Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten egy érzelmi zsaroló?

Isten egy érzelmi zsaroló?

Figyelt kérdés
A szeress, vagy pokolba kerülsz dolog nem bizar egy kicsit? Más oldalról megközelítve: mindenki aki szereti és körülugrálja mennybe kerül, a többiek meg a pokolba? Elég furcsa belegondolni, mert egyszerre beteges és gyerekes.

#vallás #Isten #ateizmus #Biblia #hívő #ateista #keresztély isten #zsidó isten #minden isten
2017. júl. 23. 07:04
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
12%

"Ettől függetlenül Isten több GYILKOSSÁGOT követett el, akár ha csak közvetetten is."


Ettől függetlenül? :) MINDEN gyilkosságért a Sátán a felelős. :D A Bűn zsoldja a halál a Bűn a Sátántól ered. :)

2017. júl. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
16%

"Bizonyítani??? Ahha-hha-hha-hha-hha-hha-hha......hha-hha-hha-hha XD

Bizonyítsd Isten lètèt! Ja, az hit kèrdèse....."


Tehát Ateista vagy, ergó, hírtelen van Isten, ha valakire rá kell fogni valamit, pl.: a halált? :)

2017. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy is, èn nem fogom a halált senkire. Èn azokhoz tartozom, akik elfogadják termèszetes folyamatnak, ès nem kapaszkodnak egy mesèbe, hogy hátha mègis van utána valami.

Ha Istenről írok, az csak azèrt van, hogy rávilágítsak, te milyen Istenben hiszel.

2017. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
53%
Akkor maradjunk annyiban szerintem, mivel én nem szóltam neked be az ateizmus miatt, nem írtam neked semmi olyat amibe beleköthetnél vagy vita tárgya lenne, hogy én JÓL tudom milyen Istenben hiszek, jobban mint te. Tehát, ez maradjon adott esetben az én dolgom és adott esetben az ateizmus a te dolgod, mitszólsz hozzá? :)
2017. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Rendben. ✌

Szerintem is mindenki higgyen, amiben akar.

2017. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem maradjunk is így, ne akard megmondani a báránynak, hogy hogyan bégessen. :) Békesség neked.
2017. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 Attila_the_hun ***** válasza:
Érzelmi zsaroló, csak létező/létezett személy lehet.
2017. okt. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 Mojjo ***** válasza:
@47: Nem éppen. Bármilyen kitalált karakter rendelkezhet bármilyen tulajdonságokkal. Lehet érzelmi zsaroló is. Gondolom létezik pár ilyen karakter a világirodalomban/film- és rajzfilmtörténetben.
2017. okt. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Hali!


Az "érzelmi zsaroló" kifejezést szerintem akkor szokás használni, ha valaki visszaél azzal, hogy a másik félnek érzelmei vannak iránta. Azaz a zsaroló saját lelki állapotának nehézségeit felnagyítva, azok kialakulásáért a másik felet teszi felelőssé (mindezt nem kimondva).


Hol hallottad istent panaszkodni saját rosszsorsáról és érzelmeiről?

Az Ószövetségben ő egyszerűen fenyeget. Ezzel lehet, hogy félelem érzését fokozza benned... de nem erre használják a kérdésben szereplő kifejezést.

2017. okt. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!