Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A teremtést vagy evoluciót...

Changename kérdése:

A teremtést vagy evoluciót igazol?

Figyelt kérdés
"Az tudományos tény, hogy régen a Föld gyorsabban forgott és a gravitáció hatására folyamatosan lassul."

2017. jún. 25. 07:46
1 2 3 4
 21/38 Mojjo ***** válasza:
81%

@19: akkor így ez ennyi? Úgysem tudhatjuk mi az igazság? De hát akkor hagyjuk is. Lehet, nem is lassul. Sőt, lehet, nem is forog. Lehet, hogy lapos és korong alakú. Meg üreges IS egy belső Nappal. Ki tudja.


Ez esetben értelmetlen a kérdéseiden töprengeni.

2017. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

De ha mérnének 1000nap/-másodperc biztos vagyok benne hogy a sárga földig letagadnák mert megzavarná a kőkemény bizonyitékokat.


A hold is távolodik nem?

Ott már hajmeresztbb adatok jönnének ki ha utánnaszámolnánk és a lehetséges állapotokrol elmélkednénk időrendbe.

A 6000 éves számitás sehol se jelent gondot csak a törzsfejlődésben.

A 6000000 éves számítás már a törzsfejlödést kameli de sok egyébb számitásokban saját farkát harapdálja

2017. jún. 25. 13:14
 23/38 Mojjo ***** válasza:
58%
@22: ha kiméred az egy másodperc per ezer napot, akkor publikáld, és meglátjuk hogyan tovább. Addig viszont ez a fantázia birodalmába tartozik.
2017. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
67%

"A 6000 éves számitás sehol se jelent gondot csak a törzsfejlődésben. "


Végül is igaz... Kivéve a fizikát, kémiát, biológiát, csillagászatot, satöbbit. Tehát kvázi minden tudományágat, csak a kreacionisták által értelmezett teremtésmítoszt nem.


"A 6000000 éves számítás már a törzsfejlödést kameli de sok egyébb számitásokban saját farkát harapdálja"


Tudnál mutatni néhány ilyen számítást? De valami olyasmit, kérlek, aminek van némi köze is a tudományokhoz, nem csak valami légből kapott számokkal való dobálózást (amilyenekkel pl. Behe operál előszeretettel). Mert ez a kijelentés így nagyon szépen hangzik (legalábbis kreacionista körökben, ott kedvelt szokás ilyen üres frázisokat pufogtatni), de önmagában csak a nagy semmi. Egy kijelentés, amit semmivel sem tudsz alátámasztani. Mint általában az összes kreacionista akadékoskodás, amit művelni szoktak.

2017. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
13%

" Viszont ha az evolúciót valaki keveri az ősrobbanással, abiogenezissel, föld forgásával, az éppenséggel csak azt bizonyítja hogy az illető nem vitte túlzásba a gondolkodást. "

Nem keverte, próbáld elolvasni a válaszom még párszor

2017. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
55%

Jahj, Diótorta Felebarátom, már megint Te? Bár látom, jószokásodhoz híven csak böfi (# 13), aztán spuri.


"Igen, ha nem direkte kapcsolódik az evolúcióhoz, akkor tilos gondolkodni."

- Ezt csak te szajkózod állandóan...


"Tilos elgondolni, hogy ha a Föld bizonyítottam 6000 éves lenne"

- Mert talán lenne bármi kézzelfogható, mely azt igazolná? Tudtommal: továbbra sem.


"akkor nincs idő a törzsfejlődésre."

- Kiforgatod a dolgot. Először tán azt kéne igazolni, hogy a Világegyetem sacc/kb 6000 éves lenne... de erre _semmi_, (konzerválódott vallási szövegek ellenőrizhetetlen állításain kívüli) jel nincsen.


"Valamint tilos arra is gondolni, hogy hogyan keletkezett az élet,"

- Nem állsz véletlen rokonságban a Hovindokkal? :D Tudod, ezt folyton leírod, mi meg legalább 3an rávágjuk, hogy ezt _egyedül Te_ állítod. De azért jössz megint, és bebüfized megint...

Ápropó, mikor a Tanárnéni megkérdezte, hogy

- "Mennyi 4 almából kettő?",

akkor Te válasz helyett visszakérdeztél, hogy:

- "De hát hogy került oda az alma? És milyen alma? Sárga? Mert Én csak a Pirosat szeretem!"

- "Jólvan, Diótortácska, akkor piros almák, és én tettem oda.... válaszolnál?"

- "De Tanárnéni! Tanárnéni! Hol az az alma! Nem látom! És jonatán-e? Mert csak azt eszem meg!"


Baahhh...


"Kérdésre a válasz tehát: a 6000 éves Föld-teremtést"

- Írtál egy bődületes hablatyot, de valahogy egyetlen! indokot sem, hogy mi köze a Teremtésnek a Föld forgásához... főleg, hogy a Teremtésben (6 napos+Édenkert) _szó sincs_ (!!!) a Föld forgásáról, LOL!

2017. jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
29%

"természetesen nem tilos az élet keletkezésén gondolkozni, csak nem szerencsés, ha ezt valaki a hangtan keretében akarja tárgyalni. Vagy a speciális relativitáselmélet keretében. Vagy az evolúció keretében. "

Értem. Tehát az élet elterjedésének az élet keletkezéséhez annyi köze van, mint a hangtanhoz:) Egész ügyes:)

2017. jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
43%
#27: Értem. Tehát te nem alapból vagy gyengeelméjű, hanem csak úgy teszel, mintha az lennél. Egész ügyes :)
2017. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 Mojjo ***** válasza:
80%

@27: a kalapácsvető kezéből kirepülő kalapács kinematikai leírásánál sem a fémkohászat kérdéseibe szeretne elmerülni az ember. Persze, ahhoz, hogy a kalapács repülhessen, valahogy meg kellett alkotni a kalapácsot, csak éppen ez ebben az esetben nem érdekel minket. Az evolúciónál ugyanez a helyzet: ahhoz, hogy beszélhessünk róla, kellenek élőlények, de minket az evolúció taglalásánál pont annyira nem érdekel, hogyan is lettek, mint a kalapácsvetés kinematikájánál a kalapácskészítés mechanizmusa.


Remélem így már érthető.

2017. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
72%

#29 Apró kiegészítés: Nem feltétlen fontos élőlénynek lennie, csak megfeleljen a három alapvető kritériumnak: szaporodjon, a szaporodás során ne pontosan másolja önmagát, és a környezete befolyásolja a sikerességét annak alapján, hogy milyen változások vannak az egyedben a szülőhöz képest. Lehetnek ezek robotok, programsorok, de akár vallások vagy azok istenei is - ez utóbbiakon is egész jól megfigyelhető az evolúció, ahogy egyik generációról a másikra változnak az aktuális trend szerinti kritériumai, jellemzői, szabályai.

Tudom, hogy tudod, csak a pontosítás kedvéért írtam le.

2017. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!