Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Biblia-idézeteket írok ki...

Ha Biblia-idézeteket írok ki facebookra, attól automatikusan jó ember leszek? Megoldódnak tőle a problémáim? Esetleg szimplán csak okos vagyok mert ilyen dolgokat írok?

Figyelt kérdés
2017. jún. 3. 17:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Attól leszel jó ember, ha amit kiírsz, aszerint is élsz.

2017. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem, miért lennél?

Ha én idemásolok néhány idézetet Einsteintől, akkor fizikus leszek?

2017. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem, attól, hogyha teszel érte, akkor fognak megoldódni a problémáid. Emellett persze lehet Bibliát olvasni, idézeteket megosztani, és imádkozni is, de ezek nem érnek semmit, ha te magad nem teszel érte. Segíts magadon, Isten is megsegít, szokták mondani.
2017. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép dolog (húsvétkor én is írtam), de nyilván nem.


Egyéb kérdés? :)

2017. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hogy lehet aszerint élni, hogy az úr ezt meg azt mondá?:D
2017. jún. 3. 18:13
 6/17 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise

Az a segghülye, akinek fingja sincs, hogy egy ilyen kérdést mi célból tehetnek fel...

2017. jún. 3. 18:16
 7/17 A kérdező kommentje:
Próbálom megérteni azokat, akik minden egyes apró történést az életükben le akarnak vezetni a bibliából, és az épp odavágó idézeteket kiírják, hogy minden ismerősük lássa.
2017. jún. 3. 18:20
 8/17 A kérdező kommentje:
mintha a facebook lenne az új templom, ahol elmondják az imáikat
2017. jún. 3. 18:21
 9/17 A kérdező kommentje:
Aztán a buzgó keresztény ismerősök beszállnak a buliba, és kommentben ők is idéznek valamit. Ők mind ismerik a bibliát, így nem igazán értem, minek írják meg egymásnak? Ha meg olyan embereknek is szánják az üzenetüket, akiknek más a vallási meggyőződése, az már hittérítés, amit én nem szívlelek. Én nem akarok beleszólni más vallásába, higgyen amit akar, én is hiszem azt, amit én akarok. A bajom azzal van, hogy ha olyan szinten hirdetném az ateizmusomat, mint mások a kereszténységüket, akkor sokak szemében én valami eretnek gonosz ember lennék, aki a vallásosokat provokálja a kijelentéseivel. Ez a kettős mérce az, ami böki a csőrömet: kereszténységet hirdetni erény, ateizmust hirdetni bűn. Mivel jobb az egyik mint a másik? Szubjektív érveket (tehát olyanokat, amik kizárólag a saját meggyőződésből következnek) nem fogadok el.
2017. jún. 3. 18:46
 10/17 A kérdező kommentje:
bocsi, de én nem a vallást kritizáltam, csak egy korunkban népszerű viselkedésformát, ami vallásos embereknél fordul elő
2017. jún. 3. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!