Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kreacionisták, akik szó...

Kreacionisták, akik szó szerint próbáljátok értelmezni a 6 napos teremtést, nem olvastátok Péter apostol szavait?

Figyelt kérdés
"...egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendő, és ezer esztendő mint egy nap." 2Péter 3:8

2017. máj. 31. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
31%

"Igazság szerint nem vezetted le, csak kijelentetted hogy ez így van, mert, ööö, hát, mert te csak így tudod elképzeni. Más nem szól mellette."

Nagyon vitatkozhatnékod van, mindenbe belekötsz:) Ugyanezt én is elmondhatnám visszafelé. Levezettem, kifejtettem a véleményemet. Így megfelel?


Elmondtam, hogy hogy gondolom, mi alapján, Te is megtetted. Van még ezzel a témával dolgunk? Hogy látod?

2017. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
31%

"csak kijelentetted hogy ez így van, mert, ööö, hát, mert te csak így tudod elképzeni"


Szerencsére vissza lehet olvasni, hogy miket írtam:)

2017. jún. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:

"Ugyanezt én is elmondhatnám visszafelé. Levezettem, kifejtettem a véleményemet."

Az én elképzelésem mellett egy elég konkrét ige szól, a tied mellett meg annyi, hogy "lőn este és reggel", amire már amúgy is rávilágítottam hogy alaptalan ebből kiindulni?

Jelenleg még mindig ott tartunk hogy az egyetlen ami téged "igazol", hogy te a saját értelmezésedet próbálod beleerőltetni a Bibliába, holott az sehol nem egyértelműsíti azt, sőt, épp mutattam egy igét ahol egyenesen ellene szól.

2017. jún. 1. 11:15
 24/69 anonim ***** válasza:
31%

"Az én elképzelésem mellett egy elég konkrét ige szól, a tied mellett meg annyi, hogy "lőn este és reggel", amire már amúgy is rávilágítottam hogy alaptalan ebből kiindulni? "


Tehát a Tízparancsolat nem számít igének szerinted? Ráadásul a szövegkörnyezet említi a teremtést, a 2 Péter 2.8 nem. Szóval most magadat cáfoltad


"te a saját értelmezésedet próbálod beleerőltetni a Bibliába, holott az sehol nem egyértelműsíti azt, sőt, épp mutattam egy igét ahol egyenesen ellene szól"

Nekem is ez a véleményem csak visszafelé:) A Tízparancsolat eléggé perdöntő.

Mi legyen? Szavaztassunk?:)

2017. jún. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:

"Nekem is ez a véleményem csak visszafelé:) A Tízparancsolat eléggé perdöntő. "

Miért lenne perdöntő? Ott sem definiálja 24 óraként az isteni napokat, sőt, sehogy sem. Csupán a hét teremtési korszak metaforájából kiindulva szentelteti meg a hét napos beosztást.


"Mi legyen? Szavaztassunk?:)"

Miért, te talán abban hiszel, amit többen állítanak?

Én inkább maradok a Bibliánál.

2017. jún. 1. 11:30
 26/69 anonim ***** válasza:
31%

"Miért lenne perdöntő? Ott sem definiálja 24 óraként az isteni napokat, sőt, sehogy sem. Csupán a hét teremtési korszak metaforájából kiindulva szentelteti meg a hét napos beosztást. "


Ez igaz. Tehát akkor a zsidó szombat kb. ezer év


"Én inkább maradok a Bibliánál."

Örülök, hogy beláttad a 6x24 órát!


Zárjuk? Vagy futunk még egy harmadik kört?:)

2017. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
31%

""Mi legyen? Szavaztassunk?:)"

Miért, te talán abban hiszel, amit többen állítanak? "


Nem, de valahogy zárni kellene, erre adtam ötletet:)

Ellenben úgy látom, Te a többséget követed. A világot...

2017. jún. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 A kérdező kommentje:

"Örülök, hogy beláttad a 6x24 órát! "

Hiába ismételgeted, még mindig nem ír a Biblia 24 órát...


"Ellenben úgy látom, Te a többséget követed. A világot..."

Vagy inkább csak tisztában vagyok a valósággal.

2017. jún. 1. 11:59
 29/69 anonim ***** válasza:
31%
A kör bezárult
2017. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 imakommandós ***** válasza:
14%

Amikor még nem akarták az evolúciót és a tudományt belemagyarázni a teremtésbe, akkor a "lőn reggel és este" kifejezés hebraizmus (szófordulat) volt, vagyis egy 24 órás napot jelentett. Ez volt mindig is az elsődleges jelentése. Ahogy egy 3000 évvel ezelőtt élő ember amikor olvasta, nem próbálta valószínű kicsavarni ilyen logikával a jelentését, hogy de a Föld gömbölyű és mindenhol van egyszerre reggel meg este. Nagyon gyenge lábakon áll amikor próbálják kitolni az időt a tudomány miatt. Ha nem tudnád kérdező akkor megsúgom, hpgy a matematikusok szerint a tudomány által becsült világegyetem kora sem elegendő ahhoz, hogy az evolúció létrehozzon prokariótából egy sejtet.

Pedig nagyvonalúan számoltak!!!!

2017. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!