Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, ti mit gondoltok a...

Ateisták, ti mit gondoltok a Bibliáról?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 13:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Egy könyv amit nagyon rég írtak emberek, hogy hiszékeny embertársaikat megvezessék azzal, hogy ez isten könyve. És jééé mennyien bedőltek neki, jó kis üzlet a mai napig.
2010. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
hozzátartozik az alapműveltséghez. és engem nem zavarnak a különböző vallások. mindenki abban hisz amiben akar. nem is tartom magam teljesen ateistának :) de nem tartozom egyik valláshoz sem.
2010. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
én konkréten semmit. nem is nagyon érdekel.
2010. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Hozzátartozik az alapműveltséghez. Legalább halvány fogalma mindenkinek kéne, hogy legyen róla. Mindenki abba hisz, amiben akar, amíg nem akar megtéríteni.

Külön érdekes, hogy a szövegekbe mennyi mindent bele lehet magyarázni, az aktuális érdeknek megfelelően.

2010. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Én olvastam is. Valóban az alapműveltség része, mivel az európai kultúra alapja. Hogy én mit gondolok róla azt nem írom le. Nem akarok megsérteni senkit. Mindenki abban hisz amiben akar.
2010. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

14:41-es. Pedig pont a véleményed érdekelne :)

Amúgy tényleg az egészet olvastad? Ó szövetség, Új szövetség? Vagy csak részleteket?


A többieknek is köszönöm a választ. Még várom a többiektől is!

2010. máj. 19. 15:41
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tekintek rá, mint a görög mitológiára. Csak az számomra érdekesebben lett megírva. A Bibliát nem olvastam, mert nem tudott lekötni.
2010. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Amit 15:52 mond.
2010. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
28%
Imádom ezt az oldalt! Mit gondolsz róla? Nem azt amit én??? Hú, gyorsan leponzotlak!!! ;) Mit pontozott, aki pontozott, mesélje már el nekünk!
2010. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
érdekesnek érdekes,vannak benne jó részek is.mindazonálltal jó üzlet egy kb.2000 éve íródott könyvre rásütni,hogy ebben bizony minden az Isten szava...és sajnos nagyon könnyen félre lehet benne érteni,és félre lehet magyarázni dolgokat.ha te vmilyen szervezett valláshoz tartozol kérdező,akkor te magad is tudod,hogy a vallások az emberek manipulálásáról szólnak.(erre egy jó eszköz a Biblia)
2010. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!