Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit csinálna az egyház ill. a...

Mit csinálna az egyház ill. a hívők, ha a tudomány bebizonyítaná, hogy nincs Isten?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 09:42
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim válasza:

Gödel bebizonyította, hogy minden axiómarendszerben meg lehet fogalmazni olyan állítást, amelyet sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet. Ebből az következik, akármilyen fejlett tudományos rendszerünk van, lesznek benne eldönthetetlen kérdések. Az ilyet hozzávehetjük a rendszerhez, vagy ugyanilyen erővel a cáfolatát; egyik sem jobb a másiknál.

Én úgy érzem, az Isten léte (vagy az isten nemléte) ugyanilyen eldönthetetlen kérdés. Választhatod bármelyiket, önkényes az állítás, és ettől nem leszel jobb vagy rosszabb tudós.

2017. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim válasza:
62%
Valószínűleg ha be tudnák bizonyítani, és elhitetni a sok gyökvallásos emberrel hogy mindent tudományosan meg lehet magyarázni, azt az egyház nem hagyná jó szemmel. A megélhetésük, a mivoltjuk válna semmivé és a 0val lennének egyenlőek. Megszűnnének a vallásos háborúk, nem lenne több zsidózás-muszlimozás, stb. Bár azt is el tudom képzelni hogy ha lenne rá biztos bizonyíték akkor az egyház lefizetné (?) vagy elhallgattatná az embereket. Az egyház hatalmából és a sok begyöpösödötten vallásos emberből kiindul ez lehetséges is lehetne
2017. jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim válasza:
@40 -es: Én (#34 -es vagyok) csak felsoroltam pár dolgot, amire a tudomány (megfelelő- vagy akármelyik ága) nem képes választ adni, vagy megoldást találni rá ...
2017. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Fú, de egysíkúak vagytok, vazzeg! Visszakérdezzek?

- Melyik egyház? Milyen hívők? Ettől nagyban függ a válasz. (merugye vannak békésebbnek tekinthetők, meg véresszájúbbak - pl.a keresztyény atyafiak itt a fórumon)

- Melyik Isten?

- Melyik tudomány? (merugye, határozd már meg Istent)


Amúgymeg. Én mindig úgy voltam vele, hogy vannak azok a dolgok, amiket ismerünk, meg vannak azok, amiket - még - nem. Na, az elvetemültebbek a második esetre kitalálták a vallásokat.

2017. jún. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 ArtArtArt válasza:
100%
Azt hogy valami nem letezik, nem lehet bizonyitani. Ennyi.
2017. jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim válasza:
Első körben azt gondolnám, ami nincs azt hogy lehet bebizonyítani? Valaminek a "nemlétét" igen nehéz. Hogy bizonyítom be pl hogy nem léptem félre??? Hogy bizonyítom be, hogy tegnap nem utaztam a 85-ös buszon Kőbányán? Utóbbit esetleg úgy, hogy bebizonyítom, hogy a Balatonon voltam, de akkor előzetesen kell egy pozitív bizonyítás vagy hogy is mondjam, és csak ezt KÖVETŐEN lehetne azt, hogy nem voltam valahol máshol. De Isten esetében ez nem értelmezhető út véleményem szerint. Amúgy a világmindenség végtelensége folytán a korlátokkal rendelkező földi ember semmiképp nem rendelkezik azokkal a lehetőségekkel, hogy ilyet be tudjon bizonyítani. Még ha az első feltevésem megdőlne, akkor sem.
2017. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
60%
Fogyatékosokra nem hat a tudomány, sem a bizonyítékok.
2017. jún. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

#43. Ès megint a keresztèny logika.

Tudomány: találja meg az összes halálos betegsèg ellenszerèt, fènysebessèggel utazás, ingyen kaja, pia, teleportáció.

Isten: ja, neki ezeketcsemmibe

2017. jún. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

Folyt.

Semmibe nem kerülne megvalósítani, dehát kifürkèszhetetlen, meghát imádkozunk, mert lehet hatásos, vagy nem

2017. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
60%

Az emberek hozzáállása Istenhez hasonló, mint a forgó ballerina képnél, hogy most erre forog, vagy arra. Állítólag ha valakinek a jobb agyféltekéje az aktívabb, akkor óramutató járásával megegyezően látja forogni, ha balos, akkor ellentétesen. A jobb agyfélteke a felelős az intuíció, érzelmek, vallás, hit, stb témákért.

Kivácsi lennék egy nagyobb létszámú felmérésre, hogy a hívők többsége tényleg arrafelé látja forogni a balerinát?

2017. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!