibe akar venni. Szerencsére ahogy figyeltem a vallás egyre nyitottabb erre, például lehet azt hinni ,hogy az evolúció Isten terve. A keresztények nem primitív őstulkok, ne kezeljetek minket így.


Qtya voltam.

2017. márc. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Kedves Qtya testvérem!


Egy apróságra szeretném a figyelmedet felhívni. Ha evolúció történt több milliárd év alatt, akkor a halál már azelőtt elterjedt, hogy az ember létrejött. De ha a halál megelőzte az embert, és nem Ádám bűnének következménye volt - ahogyan azt a Szentírás tanítja - akkor a bűn képzelgés. Ha viszont a bűn képzelgés, akkor nincs szükségünk Megváltóra. Ezeken úgy gondolom érdemes azért elgondolkodni.


Üdv. Péter

2017. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
81%

Péter, a bűn következményként emlegetett halál minden bizonnyal a lélek halála, a kárhozat lehet. Ha a test halálát, a biológiai lét megszűntét értenénk alatta, az önmagában egy rakás ellentmondáshoz és logikátlansághoz vezet minket.

- a növények is élőlények, ha azokat megesszük sem élnek tovább

- amikor Isten közölte a büntetést, Ádámék szemmel láthatóan tisztában voltak azzal, mi az hogy halál, tehát ismerniük kellett azt

- nincs értelme az Édenben említett élet fájának (értelmezzük azt akár szó szerint, akár metaforikusan Istenre, aki által örök élet nyerhető), csak ha az élőlények alapesetben halandóak

- igencsak ellentétes lenne a szeretet Istenével, hogy az ember bűne miatt kollektívan bünteti a teljes élővilágot. Hiszen ha a biológiai halált értjük a büntetés alatt, akkor a bűntelen nyulat is azért tépi szét a róka, mert egy ember, akinek hozzá köze sincs, egyszer ellenszegült Istennek...

- a test halála mindenkit ugyanúgy elér, legyen az bármilyen szentéletű vagy istentelenül aljas. A büntetésnek akkor ha van értelme ha különbséget tesz, márpedig a különbség csak abban teljesedik ki, hogy a földi porhüvelyünk elmúlása után hova kerülünk. Azaz eleve szükséges hogy meghaljunk.

- a Föld nem egy végtelen rendszer. Minden erőforrása korlátozott, tehát csak korlátozott számú élőlény eltartására képes. Ez megint csak úgy működik, ha élőlények nem csak születnek, de hasonló arányban pusztulnak is

2017. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Kedves ma 13:08-kor Hozzászóló!


Van egy apró probléma ezzel. A keresztények a test feltámadásában hisznek, ahogyan azt az egyetemes apostoli hitvallásban is valljuk!


Akkor vegyük végig:

- A Szentírás szerint a növényeknek nincs lelke. Attól, hogy a termésüket elfogyasztod még a növény képes a továbbélésre, vagy a reprodukcióra.

- A halál az élet ellentéte. Ahhoz, hogy felfogd mit jelent még nem kell tapasztalnod, hogy mi az.

- Minden teremtett lény alapesetben halandó a Szentírás szerint, egyedül Isten halhatatlan (I.Tim. 6:16).

- A Biblia szerint az örök életben nem lesz többé halál, és az élőlények sem fognak meghalni (Jel. 21:4 vö. Ésa. 65:25)

- Egyáltalán nem szükséges a halál, lásd Énokh vagy Illés példáját, illetve Pál bizonyságtételét (1Thess. 4:17)

- Az Isten akarata, hogy az ember betöltse a Földet, ezután majd ő fog gondoskodni újabb lehetőségekről (1Móz. 1:28).


Üdv. Péter

2017. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!