Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mikortól és miért...

Ateisták! Mikortól és miért nem hisztek Istenben?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy mi indított arra titeket, hogy ateisták legyetek. Születésetek óta azok vagytok, vagy később "tértetek meg"? Mi volt annak az oka, hogy ateisták lettetek? Kort és nemet is írjatok légyszi.


19/f



2017. máj. 21. 20:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Én gimnáziumban gondolkodtam el azon az alaptételen, hogy ha Isten mindenható és végtelenül is szeret minket, akkor miért ilyen kegyetlen a világ? Ez teljesen logikátlan volt nekem.

Aztán elgondolkodtam a buddhizmuson is, de azt is baromságnak találtam, mert a lélekvándorlás ellentmond annak, hogy kezdetben csak egy sejt volt, aztán az osztódott és az szaporodott el, majd újabb variánsok jöttek létre, stb. most meg már végtelen számú lélek van lényegében, amik ki tudja, hogy honnan jöttek létre. Folyamatosan gyártják őket vagy mi?

Aztán ott van az iszlám, ami az egyik legfiatalabb vallás, így nem is lehet igaz, mert a többség ősibb nála. Mert hol volt Allah Mohamed előtt, amikor más istenek tevékenykedtek? Nyaralt?


Aztán ezekre nem találtam értelmes érvet, így lettem hivatalosan is ateista. De amúgy, aki kicsit is hajlandó kinyitni a szemét és szétnézni a nagyvilágban, hogy az emberiség hányfajta hitet hozott létre magának és ezt mind ők találták ki, akkor egyből lehet tudni, hogy nem lehetnek igazak. Mert ha az ember alkotja, akkor mennyi alapja van? ennyi erővel a Gyűrűk Ura világa is létezik, mert Tolkien kitalálta és akkor onnantól kezdve létezik.


25/F

2017. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

masszív katolikus hiedelemvilágban nőttem fel

mért lettem ateista? sosem voltam igazi hívő de a családi körülmények mint minden hasonló vallási terrorban felnőtt sorstársamat ebbe az irányba kényszerített hisz végtelen gyermekként még nem tehettem ellene hogy templomba ráncigáljanak akaratom ellenére, ez kb gyerekbántalmazás


felnőttem így a saját gyermekeim igyekszem mindenféle vallástól elzárni míg felnőnek, nem követem el a szüleim hibáit, ha nagykorú lesz abban hisz részemről amiben akar de addig elég neki a 77 Magyar népmese nem kell a bibliai maszlag


a szüleink mert párom ugyan ebben a cipőben lépkedett csak református köntösbe, a mai napig a fejemhez vágják hogy a gyerekek nincsenek megkeresztelve és ezt sosem bocsájtják meg nekünk

ismétlem, ha akarnak megkeresztelkednek, ha akarnak nem, ha akarnak lehetnek buddhisták, ha akarnak nem

egy szülőnek a gyerek és nem az egyháza érdekeit kéne szem előtt tartani főleg nem 2017 be

2017. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem hiszek benne, mert nincs semmi bizonyíték a létezésére. A másik dolog meg az, hogy érdekelnek az őslények, és a kettő dolog igen is kizárja egymást. Az Isten teremtette Földet max. 10 ezer évesnek állítják, míg pl. a dinoszauruszok legalább 65 millió éve mászkáltak a bolygón. Aztán ott van az evolúció is... Egyébként kb. 9 éves korom óta nem hiszek benne.

13/F

2017. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
81%

Staggy-nak:

Most néztem 13 évesekről cringe videókat, amiknek köszönhetően egy pillanatra elvesztettem a reményt a korosztályodban, de most visszaadtad, szóval köszönöm. Így tovább! Tanulj sokat! :)

2017. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
#24 Köszönöm :)
2017. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!