Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi miért van az,...

Jehova Tanúi miért van az, hogyha valaki el mer térni a ti általatok igaznak vélt gondolatoktól (például tiltott könyvek olvasása vagy rockzene, jazz hallgatás) akkor rögtön kiátkozzátok miközben nem is tartozik közétek?

Figyelt kérdés

Azt nem igazán hiszem el, hogy mindenki aki családtag köteles a ti elveitek szerint élni. Azaz adva van egy család akinek tagjai közül a nagymama közéjük tartozik és az unokája nem. Akkor a nagymama számára már nem is ember és képes kitagadni. Vagy ha nem ugyanazon elvek szerint él akkor miért nem mehet a saját útján. Tudom. Azért mert kötelességeteknek érzik, hogy megvédjétek. Csakhogy. Ez más módon is lehet. A ti vallásotokon kívül vannak mások is, amelyek nyújthatnak védelmet de nem vagytok képesek ezt elfogadni. Más vallás rossz és hazug.

Nem mellesleg. Zenehallgatás. Az nem tűnik fel nektek, hogy időnként még a rock zene is azt írja le, amit ti is gondoltok. A Rolling Stones Szimpátia az ördöggel című dala például pontosan azt a folyamatot írja le mennyire kerítette a gonosz hatalmába az embereket és nem szabad ellenállni neki. Azaz van keresztényi értelmezési kerete is. De ti rögtön azt gondoljátok, hogy aki ezt a zenét hallgatja az már az ördöggel cimborál pedig ez rengeteg esetben nem igaz. A könyvek el fognak égni a máglyán az nincs kizárva, sőt nagyon is lehetséges. Ettől még lehet olvasni és szeretni őket. Nem mellesleg egyáltalán nem hiszem, hogy kényszer hatására kellene közétek tartozni, mert egy idő után úgyis lehullna a lepel. Hazudni egy hitet, növelni a számotokat szerintem sosem szabad csak erőszak hatására.


2014. nov. 23. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Tanú. de legjobb tudomásom szerint az általuk felállított szigorú szabályok csak a tagokra vonatkoznak, és csak azt kell kerülniük, aki közéjük tartozott valaha, de már valami miatt nem. Az olyan családtagokkal, akik soha nem tartoztak a közösséghez, elvileg nyugodtan tarthatják a kapcsolatot.
2014. nov. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Kérdezö, eltúlzod a dolgokat.


Nincs igazad. Az én családomban van ateista, van kaolikus van református, söt evangélikus, vannak adventisták és Jehova Tanúi.


Az élet úgy hozta, hogy az utolsó évtizedben széjjel vagyunk szórva a világon, szerencsére van fecabook, hogy legalább valamit tudjunk egymásról, és ahol normálisan nevelték a gyerekeket a szülök, jó példával jártak ilyen probléma, amit te leírsz nincs.


Gyermekkorom kedves emlékei közé tartozik, mikor a húsvétkor eljöttek hozánk tréfás kedvü nagybátyáim a családjukkal 2-3 órás látogatóba, bár tudták hogy mi nem ünnepeljük a húsvétot, anyukám megkínálta öket finom sütivel /az nálunk mindig volt, sok vendégünk volt/ ...és kávéval, teával.... soha de soha nem voltak ezek az értelmetlen viták a vallással kapcsolatban, amit észrevettem hogy egyes családok tesznek.


Nálunk tiszteltük egymást, szerettük egymást, és minket is a nem tanú rokonaink respektáltak, nem csúfolkodtak. Mi is szerettük öket, sajnos már sokan nem élnek.


Nem is értem, minek ez az állandó kötekedés.


Egyik gyülölködös mondat, kiváltja a másikat. Van értelme?


Kérdezö, azt hallgatsz amit akarsz. Miért akarod hogy mi itéljünk téged? Talán igy akarsz könnyíteni a lelkiismereteden, hogy másokba rugdosol?

2014. nov. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
üdv, mindent szabad nekem, írja a biblia. pl a tankcsapda is rock, és a mondanivalója jó, nem trágárak. a nagy klasszikusoknak is élvezhető a zenéjük. soha nem hallottam még olyat, hogy valamilyen zenét tiltanának, mivel ez lelkiismereti kérdés. ha ilyen helyzetben vagy, kérdezd meg, hogy hol irja a biblia, hogy nem szabad ezt a zenét halgatnod? ha nem tudják megmutatni, akkor túlmennek az írásokon, amit viszont egyértelműen elítél a biblia. az utolsó mondataiddal mélységesen egyetértek. a biblia szerint bármit tehetünk, ha szeretet nincs bennünk, semmi, de semmi hasznunk nincs. ültesd le a gép elé a tanú rokonaidat, és küld ide beszélgetni őket, sok tanú látogatja ezt a fórumot, biztos jobban megértik majd a helyzetet.
2014. nov. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azoknak is be kell tartaniuk a Tanúkra vonatkozó szabályokat, akik felnőttként élnek együtt a Tanú családtagjukkal, különben a Tanú családtagot vonják felelősségre, hogy támogatja például annak a paráználkodását, és rákényszerítik, hogy dobja ki a rokont!
2014. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazán nincs kedvem vitázni,


de kedves utolsó nincs igazad.


Ismerek olyan családokat, akik egy házban élnek, és pld. csak egyetlen egy tagja a családnak tanú.


Söt van egy olyan tanú testvérünk /egy gyülekezetbe járunk vele/ hogy egyedül csak ö volt éveken keresztül tanú. Az anyósa is velük él, és uszítja a lányát a férje ellen. /Az a hír járja, hogy még meg is verték ketten a férfit, azért mert tanú/ bár ö nem dicsekszik vele/


Az évek ahogy múltak, a fia felnött és az apja vallása mellett döntött. Ö is velünk jár a gyülekezetbe. Jókedvü, jópofa fiatalemer. Anyja hisztériás rohamokat kapott, mert nem akart beleegyezni, hogy a férje után az egyetlen fia is tanú lett, még az ajtót is bezárta, hogy ne tudjon a fia elmenni a gyülekezetbe, az meg kimászott az ablakon.


De mind a ketten a férj is a fiú is igyekszenek nem visszafizetni a roszért, így már lassacskán higgad az asszonyka. :)


Ezt azért írom, hogy a tanúknak sem egyszerü...

2014. nov. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Elnézést ha támadónak tűnt a hangvétel. Nem ez volt a célja. Egy pontatlanságomat szeretném most tisztázni. Azt írtam, hogy a gonosz hatalmába kerítette az embereket és nem szabad ellenállni neki. Pont fordítva ellen kell állni neki. Miközben Lucifer szerepét magára ölti az énekes, így érthető módon az ördöggel szimpatizál és az ő szemüvegén keresztül megyünk végig Amerika egész történelmén, a véres huszadik századon, a háborúkon, a fajtalanságon, vérfertőzésen és egyfajta belső az emberek önmagukkal való meghasonlási folyamatát írja le.

Egyértelmű kritika az adott társadalomról, amelyben Amerika forrongott, elnökgyilkosságok és lázadások söpörtek végig Amerikán és az egész világon.

Az egyértelmű, hogy a mindenféle szerek fogyasztásának ellen kell állni és nem szabad élve felboncolni saját magunkat.

Az egy jó pont ha valaki együtt tud maradni a családjával és nem adódik konfliktus a különböző nézetek, ideológia rendszerek nem jelentenek ütközőfelületet. Sajnos szerintem mindenki csak olyan utat tud elfogadni ami az ő általa vélt igazság vagy meg tud felelni a szabályoknak.

2014. nov. 24. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:
jelen pillanatban ez így van, de nem tudhatod, mit hoz a holnap. a tanúk pont ezért keresik meg az embereket rendszeresen, mert e világ színtere folyamatosan változik. 70 éve még hitler volt hatalmon, 40 éve még kádár, ki tudja, mi lesz 40, vagy 70 év mulva, vagy holnap? lehet, hogy amire negatívként tekintettél, az valójábaan pozitív, és fordítva. az idő a Teremtő kezében van, sátán pedig az idő, és a Teremtő kezében. a Teremtő pedig azzal, hogy feltámasztja a halottakat, gyakorlatiag képes visszaforgatni az időt, és megállítani is.
2014. nov. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!