Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nyer a hit rögtön...

Miért nyer a hit rögtön társadalmi elfogadottságot, ha egy istenben hiszünk?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy még az ateisták is jobban lenézik azt, aki a repülő csészealjban és a Földről elrabolt emberekben hisz, mint aki Istenben.
2017. máj. 15. 20:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert UFO-k által elrabolt emberekben csak az ütődöttek hisznek, míg Istenben számtalan nagyon neves tudós is például. Gondolom egy józan, épeszű ember másként vélekedik a két csoportról.
2017. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Én személy szerint mindkettőt ugyanannyira nézem le. De valószínűleg mivel istenben többen hisznek "megszokottabb" dolog és ezért akadnak kevésbé fenn azon ha valaki egy istenben hisz, mint űrlényekben.
2017. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Mert egy vallásos embert még részben megértek, hiszen ennek nagy hagyománya van a kultúránkban és rengetegszer erős a családi nyomás és/vagy már gyerekként belenevelik. Na de szerintem a kertbe leszálló csészealjakról és teheneteket erőszakoló kicsi zöld emberekről senkinek nem papoltak otthon az ebédlőasztalnál.
2017. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Magamon is észrevettem, de valószínűleg tényleg csak a megszokás miatt van. Lehet át kéne értékelnem a világnézetemet. Habár az űrlények is csak kitalációk, mégis úgy gondolom, hogy sokkal értékelhetőbb az, ha valaki önálló gondolatokat alkotva jutott el oda, hogy léteznek űrlények, mint aki egy önálló gondolatot is nélkülözve azt állítja, hogy létezik valami, amiről ő se tud semmit.
2017. máj. 15. 21:33
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, szerintem köze lehet ahhoz, hogy mennyire szervezett a dolog.

Az istenhit mögött ott áll az egyház hatalmas intézménye, belső hierarchiával, meg mindennel, ami azért elég tekintélyt parancsoló tud lenni. Ráadásul rengeteg ateista nőtt fel vagy vallásos környezetben, vagy ismer vallásos személyt, míg ha ufo hívővel ha találkozol is, nem biztos, hogy meg tudod mondani, hogy ő miben hisz, mert nem része annyira a személyiségének.

Mondjuk tőlem az ufo hívők annyira nem állnak távol, mint mondjuk ezek az "újpogány" ezoterikusok, meg lélekcsakrázók, mert a hitek közül talán az űrlényekben van a legnagyobb realitás, bár fene se tudja. :D

2017. máj. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a vallást sokszor fiatal korban nevelik bele egy emberbe, aki ettől azért még jó eséllyel normális marad, ha eredetileg az volt.

Míg az IGAZI UFO-hit az esetek többségében elmeprobléma miatt van. (Nem arról beszélek, aki azt mondja, hogy lehetséges, hanem aki azt mondja, biztos, vagy pedig már tapasztalt is ilyet.)

2017. máj. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
No és a hinduizmus?
2017. máj. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

"Mert UFO-k által elrabolt emberekben csak az ütődöttek hisznek, míg Istenben számtalan nagyon neves tudós is például. Gondolom egy józan, épeszű ember másként vélekedik a két csoportról."


A mai tudósok nagy része pont hogy nem hisz. Hagyjuk már ezt a dumát, hogy Newton meg Einstein vallásos volt... Egyrészt utóbbi nem is igazán volt az, másrészt régebben éltek. Istenben hinni ugyanúgy irracionális, mint UFÓ-kban.

2017. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Sehol nem állítottam, hogy a tudósok nagyobb része hívő, azt sem írtam, hogy Eistein az volt. Úgy látszik az atista szemüvegedtől se olvasni, se értelmezni nem tudsz.
2017. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

"Sehol nem állítottam, hogy a tudósok nagyobb része hívő, azt sem írtam, hogy Eistein az volt. Úgy látszik az atista szemüvegedtől se olvasni, se értelmezni nem tudsz."


Jogos, tényleg rosszul válaszoltam. Azt viszont írtad, hogy számos nagy hírű tudós is hívő volt, Einstein erre csak példa. Amit továbbra is tartok, hogy ez nem érv.

2017. máj. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!