Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért állítják...

Jehova tanúi miért állítják azt hogy Jézus és Mihály Ark-Angyal egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés

Református keresztyén vagyok Isten hívő. Nem provokálas miatt írtam ki a kérdést hanem hogy világosan lássuk meg mi az igazság! Sokat gondolkodtam rajta és nem lehet ugyan az mert Jézus egyszellemu egy lényegü az Atyával bármilyen is nehéz felfognunk Jézus az Atyábol született meg a Teremtés előtt. Isten Ő benne és Ő általa teremtett meg mindent hatalmas szavával tartja fenn a Világegyetemet.

És ami a legfőbb tényező az az hogy az Angyal kisebb rendű Lény nem tudott volna miértunk Önszántából feláldozni Önmagát! És teremtett mint az összes többi! És ha egyszer​ termett Lény akkor nem lehet Istenből született! És az Angyalok akár mennyire is hihetetlenül intelligens Lények fel sem érnek az Isteni tudásig. És egy teremtett Lény hogyan​ lenne Isten tökéletes képmása ? Sehogy! Mivel az Angyalok gondolkodásanak is meg vannak​ a maguk korlátai. Mert az Isteni tudás csak is Istené lehet csak Ő nekik van​! Úgy értettem hogy a Fiúnak. Így tehát egyáltalán nem jól értelmezitek a Bibliát és attól tartok Jézus egyáltalán nem örül neki hogy egy alacsonyabb rendű Lénynek mondjátok ahelyett hogy úgy neveznetek Őt ami és aki valójában! A Teremtő Isten.



2017. ápr. 28. 23:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%

Vidiripi


living witness!


Szokás szerint felületesen vagy hiányosan idézel, na de ez egy Őrtornyos tulajdonság amit sajnos teljesen átvettél.

Amilyen a tanító olyan a tanítvány is!


János 6:57 Ahogy elküldött engem az élő Atya, és én az Atya által élek, úgy az is, aki engem eszik, élni fog általam.


"Hogy részt vett a Teremtésben az tény, de az életet az Atyja adja, ahogyan Jézusnak is az Atya az életadója,

az atya örökké volt van nem volt kezdete Jézusnak pedig volt."


Igen így van és ezt nem is vitatta senki.


"Az Atyának az első alkotása, akit életre hozott elő.

ezért nevezi fiának, mert senki más nem vett részt Jézus megteremtésében, de minden mást együtt hoztak létre, de mindezeknek az életet az atyja biztosított,nem a fiú."


Amennyiben figyelmesen olvasod a János 6:57-et akkor ott azt írja hogy Krisztus által fog élni. Egy angyal által nincs örök élete az embereknek.

2017. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
5%

Igen, Krisztus által,

de ez nem az életadásra vonatkozik hanem arra, hogy az emberek érdekében letette bűntelen életét.


Jézus esetében nem egyenlő az alfa és omega kifejezés úgy ahogy az Atyára vonatkozik

az Atyára abban az értelemben vonatkozik, hogy Ő az egyedüli életadó Teremtő Isten, és nincs vele egylényegű Istenség akivel osztozik ezen a címen vagy az imádatban.


Őelőtte nem létezett mindenható Isten, és utána sem lesz. Sikerrel fogja lezárni az istenséggel kapcsolatos vitakérdést: örök időkre igazolva lesz, hogy egyes-egyedül Ő a mindenható Isten.


Jézusra pedig úgy vonatkozik Ő volt az első olyan ember, aki halhatatlan szellemi életre támadt fel, és az utolsó, akit Jehova személyesen támasztott fel ilyen szellemi életre

2017. ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért az már nagyon durva, kedves Living Witness, hogy ha két dologról ugyanazokkal a szavakkal leírják hogy fehér, még akkor is képes vagy inkább bemesélni magadnak hogy az egyiknél a fehér valójában feketét jelent...
2017. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
67%

Vidiripi


Living Witness!


Jézusból akkor sem lesz angyal akárhogyan is magyarázod!

2017. ápr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek​ köszönöm szépen hogy válaszolt. Értékeltem a válaszokat! Ment a zöld pacsi 😊
2017. ápr. 29. 20:04
 16/29 szp72 ***** válasza:
63%

Erre semmilyen bibliai alapjuk nincs, hanem merő emberi spekuláció.


Az angyalok szolgáló lelkek, Mihályt is beleértve, a Fiú pedig nem az.


"Ugyan melyik angyalnak mondta valaha: Jobbom felől foglalj helyet, és lábad alá teszem zsámolyul minden ellenségedet? Nemde ők mind szolgáló lelkek? Azok szolgálatára vannak küldve, akik majd öröklik az üdvösséget." (Zsid 1,13-14)


A Fiú tehát nem tartozik az angyalok közé. Az angyalok ugyanis teremtmények, a Fiú pedig Isten egyszülött Fia. Született, de nem teremtmény:


"Vajon melyik angyalnak mondta valaha: A fiam vagy, ma szültelek? Vagy: Én atyja leszek, ő meg a fiam." (Zsid 1,5)

2017. ápr. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
És Péter még le sem írta a szokásos adventista szöveget, hogy szerintük miért angyal Jézus...
2017. ápr. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Itt elolvashatod:

[link]

2017. máj. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

#18

A linked második mondata máris üti az elsőt. Lehet hogy megnevezve csak Mihály volt mint arkangyal, de Dániel könyvéből, amikor a fejedelmek egyikének nevezi Mihályt, egyértelmű hogy több angyalnak is hasonló rangban kellett lennie.

2017. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
Dániel a könyvében még csak fejedelmek egyikeként említi Mihályt, Pál apostol viszont már arkangyalként. Ez csak az én következtetésem, de lehet, hogy a feltámadása után kapott arkangyali rangot?
2017. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!