Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért szórják a...

Keresztények miért szórják a pénzt?

Figyelt kérdés
Hallottam a rádióban, hogy márvány szobrokat csináltattak a "meg nem született gyerekek emlékére" a kórházaknak. De talán, de csak talán, ha úgy is van felesleges pénzük az adományokból, inkább mondjuk nem is tudom...vehetnének belőle lélegeztetőgépet amire ténylegesen szükség van?! Ennek semmi értelme. Vagy csak szerintem lenne hasznosabb életmentő gépre költeni a pénzt, mint megemlékezni a halottakról akiken már nem lehet segíteni?

2017. máj. 21. 18:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
A keresztények mindig ezt csinálták a történelem során, mindig a legnagyobbat, legcsicsásabbat, legdrágábbat. Ahogy szokás mondani, bort iszik vizet prédikál.
2017. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Rádióban úgy beszéltek erről, mintha valami nemes cselekedett lenne, és ezt undorítónak tartom. Vállalhatatlan állapotok uralkodnak a kórházakban, de legalább az aulában lesz egy szép márvány emlék szobor.
2017. máj. 21. 19:12
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Keresztények....


A buddhisták arany és aranyozott Buddha szoborokat készítenek. A mohamedánok arannyal vonják be a nagy mecsetek kupoláját. Az ateisták is csinálnak hatalmas emlékműveket, látogass el pl. Moszkvába és ámulni fogsz. Euromilliárdokért felépített CERN-ben kutatják a világ keletkezését. Dollármilliárdokat költenek a világűr meghódítására. Csak néhány példa, a sor szinte végtelen.


"mint megemlékezni a halottakról akiken már nem lehet segíteni"

Gondolom ti sem csináltattatok síremléket elhunyt rokonok számára. Hiszen rajtuk már nem lehet segíteni. Helyette azt a néhány százezer forintot karitatív célra adtátok.


Ennyire azért ne legyünk álszentek kedves kérdező. Vagy te minden keresetedet jótékony célra fordítod, és csak annyit hagysz, hogy élelemre és számlák kifizetésére jusson?

2017. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Andizsuzsi ***** válasza:
Tudnál valami hivatkozást is adni? A kereső semmilyen kombinációban nem talál az állításoknak megfelelő hírt.
2017. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%
Ha jártál már kórházban, egy csomó emléktábla van: ott kezelt híresebb betegeknek, híres orvosoknak, dtb.. akkor ezekre sincs szükség és ezeket nem feltétlen keresztények állították.
2017. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%
Andizsuzsi: a Honvéd kórházban volt pár napja az avatás. Én nem is gondoltam, hogy szívtelen emberek még ezt is megszólják.
2017. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

Andizsuzsi nézd, megtaláltam neked, a kérdezőnek ennek a táblának az ára fáj:

[link]

2017. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

Köszönöm. Ez is olyan, mint a Gizike meg a gőzeke.

Ez 1 db tábla egy kórház falán, kérdező márványszobroKról beszél kórházaKban. (Nem mintha azok ellen lenne kifogásom). De ezt a csúsztatást marhára nem bírom.

2017. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok és nem szórom a pénz. (Mondjuk nincs is igazán mit szórni, de ha lenne is sok, akkor sem szórnám szobrokra, képekre, meg haszontalan dolgokra. :D)
2017. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
" [link] Ebben mi a szobor?
2017. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!