Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit csinálna az egyház ill. a...

Mit csinálna az egyház ill. a hívők, ha a tudomány bebizonyítaná, hogy nincs Isten?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 09:42
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
24%
Mondom, kutatóként dolgozok, de gondolom ti nem hallottatok még a biológiai dolgokról sem vagy ti ténéeg 15 évesek vagytok. Komollyna hogy lehetnek emberek ilyne buták?
2017. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
59%

"Mondom, kutatóként dolgozok, de gondolom ti nem hallottatok még a biológiai dolgokról sem vagy ti ténéeg 15 évesek vagytok. Komollyna hogy lehetnek emberek ilyne buták?"

Mesélj még:) A kutatók természettudományos bizonyítéka, hogy hülyézéssel érvelnek? Elég karcsú:)

Természettudományos diplomám van, nem lehet megvezetni áltudományos írásokkal:)

2017. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt meg kellene határozni, hogy mi az az Isten.

Az szerintem is tagadhatatlan, hogy valaki vagy valami létrehozta ezt az egészet.

Ami inkább már kérdéses, hogy a vallásoknak mennyire van alapja.

Hogy van e pokol vagy mennyország?

Én speciel nem igazán hiszek már ezekben, mert ahogy írták, nekem kezd hiteltelenné válni az egyház, mert állandóan álláspontot módosítanak, mindig kitalálnak valami hülyeséget, amit épp bele lehet magyarázni aztán cső.

Viszont olvastam a Bibliát és vannak érdekes dolgok benne.

2017. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
56%
Nekem meg természettudományi phd-m, ezért is írom, hogy kutató vagyok. De felfogni sem tudom, hogy lehetnek ilyen műveletlenek az emberek, mikor ott van elöttük az internet, egy csomó ingyenes cikket meg tudnának nyitni (gaz angolul tudni kéne), de nem teszik, itt picsognak. Aki szerint az evolúció és a társai nincs bebizonyítva, az mégis mit gondol? Komolyan kíváncsi lennék az ilyen gyengeelméjű vallási fanatikusok véleményére, hogy mégis mi bizonyíték van az igazukra
2017. jún. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
17%

Véletlenül elküldtem.

Szal volt valamelyik nap egy kérdés arról, hogy ugye a Biblia téved, nem 7 nap alatt lett teremtve a világ(6), mert év milliárdok kellettek hozzá.

Igen, itt. Viszont mi van akkor, ha az alkotó egy olyan helyen volt, ahol lassabban telik az idő?

Mint az Interstellar c filmben.

2017. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
82%

"A kutatók természettudományos bizonyítéka, hogy hülyézéssel érvelnek? "


A "15 éves gimis" beszólás viszont teljesen rendben van?

Elnézve a stílusod, nem vagy valami nagy keresztény. :S


A kérdésre válaszolva: nem tudom. Gondolom olyan megosztottak lennének, mit amilyenek most is. Lenne, aki otthagyná a hitét, de lennének olyanok, akik csak kötnék az ebet a karóhoz, és "bebizonyítanák" hogy nekik van igazuk, a tudomány téved. Vagy ami alapján bebizonyosodott, hogy nincs Isten, abból egy teljesen új hitvilágot szőnének, vagy összemosnák vele a jelenlegi hitüket.

2017. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
56%

"De felfogni sem tudom, hogy lehetnek ilyen műveletlenek az emberek, mikor ott van elöttük az internet"

Mindet cáfoltuk. Előtted az internet, ne légy műveletlen:)


"Nekem meg természettudományi phd-m, ezért is írom, hogy kutató vagyok."

Aha, csak ugyebár a természettudomány nem csak az evolúcióbiológia:) Nekem szerencsére a diplomámnak van köze a genetikához. Kutató létedre jobban kellene ismerned a kapcsolódó fogalmakat:) Mondhatnám azt is, hogy azért hisznek sokan a törzsfejlődésben, mert ilyenek a kutatóink színvonala...

"Komolyan kíváncsi lennék az ilyen gyengeelméjű vallási fanatikusok véleményére, hogy mégis mi bizonyíték van az igazukra"

Te sem mondtál bizonyítékot, én sem fogok. Mivel az ilyen arrogáns, kifogásolható stílusú embereket kerülöm, ezért a továbbiakban ignorállak.

további kellemes hülyézést és önimádást kívánok!


Jah, még egy: ha vitázol valakivel, hidd el, semmit nem nyom a latban, ha magad isteníted, a másikat hülyézed. Csak Téged minősít, és a benned lévő félelmeket, frusztrációt és az értelmes érvek hiányát, tudásbeli hiányosságokat, rejtegetnivalókat.

Isten áldjon!

2017. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
37%
* van köze = köze van
2017. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
40%
11:07 Molekuláris biológusként végeztem, egy kicsit több közöm van a genetikához, mint neked de sebaj. Bocs, de nem fogom neked szájbarágóan leírkálni a bizonyítékokat. Persze tudom, a tudatlanok az oldalon mindig ezzel jönnek, hogy "nem írtad le a bizonyítékot, sebaj, hogy az több ezer oldal, de írd le, mert különben el sem hisszük". Ha ttk-s vagy, akkor ezeket pont tudnod kéne és nem arra várnod, hogy én leírjam. De a legtöbb könyv fent van a neten is, gondolom van könyvtáros reged, nekem így több évvel az egyetem után is van jogom belépni és ingyenes hozzáférfni minden anyaghoz, ha nem tanultad meg az egyetemen, akkor nem szégyen utólag utánaolvasni a dolgoknak. De könyörgöm, ne játszd már a dedóst itt.
2017. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
86%

Ha bebizonyítaná a tudomány isten nemlétét, akkor mi lenne?

Semmi, mert a hívők ugyanúgy hinnének benne, mint most..

A hívőkkel nem lehet bírni, nekik csak Isten létezik, mondhatsz neki bármit nem fogják fel..


Kutató válaszoló!


Olyan nincs, hogy nem lehet bizonyítani.

Neked tudnod kellene, hiszen természettudományi Phd-d van elvileg.

Te itt az evolúcióról beszélsz, gondolom valami biológus lehetsz, de ott van még a fizika, a kémia meg sok minden más amivel lehet bizonyítani..

Amúgy is kutató létedre elég fürgén pörög a nyelved, te beszélsz itt műveltségről?

"De felfogni sem tudom, hogy lehetnek ilyen műveletlenek az emberek"

"gyengeelméjű vallási fanatikusok véleményére"

Ez nem egy kutatóhoz illő viselkedés..

2017. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!