Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nyer a hit rögtön...

Miért nyer a hit rögtön társadalmi elfogadottságot, ha egy istenben hiszünk?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy még az ateisták is jobban lenézik azt, aki a repülő csészealjban és a Földről elrabolt emberekben hisz, mint aki Istenben.
2017. máj. 15. 20:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Látom a lepontozó gombot már jól ismered, olvasni pedig még most sem tudsz. Számtalant írtam. Példákat meg sehol sem írtam, Eisteint szándékosan nem is akartam volna írni (mert tudom, hogy abba kötnének bele elsőként) és másodszorra is őt adod a számba.

Hogy ez számodra érv vagy sem, az a saját szubjektív véleményed (ahogy mindenkinek). Számomra azért érv, hogy egyik oldalt olyanok képviselik, mint Pataky Attila, a másik oldalt pedig olyanok, mint Planck, Schrödinger, Heisenberg, és még sokan mások.

2017. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

"Sehol nem állítottam, hogy a tudósok nagyobb része hívő, azt sem írtam, hogy Eistein az volt. Úgy látszik az atista szemüvegedtől se olvasni, se értelmezni nem tudsz."


Valóban nem tudnak ill. nem is hajlandóak értelmezni. Nyomják a bemagolt biflát. Egyszer azt mertem írni, hogy a homoszexualitás betegség, erre rám támadt egy atesita, hogy micsoda gyűlölködő vagyok. Az elején megzavarodott, aztán visszanyerte önmagát, és nyomta a kötelezőt. Azaz, hogy keresztény=homofób. Ez van nekik betanítva. Többek közt

2017. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Valóban nem tudnak ill. nem is hajlandóak értelmezni. Nyomják a bemagolt biflát. Egyszer azt mertem írni, hogy a homoszexualitás betegség, erre rám támadt egy atesita, hogy micsoda gyűlölködő vagyok. Az elején megzavarodott, aztán visszanyerte önmagát, és nyomta a kötelezőt. Azaz, hogy keresztény=homofób. Ez van nekik betanítva. Többek közt"


Miért írod azt, hogy a melegség betegség? Tudod igazolni? Az a fogalom, hogy "betegség" eléggé homályos és kidolgozatlan, főleg a pszichológiai problémáknál. Jelenleg a melegséget nem tekintik betegségnek, de ettől még lehet, hogy az. Az viszont probléma, hogy igazolás nélkül állítasz valamit.

2017. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

"Látom a lepontozó gombot már jól ismered, olvasni pedig még most sem tudsz. Számtalant írtam. Példákat meg sehol sem írtam, Eisteint szándékosan nem is akartam volna írni (mert tudom, hogy abba kötnének bele elsőként) és másodszorra is őt adod a számba.

Hogy ez számodra érv vagy sem, az a saját szubjektív véleményed (ahogy mindenkinek). Számomra azért érv, hogy egyik oldalt olyanok képviselik, mint Pataky Attila, a másik oldalt pedig olyanok, mint Planck, Schrödinger, Heisenberg, és még sokan mások."


Pont, hogy elég rossz pont ezen tudósoknál, hogy Istenben hittek. Egy tudós csak akkor állíthat valamit, ha erős igazolása van rá.

2017. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Azaz, hogy keresztény=homofób. Ez van nekik betanítva. Többek közt"


Tény, hogy egy csomó keresztény irányzat része a homofóbia.

2017. máj. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%

Elég nagy különbség van a két hit között. Az UFO-kban való hit önmagában semmilyen hatással nincs az ember életmódjára, erkölcsére, kapcsolataira. (Ha elmebajjal párosul, akkor persze igen.)

Az Istenben való hit évezredek óta fennálló törvényeken alapuló életmódot követel meg, ami tiszteletre méltó.

2017. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%

"Egyszer azt mertem írni, hogy a homoszexualitás betegség, erre rám támadt egy atesita, hogy micsoda gyűlölködő vagyok. "


Mivel nem a 40-es években vagyunk, ezért már tudjuk, hogy nem betegség. Ennél fogva két lehetőség van: vagy gyűlölködő vagy, vagy hülye. Válassz.

Szerintem a vallásosság betegség. No most mi lesz? Én nem vagyok gyűlölködő?

2017. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Mivel nem a 40-es években vagyunk, ezért már tudjuk, hogy nem betegség. Ennél fogva két lehetőség van: vagy gyűlölködő vagy, vagy hülye. Válassz."


Igazából annak ellenére, hogy ma ez a konszenzus, ménem betegség. Mégpedig azért mert a betegség fogalma ma sem teljesen tisztázott. De igazából mindegy is.

2017. máj. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#18 [link]


"This section of the brain, the nucleus accumbens, is known as the the brain's "reward centre" which controls addiction and plays a role in the release of dopamine – one of the chemicals which control a person's mood."



Bizonyított tény, hogy a vallás a drogokhoz hasonlóan stimulálja az agyat, és függőséget okoz, ami sokkal inkább betegség, mint a homoszexualitás. (A mentális oldaláról meg nem is beszélve. Mert az őrület nyilván szembe tűnőbb lenne, ha nem valami hatalmas, többezer éves istent imádnának és félnének az emberek, hanem mondjuk zokniszörnyeket, és fasirtszellemeket... Pedig kb ugyanaz a kategória...)

2017. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nos, a kérdésre ateistaként válaszolva:

A keresztény vallás kultúránk része, népünk javarészének pedig teljesen evidens az istenhit az egy Istenben. (Szt. István óta, ugye? :D)

Így nem is olyan nehéz meglátni, hogy az általánosan elfogadott vallási nézetekhez (melyekt politikusaink is oly bőszen hangoztatnak, főleg, akik rendszeresen bérmálkoztak) képest miért is oly elütő az általad említett kóklerek zagyvasága.

2017. máj. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!