Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy hihetnek a tudósok...

Hogy hihetnek a tudósok (főleg a mai korban) Istenben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem.

A tudomány nem szkeptikus gondolkodásra nevelné az embert? Persze értem én, hogy ebbe beleszülettek, de nem pont egy tudósnak kéne elvetnie az Istenben való hitet?



2017. máj. 14. 22:42
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
67%
Most is sok tudós hisz Istenben, a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást.
2017. máj. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
49%
Aquinói Szent Tamás már a középkorban kimondta, hogy a hit és a tudás is Istentől ered, ezért a kettő nem mondhat ellent egymásnak.
2017. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
39%
Elég egyértelmű, hogy valaki létrehozta ezt az egészet.
2017. máj. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
70%
Létezik egy állítólagos Isaac Newton idézet miszerint "Aki belekortyol a tudomány kelyhébe, ateista lesz. Aki kiissza, a kehely alján meglelé Istent."
2017. máj. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
91%

Miért ne hihetnének? Hívőnek lenni nem azt jelenti hogy akkor az ember nem foglalkozhat tudománnyal vagy természettudományos tényeket kéne tagadnia, ahogy tudósnak lenni sem azt jelenti hogy csak azt fogadhatja el az ember ami belefér a materializmusba.

Példának okáért Gregor Mendel is szerzetes volt, de a munkássága alapvető a genetikában.

2017. máj. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 gnoomage ***** válasza:
33%
4# Nem pont arról az istenről van szó amiről te beszélsz de nem számít.
2017. máj. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
30%

Épp ellenkezőleg. Akik elértek magas szintet a tudományban, amit ott találtak, attól lesznek hívők, ha addig nem voltak.

Egy egészen friss fizikai felfedezéskor egyenesen az isteni részecske nevet adták a felfedezettnek.:)

2017. máj. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

#6

Newton közismerten vallásos volt, rengeteg vallási témájú iratáról maradt fel nyom, ahogy én tudom.

De igen, nekem is az jutott eszembe az idézetről, hogy nagyon kétértelmű. Arra is utalhat, hogy a tudás hatalom, vagy éppen hogy aki végre valóban átlát egy folyamatot, az rácsodálkozik a működési mechanizmus bámulatosságára.


#7

Ez is egy ismert sztori. Ugye anno megjelent egy mai napig nagyon népszerű ismeretterjesztő könyv, amit itthon "Az isteni a-tom" néven forgalmaznak. Itt eredetileg "goddamn particle"-ként szerepelt, ami állítólag a kiadó/szerkesztő javaslatára lett átírva "god particle"-re.

2017. máj. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
37%

Én megfordítom a kérdést:


Hogyan létezik,egyetlen természettudománnyal foglalkozó tudós is,aki nem hisz Istenben?

2017. máj. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
22%

"A tudomány nem szkeptikus gondolkodásra nevelné az embert?"

Akkor miért nem vagy pl. a tudománnyal szemben is szkeptikus, mikor túllő a hatáskörén és a természetfelettiről nyilatkozik.

A hit és a természettudomány nem áll ellentétben. Attól még létezhet Isten, hogy a természettudományok leírják a világ működését. Az pl. F=m*a létezése nem zárja ki, hogy valaki megalkotta ezt a szabályt, sőt ...


A hit a metafizikai dolgokkal foglalkozik, amivel a természettudomány nem tud foglalkozni. Ez utóbbi a fizikai világ működésének leírásával foglalkozik, az előbbi pedig a fizikai világ létrehozójával


Nem a tudomány nevel szkeptikusságra tehát, mivel nem is teheti, hanem a tudomány nevében jogtalanul szóló ateisták próbálnak Isten ellen nevelni és közben magukat tudományosnak nevezni, holott semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2017. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!