Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A muszlimok egységesen tagadjá...

A muszlimok egységesen tagadják az evolúciót, törzsfejlődést, ősrobbanást?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg köztük is vannak felvilágosultabbak és bigottabb hívők?

2017. jún. 8. 13:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
0%

"De attól még értelemszerűen ha a hódításaik kerülnek szóba, nem fogjuk pátyolgatni őket, hogy hát igen, lemészároltak pár millió embert, de puszta szeretetből tették..."


Neked totál kimosta az agyad a kormánypropaganda. Mondom hogy nem tudsz ettől elvonatkoztatni :) Hol és mikor irtottak ki több millió embert? Ezt hol olvastad, a kurucinfón? :)



"Nem, megtették, hódítottak, erőszakosan. Ez történelmi tény! De nem, ettől nem vagyok muszlimellenes."


Hódítás nem egyenlő a népirtással és nem egyenlő az erőszakos vallásterjesztéssel. Te az utóbbit állítod, ami nem igaz.



"Ami pedig az emberben a gondolkodàs fontosságát illeti, az őskortól az ókori civilizációkon át a mai modern társadalmakig minden egyes vallási és kulturális közösség szép számmal termelt ki érdemi felfedezéseket. Szóval ez megintcsak tény hogy nem kell arra buzdítani az emberiséget hogy gondolkodjon, magától is így tesz."


Csak nagyon nem mindegy hogy erre néhány év alatt jön rá valaki vagy 1500 év alatt.



"Az evolúció az élővilág örökletes változásairól szól, ennek egyszerűen nem része az hogy az élet honnan jött."


Ha erről szól hol az eleje? CSak úgy odapottyantak az élőlények? :)



"Semmi komolyat, csak nagyon akadékoskodtál ezen a "minden folyamat mögé tervezőt kell látni" elképzeléssel, én meg válaszoltam."


Véletlen biztos nem lehet. Egy ember alkotta eszköz létrejöhet véletlenül? Mondjuk a telefonod? A összeöntöd az alkatrészeket akkor sem. Soha nem áll össze magától véletlenül egy telefonná. Az élőlények sokkal bonyolultabbak de mégis azt mondod véletlen? Tudjuk miből áll a sejt. Tudjuk az alkotórészeit. Ha ezeket összekeverjük összeáll a sejt? Hát nem. Ne ezért nem lehet véletlen. Ahogy a telefonnak is van tervezője és gyártója úgy az élőlényeknek is.



"Hogy a már megszerzett tudást átadjuk a következő generációnak, és ne kelljen minden egyes embernek újra felfedeznie mindent. "


Te csak ezért jártál iskolába? :) Ez akkor is megvan ha ledobják eléd a tankönyveket. Talán inkább azért kötelező hogy megértsd a gondolkodás fontosságát és ma ezért hangsúlyozzák az életen át tartó tanulást. Pont amit a Korán mond.



"De arra egyetlen egy példa sem volt soha a történelem folyamán, hogy valahol egy nemzet elfelejtett volna fejlődni,"


Á nem :) Sötét középkor megvan? Szinte semmit nem fejlődtek. Az ókorhoz képest inkább még visszafejlődtek.

2017. jún. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
0%

"Csak egy idézet a Koránból, a sok közül, így hirtelenjében:


"Korán (2:191-193): „És öljétek meg őket bárhol is találtok rájuk, űzzétek ki őket, ahogy ők űztek ki titeket. A zaklatás rosszabb az Öldöklésnél. S ne harcoljatok a Sérthetetlen Szentélynél, amíg ott rátok nem törnek. S ha rátok törtek, hát öljétek le őket. Eképpen részesülnek a hitetlenek. S ha ők felhagynak (szándékukkal), hát lám' Allah Megbocsájtó, Könyörületes. S öljetek őket addig, hogy ne legyen több zaklatás, s hogy a vallás Allahé legyen."


Van még kérdés?"



Süttürüttü akkor már tudjuk hogy hozzád kell fordulni ha nem értünk valamit a Koránból :) :) Komolyan gondolod hogy te fogod megmondani muszlimoknak hogyan kell értelmezni a Koránt? :) A hozzád hasonló "iszlám szakértőknek" már ezerszer meg lett mondva hogy ezek kiragadott versek, ráadásul ebben a versben a Sérthetetlen Szentélyről van szó, ami a Kába tehát az az időszak amikor a mekkaiak üldözték a muszlimokat. Ha elolvasnád a Koránt látnád hogy ezek a versek önvédelemre vonatkoznak.



"Más részről, ha az iszlám vallás olyan nagyon pártolja a világ felfedezését, feltárását, megismerését, akkor vajon miért nem fejlődött tovább tudományügyileg a muszlim világ, miért tart még mindig ott, ahol többszáz éve megrekedt?"


Azért mert nem tartják be a Koránnak ezt a parancsát. Nekem van önkritikám. A muszlim országok jelenleg nagyrészt sajnos nem fordítanak elég figyelmet az oktatásra és nem támogatják a kutatásokat.

2017. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

42%-os, te tényleg teljesen átmentél fanatikusba...

Olyanokat állítasz amiket sosem mondtam, és olyan témákban próbálsz okoskodni amikhez szemmel láthatóan nem értesz, csak azért hogy mindenáron ellentmondhass. Ezzel a viselkedéssel csak saját magadat hitelteleníted el, mást nem fogsz elérni.


De egyesével a tévedéseid:

"Hol és mikor irtottak ki több millió embert?"

A hódításaik alatt. Nem, még mindig nem szép szavakkal és kő-papír-ollóval hódítottak.


"Hódítás nem egyenlő a népirtással és nem egyenlő az erőszakos vallásterjesztéssel. Te az utóbbit állítod, ami nem igaz. "

Utóbbiról semmit nem állítottam, konkrétan szóba sem hoztam.


"Csak nagyon nem mindegy hogy erre néhány év alatt jön rá valaki vagy 1500 év alatt."

Nincs ebben mire rájönni. Emberfüggő hogy valaki akar-e újat alkotni vagy sem. Aki akar, az fog, tökmindegy hogy előírja-e a vallása vagy sem. Aki nem akar, vagy nincs esze/szorgalma/lehetősége, az nem fog, tökmindegy, mit ír elő a vallás.


"Ha erről szól hol az eleje?"

Milyen eleje? Erről szól, amit leírtam, nincs eleje vagy vége, ez egy állandó folyamat onnantól kezdve, hogy létezik rendszer amelyben lejátszódhat.


"Egy ember alkotta eszköz létrejöhet véletlenül?"

Mesterséges tárgyak nem állnak össze spontán, a szerves anyagok igen.


"Te csak ezért jártál iskolába? "

Igen, ezért jött létre az iskola, mint intézmény.

Ha ledobják elém a tankönyveket, az nem egyenértékű azzal mintha egy hozzáértő tanár elmagyarázza a tanulnivalót.


"Á nem :) Sötét középkor megvan? Szinte semmit nem fejlődtek."

Így van, mert a vallás büntette és visszafogta a fejlődést, ha az új ismeret ellentmondott a világképüknek. A tény viszont, hogy volt miért büntetni, pontosan azt erősíti meg amit magyaráztam, hogy nem kell ezt semmilyen vallásnak előírnia hogy gondolkodjon az ember, sőt, sokan még akkor is így tesznek ha egyenesen büntetés jár érte!

2017. jún. 10. 21:09
 44/61 anonim ***** válasza:
0%

"42%-os, te tényleg teljesen átmentél fanatikusba...

Olyanokat állítasz amiket sosem mondtam, és olyan témákban próbálsz okoskodni amikhez szemmel láthatóan nem értesz, csak azért hogy mindenáron ellentmondhass. Ezzel a viselkedéssel csak saját magadat hitelteleníted el, mást nem fogsz elérni."


Persze fanatikusba :) Te vagy az aki csak kötözködik. Az alapkérdésredere már rég megkaptad a választ. Szemmel láthatóan nem sokat tudsz az iszlámról, és az is egyértelmű hogy a biológia sem az erősséged.



"A hódításaik alatt. Nem, még mindig nem szép szavakkal és kő-papír-ollóval hódítottak. "


Ha ilyet állítasz bizonyítanod kell. Újra megkérdezem hol és mikor irtottak ki több millió embert?



"Utóbbiról semmit nem állítottam, konkrétan szóba sem hoztam. "


Azt írtad lemészároltak néhány millió embert, ami egyenlő a népirtással. Szóval igen, ezt állítód, vagy nem tudod mit beszélsz.



"Milyen eleje? Erről szól, amit leírtam, nincs eleje vagy vége, ez egy állandó folyamat onnantól kezdve, hogy létezik rendszer amelyben lejátszódhat."


Az első élőlények amik elkezdetek változni csak úgy odapottyantak?



"Mesterséges tárgyak nem állnak össze spontán, a szerves anyagok igen."


Komolyan? :) Ha ezt megcsinálod nobel díjat kapsz. Tudjuk miből épül fel egy sejt. Ha ezeket összeöntöd, végeredményben kapsz egy működő sejtett? Hát nem.



"Igen, ezért jött létre az iskola, mint intézmény.

Ha ledobják elém a tankönyveket, az nem egyenértékű azzal mintha egy hozzáértő tanár elmagyarázza a tanulnivalót."


Te lehet egy olyan iskolába jártál ahol csak ennyire voltak képesek a tanárok, de jobb helyeken ennél sokkal többet ad egy iskola. Igazából ezért még iskolába sem kell járnod. Elmész egy kőműves mellé dolgozni, átadja neked a tudását. És még te beszélsz tudományról?



"Így van, mert a vallás büntette és visszafogta a fejlődést,"


Érdekes, azzal tisztában vagy és látod hogy egy vallás vissza tudja fogni a fejlődést mint a keresztény egyház tette, de azt már nem akarod elismerni hogy elő is tudja idézni a fejlődést. Vagy csak az a bajod hogy az iszlám írja elő a gondolkodást? Ez már nem fér bele az iszlámellenes világképedbe?

2017. jún. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

"Persze fanatikusba"

Igen, abba. Történelmet hazudtolsz meg, vérig sértődve, erőltetetten kötözködsz csak mert valaki nem dicsőíti a vallásod, és úgy okoskodsz az evolúció témakörében hogy szemmel láthatóan az alapjaival is gondjaid vannak. Ez fanatizmus.


"Ha ilyet állítasz bizonyítanod kell. Újra megkérdezem hol és mikor irtottak ki több millió embert?"

[link]


"Azt írtad lemészároltak néhány millió embert, ami egyenlő a népirtással."

Nem igazán. Népirtás az amit pl a nácik műveltek. Az iszlám hódított. Persze közben ugyanúgy rengeteg embert lemészárolt, de ettől ez még nem népirtás!

Látod itt is kibukik, hogy olyan fogalmakról beszélsz, csak hogy kötözködhess, amiknek a jelentésével sem vagy tisztában! Mégis minek járatod le magad ilyen viselkedéssel?


"Az első élőlények amik elkezdetek változni csak úgy odapottyantak? "

Az evolúció szempontjából teljesen lényegtelen hogy odapottyantak, odateremtődtek, spontán jöttek létre vagy földönkívüliek hozták őket. Amióta léteznek, evolúció is azóta létezik, ennyi az egész.


"Komolyan? :) Ha ezt megcsinálod nobel díjat kapsz. Tudjuk miből épül fel egy sejt. Ha ezeket összeöntöd, végeredményben kapsz egy működő sejtett? Hát nem."

Szerves anyagokat írtam, nem sejteket, megint mellélőttél.


"Te lehet egy olyan iskolába jártál ahol csak ennyire voltak képesek a tanárok, de jobb helyeken ennél sokkal többet ad egy iskola. Igazából ezért még iskolába sem kell járnod. Elmész egy kőműves mellé dolgozni, átadja neked a tudását. És még te beszélsz tudományról?"

Nem, ez az iskola lényege manapság. Csak nézz meg egy pár cikket a témában, pont az a baja szinte mindenkinek az oktatással hogy egyszerűen nincs példa arról amiről te beszélsz.

Egy-két tanár elvétve ha akad néhol aki igyekszik megtanítani tanulni a gyereket, 99%-ban leadják az anyagot és kész. Az osztályzás is a bemagolt tananyag alapján történik, nem az alapján hogy tud-e gondolkodni a gyerek.

Abban egyetértek hogy így lenne az ideális ahogy írod, de ez nem a valóság, csak vágyálom.


"Érdekes, azzal tisztában vagy és látod hogy egy vallás vissza tudja fogni a fejlődést mint a keresztény egyház tette, de azt már nem akarod elismerni hogy elő is tudja idézni a fejlődést."

Mert épp az a lényeg hogy nem kell előidézni, ezt magyaráztam eddig. Visszafogni akkor lehet valamit, ha az egyébként magától szárnyalna. Ha pedig magától szárnyal, akkor nincs értelme verni a mellünket hogy csak azért repül mert mi azt mondtuk neki.


"Ez már nem fér bele az iszlámellenes világképedbe?"

Szóval két ember létezik szerinted, aki gondolkodás nélkül bólogat neked és az iszlámellenes. Ugye-ugye, már megint ez a fanatizmus...

Csak olvass vissza egy kicsit, volt itt egy 61%-os hittársad, példát vehetnél róla. Ugyanúgy muszlim, mégis képes értelmes ember módjára írni és gondolkodni! Te viszont ezzel a hozzáállással csak magadat járatod le, és legfeljebb azt éred el hogy mindenki elkönyvel fanatikusnak és elküld a fenébe...

2017. jún. 12. 12:21
 46/61 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, abba. Történelmet hazudtolsz meg, vérig sértődve, erőltetetten kötözködsz csak mert valaki nem dicsőíti a vallásod, és úgy okoskodsz az evolúció témakörében hogy szemmel láthatóan az alapjaival is gondjaid vannak. Ez fanatizmus."


Mond te nem értesz magyarul vagy csak mellébeszélsz mert tudod hogy butaságot mondtál? Hódítás nem egyenlő azzal hogy milliókat gyilkolnak le. A wiki cikkben hol szerepel hogy muszlimok milliókat gyilkoltak?



"Nem igazán. Népirtás az amit pl a nácik műveltek. Az iszlám hódított. Persze közben ugyanúgy rengeteg embert lemészárolt, de ettől ez még nem népirtás!

Látod itt is kibukik, hogy olyan fogalmakról beszélsz, csak hogy kötözködhess, amiknek a jelentésével sem vagy tisztában! Mégis minek járatod le magad ilyen viselkedéssel?"


Abban az időben néhány millió ember nagyon soknak számított. Ha egy népcsoport alig néhány százezer főt számlált, már nagynak számított. Szóval ha azt állítod hogy legyilkoltak néhány millió embert az egyenlő a népirtással, de még mindig várom a konkrétumokat.



"Az evolúció szempontjából teljesen lényegtelen hogy odapottyantak, odateremtődtek, spontán jöttek létre vagy földönkívüliek hozták őket. Amióta léteznek, evolúció is azóta létezik, ennyi az egész."


Ha neked csak ennyi, akkor miről is beszélünk? Mert erre már válaszoltam. A Korán szerint Isten teremtette az élőlényeket de nem részletezi hogy egyik pillanatról a másikra vagy egy hosszabb folyamat eredményeként. Ebből az következik hogy Koránban nincs olyan vers ami ellentmondana az evolúcióelméletnek. Persze csak ha azt érted alatta hogy az élőlények fejlődnek, alkalmazkodnak.



"Szerves anyagokat írtam, nem sejteket, megint mellélőttél."


Te lőttél mellé mert az én a példámban sejteket írtam.



"Nem, ez az iskola lényege manapság. Csak nézz meg egy pár cikket a témában, pont az a baja szinte mindenkinek az oktatással hogy egyszerűen nincs példa arról amiről te beszélsz. Egy-két tanár elvétve ha akad néhol aki igyekszik megtanítani tanulni a gyereket, 99%-ban leadják az anyagot és kész. Az osztályzás is a bemagolt tananyag alapján történik, nem az alapján hogy tud-e gondolkodni a gyerek. Abban egyetértek hogy így lenne az ideális ahogy írod, de ez nem a valóság, csak vágyálom."



Akkor mégis csak igaz amit a Korán ír? :)

Hogy ma az iskolák zöme nem látja el megfelelően a feladatát, nem a Korán hibája.



"Mert épp az a lényeg hogy nem kell előidézni, ezt magyaráztam eddig. Visszafogni akkor lehet valamit, ha az egyébként magától szárnyalna. Ha pedig magától szárnyal, akkor nincs értelme verni a mellünket hogy csak azért repül mert mi azt mondtuk neki. "


Én nem látom hogy szárnyalt volna, és sok helyen még ma semm. Ha megnézed a történelmet egész kontinensek maradtak el a fejlődésben. Ez meg is buktatja az elméletedet.



"Szóval két ember létezik szerinted, aki gondolkodás nélkül bólogat neked és az iszlámellenes. Ugye-ugye, már megint ez a fanatizmus... "


Te gondolkozol ilyen végletekben. Te kezdtél dzsihádozni, miközben nem tudod a szó jelentését és tettél olyan kijelentéseket miszerint a muszlimok milliókat gyilkoltak le. Ezek nálam kimerítik a az iszlámellenesség fogalmát. Süttürüttü nevű hozzászóló válaszairól nem is beszélve.



"Csak olvass vissza egy kicsit, volt itt egy 61%-os hittársad, példát vehetnél róla. Ugyanúgy muszlim, mégis képes értelmes ember módjára írni és gondolkodni!"


Neked pedig nem ártana utánanézni a szavak jelentésének, és alátámasztani azt amit állítasz főleg ha népirtással vádolsz egy egész vallást.

2017. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

"főleg ha népirtással vádolsz egy egész vallást."

Na jó, itt vesztetted el végleg a hiteled. Külön kiemelem hogy nem is beszéltem népirtásról, mikor mégis erőlteted a hülyeséged, rá is mutatok hogy még csak nem is azt jelenti a szó amit gondolsz, de még mindig képes vagy ugyanazt a hülyeséget erőltetni?

Ez már nem egyszerűen fanatizmus, ez pofátlan ostobaság...


Azért még néhány hülyeséged:

"Te kezdtél dzsihádozni,"

Sehol nem dzsihádoztam, csak a bemásolt cikkből idéztem.


"Ha megnézed a történelmet egész kontinensek maradtak el a fejlődésben. Ez meg is buktatja az elméletedet. "

Meg csak az buktatná ha az iszlám területek mindegyike kivétel nélkül túlszárnyalna mindenki mást. Viszont a valóságban nem így van.


"Akkor mégis csak igaz amit a Korán ír?"

Sosem állítottam ennek ellenkezőjét.


"Te lőttél mellé mert az én a példámban sejteket írtam"

A példádban mesterséges telefonalkatrészekről beszéltél, erre vágtam vissza hogy a szerves anyagok alapvetően másképp viselkednek, erre nézve pedig értelmetlen volt a reakciód.


"Ha neked csak ennyi, akkor miről is beszélünk? "

Nem nekem csak ennyi, mindenkinek ennyi. Kivéve annak aki ugye nem ért hozzá. És épp errő beszéltünk, hogy laikusként te is megpróbáltad félremagyarázni az evolúciót.


"Abban az időben néhány millió ember nagyon soknak számított. Ha egy népcsoport alig néhány százezer főt számlált, már nagynak számított. "

Sok száz év hódításairól van szó.


"Szóval ha azt állítod hogy legyilkoltak néhány millió embert az egyenlő a népirtással, de még mindig várom a konkrétumokat. "

Ott a wiki cikk.

2017. jún. 12. 13:35
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam már ebbe beleszólni, de mégis nehéz szó nélkül elmenni emellett, amit művelsz, kedves 42%-os!

Összefoglalva mi is volt a lényeg? Hogy hacsak nem próbálta egy rendszer elnyomni a szabad gondolkodást, akkor ott lehet hogy eltérő irányokban és mértékben, de mindig is folyamatos fejlődés volt. Sőt, az elnyomott területeken is folyamatos volt a próbálkozás a fejlődésre, még ha végül nem is kaptak teret.

Ez egyszerűen azt példázza hogy az ember ösztönösen törekszik a gondolkodásra, a fejlődésre, teljesen mindegy hogy erről mit állít az aktuális vallás vagy világnézet. Azért ezt letagadni, nem tudom hogy a fanatizmus vakít el ennyire, vagy csak szándékosan próbálsz erőltetni egy értelmetlen vitát, ezért nem látod be, de ez mindenképpen rossz, ahogy viselkedsz.


Pláne ha épp az iszlám felfogást szeretnéd védeni, különösen veszélyes hogy gyakorlatilag ezzel a viselkedéssel erősen negatív példát mutatsz a muszlimokról.

2017. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
32%

Elképesztő mértékű az iszlámellenesség ezen az oldalon, de sajnos az országban is. Kérdező, az volt a kérés hogy bizonyítsd a muszlimok milliókat gyilkoltak. Az a wikipédia oldal ugyanis egy árva kukkot sem ír erről. Erre az volt a reakciód hogy a 42 százalékos muszlim válaszoló fanatikus. Bizonyára tudod hogy a Kárpát-Medence lakott volt mikor a magyarok megérkeztek, később pedig a magyar királyok indítottak hadjáratokat a szomszédos országokba. Ez mind hódítás. Te sem hagynád szó nélkül ha ezekre valaki azt mondaná a magyarok milliókat gyilkoltak le a Kárpát-medencében. Ugyanannyi a valóságalapja mindkét állításnak.


Kedves Nyctea Alba, a te hozzászólásod pedig annyira felesleges és értelmetlen. 42%-os nem állította hogy egyébként nem volt fejlődés vagy hogy az ember nem törekszik gondolkodásra, de szükséges ennek ösztönzéses ami felgyorsítja ezt. Ennek ellenére te is arra jutottál hogy fanatikus. Az a nagyhelyzet hogy bizony szükséges az ösztönzés. Ötszáz éve az emberek többsége kőkorszaki szinten élt, itt Európában pedig sokáig megégették akik gondolkodni mert. Magyarország miért nem termelt ki nobeldíjast az elmúlt néhány évtizedben? A magyar diákok évről évre rosszabbul teljesítenek a nemzetközi felméréseken. Ne legyen senkinek illúziója, nem is lesz nobeldíjas a közeljövőben, mert a gyűlölködés van előírva központilag.


Persze ha a Biblia írta volna elő a tudás keresését, más lenne helyzet, bizonyám. Itt tapsiklonátok hogy milyen jó vallás, már kétezer éve előírta hogy gondolkodjunk. Nem is ez a legrosszabb. Egy másik iszlámmal kapcsolatos kérdésnél szinte minden válasz mocskolódás és fröcsögés volt, pedig csak a böjtre volt kíváncsi a kérdést kiíró. A múlt században ugynaígy kezdődött csak zsidókkal. Mind tudjuk mi lett a vége, nem kellene hogy odáig fajuljanak a dolgok.

2017. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:

"Kérdező, az volt a kérés hogy bizonyítsd a muszlimok milliókat gyilkoltak. Az a wikipédia oldal ugyanis egy árva kukkot sem ír erről."

Akkor tőled is megkérdezném, szerinted a meghódított területeket mivel hódították meg? Sakkparti, ahol a győztes mindent visz?


"Bizonyára tudod hogy a Kárpát-Medence lakott volt mikor a magyarok megérkeztek, később pedig a magyar királyok indítottak hadjáratokat a szomszédos országokba. Ez mind hódítás. Te sem hagynád szó nélkül ha ezekre valaki azt mondaná a magyarok milliókat gyilkoltak le a Kárpát-medencében"

Milliókat aligha, azért ez nem egy századokon átívelő eseménysor volt. De igen, az itt élő morvák aligha puszit kaptak az ide érkező magyaroktól, vagy nyilván a kalandozásainknak is sokan látták kárát. Miért kéne ezt zokon vennem? Történelmi tényekről beszélünk.


"42%-os nem állította hogy egyébként nem volt fejlődés vagy hogy az ember nem törekszik gondolkodásra, de szükséges ennek ösztönzéses ami felgyorsítja ezt. "

Nagyon ismételgette ezt a 42%os is, igen, de a tények még mindig ez ellen szólnak.

Legszembetűnőbb, ha tényleg annyit nyomna a latban a vallási ösztönzés, akkor ma is minden területen összefüggően minden iszlám országnak le kéne köröznie a többit. Hiszen ott az ösztönzés, nem csak a középkorban volt ott, ma is működnie kéne.


"Persze ha a Biblia írta volna elő a tudás keresését, más lenne helyzet, bizonyám. Itt tapsiklonátok hogy milyen jó vallás, már kétezer éve előírta hogy gondolkodjunk"

Miért kéne tapsikolni? Épp ezt magyaráztam eddig hogy értelmetlen ez a gondolatmenet, ha keresztény gondolat lenne, akkor is. Legfeljebb a fanatikus keresztények tapsikolnának akkor, ahogy most a fanatikus muszlimok teszik

2017. jún. 12. 23:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!