Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények nagyrésze...

A keresztények nagyrésze miért nem fogadja el a II. Tim.3:16-17 versének igazságát? És ennek fényében, miért hágják át V. Mót.4:2, és Jel.22:19 ígéjét?

Figyelt kérdés

#keresztény #Isten ígéjét.
2017. ápr. 29. 23:08
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok se biológus, se paleontológus, se régész, se fizikus vagy kémikus.

Szeretek ezekben a témákban olvasgatni, előadásokat hallgatni, dolumentum filmeket nézni (ahogy most is a spektrumon adják ezt a /mesét evolució/).


Igazából nem is látom értelmét ennek az oda vissza érvelgetésnek. Mt.7:6

Ha valaki nem akarja Isten egyedüli igazságát elismerni akkor nem az én feladatom meggyőzni.


Aki bankba megy dolgozni akkor neki nem kell a világ összs hamis bankjegyét ismernie. Elég, ha ismeri az eredetit.

Nekem is elég, ha ismerem az EREDETIT. Az, az Isten ígaz szavát.

Sok mindent nemtudok a világról, de azt tudom, hogy Isten NEM HAZUDIK és mindörökké IGAZ és az Ő szava is mindörökké IGAZ. Ellenben az emberrel.

Benne mindenek felett az életem árán is megbízom. Akkor is, ha bármilyen állami törvények szembe állítanának az Ő szavával, csak Neki engedelmeskednék.

Ha a szemem előtt történne csoda és még "kézzelfogható" is lenne akkor sem hinnék benne, ha szembe megy Isten szavával.

Bármilyen tudományos bizonyítékal akarnák is bemutatni az evoluciót, ha ellent mond Isten ígéjének nem fogadom el.


És, ha csak a Bibliát olvashatnám az is elég lenne, mert amit kell abból megtudhatok.


Úgy, hogy legyen neked a te hited szerint.

2017. máj. 1. 22:23
 22/23 anonim válasza:

Latom ebbol vita lesz, de mivel megkereszteltek szerintem vagyok annyira kereszteny, hogy valaszoljak (igaz, templomban utoljara 10 eve voltam es akkor is fenykepezni)


Utana neztem az emlitett verseknek es mar a legelsonel van egy aprocska gond; soha senki nem bizonyitotta, hogy ez valoban Isten szava / Istentol ihletett. A bibliatortenet szep es erdekes, a szeptuagintatol kezdve minden, megis ha valoban letezett egy Isten szava / Istentol ihletett konyv, akkor annak valodi jelentese valoszinuleg nehany evszazaddal (ezreddel?) elveszett. Teny, hogy nem lehet tokeletes forditasokat vegezni egyik nyelvrol a masikra, a Bibliat pedig sok ezerszer forditottak le.

2017. máj. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

"Latom ebbol vita lesz, de mivel megkereszteltek szerintem vagyok annyira kereszteny, hogy valaszoljak (igaz, templomban utoljara 10 eve voltam es akkor is fenykepezni)"


Én inkáb eszmecserének nevezném. És természetesen itt nincs megszabva ki válaszolhat. Ez egy szabad fórum.

Bár lehet, hogy "ekkora kötödéssel" a vallásodhoz nics túl nagy ismereted a Bibliáról.


"Utana neztem az emlitett verseknek es mar a legelsonel van egy aprocska gond; soha senki nem bizonyitotta, hogy ez valoban Isten szava / Istentol ihletett. A bibliatortenet szep es erdekes, a szeptuagintatol kezdve minden, megis ha valoban letezett egy Isten szava / Istentol ihletett konyv, akkor annak valodi jelentese valoszinuleg nehany evszazaddal (ezreddel?) elveszett. Teny, hogy nem lehet tokeletes forditasokat vegezni egyik nyelvrol a masikra, a Bibliat pedig sok ezerszer "


Honnan veszed, hogy soha senki nem bizonyította a Biblia hitelességét?

Igen én is sokáig abban a hitben éltem, hogy át írták, kihagytak belőlle, nem igaz stb.

De több évnyi kutatás és Istennel szerzett tapasztalat megerősített abban, hogy Istennek van hatalma és bölcsessége, hogy a saját iratát a mai napig megőrízze hitelesen, változhatatlanul.

(Ja. Amúgy hiszel Istenben. Mert ez nem derült ki abból amit írtál.)

És mivel elég sok "munkával" jár utánna járni, kutatni egy ilyen fórumon nem alkalmas rá.

2017. máj. 3. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!