Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet tudtára adni egy...

Hogyan lehet tudtára adni egy zsarnokoskodó, érzelmi zsaroló anyának hogy felnőttem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves nő vagyok, nem épp egyszerű édesanyával megáldva. Egyedül nevelt fel, amit szívesen a fejemhez is szokott vágni, hogy én aztán mennyi hálával tartozok neki ezért, mert el is dobhatott volna. Kiskoromban is szigorú volt, ha elmentem valahova a barátnőimmel akkor napokig nem szólt hozzám, mert egy önző dög vagyok, és őt egyedül hagyom. Azt azért hozzá tenném, hogy sose mondtam neki, hogy ne legyen kapcsolata, ő választotta ezt az életstílust. Voltak igaz kalandjai, nős pasi, alkoholista pasas...ezek után persze én voltam az aki mellette állt és kerestem egy pszichológust, hogy ugyan vizsgálják már meg. Kiderült, hogy súlyos társfüggő.


20 éves voltam, mikor elköltöztem itthonról, az akkori barátommal, aki később a vőlegényem lett. Költőzésem után közel fél évig nem volt hajlandó beszélni velem, majd hosszas könyörgések után végre szóba álltunk egymással. Anyámról tudni kell, hogy borzasztó önző, ha rólam van szó...ha nem ő van nálam legelöl, akkor mindenkit elmar mellőlem, akit csak lehet. Vőlegényemmel 1 hónapja szakítottunk, ez is jórészt anyámnak köszönhető. Anyám ugyanis szétszedett minket, állandóan fenyegetőzött, meg úgy alakította a dolgokat, hogy sose tudjunk kettesben lenni a párommal. Kénytelen voltam haza öltözni, de egyszerűen megfulladok ...


Ha elmegyek itthonról a barátaimmal, vagy csak simán boltba, rá 10 percre jönnek az ocsmánykodó és ócsárló üzenetei, hogy én egy álszent, gusztustalan, szemétláda nő vagyok és szégyellhetem a pofámat. Meg ő most miattam kórházba került és hogy mindenki mondja hogy én milyen gusztustalan gyereke vagyok, mert nem szeretem. Anya elvárná, hogy mindenhova vele menjek, ő legyen a legelső az életemben, és egy lépést se tegyek nélküle. Ha problémája van, elvárja hogy én oldjam meg. Ha nem kísérem el orvosokhoz , akkor is eljátssza ezt a zsarolást, hogy reméli hamar megdöglik de a temetésére nehogy legyen pofám elmenni.Természetemből adódóan sosem voltam az az elmászkálós, bulizós fajta, orvos akartam lenni gyerek korom óta. Tettem is ezért nem keveset, de sajnos állami támogatott képzésre nem kerültem be, így elhelyezkedtem egy multinál dolgozni, ahol fél év után vezető pozícióba kerültem. Sokat dolgozom, és anyám természetesen ezt is nehezményezi.


Már egyszerűen nem tudom mit tegyek, kezdek összeroppanni. Ha szólok hozzá az a baj, ha kerülöm akkor jönnek az SMS-ek, hogy köcsög vagyok mert meg sem kérdezem hogy van. Az ex-vőlegényemet kezdettől fogva utálta, már az első találkozásuk alkalmával oribált vele, hogy nem hozzám való és takarodjon el mellőlem. Hallani se akar róla, hogy mi talán kibékülünk, mert azzal fenyegetőzik, hogy megöli magát, ha kibékülök vele. Azt azért hozzá tenném, hogy akart már öngyilkos lenni, természetesen miattam,mert elköltöztem anno, amit írtam is.


Költözni sajnos nincs lehetőségem jelenleg, albérletbe meg jelen állás szerint nem tudnék menni.


Valaki tudna tanácsot adni? Ki volt hasonló helyzetben?


2017. máj. 1. 18:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Miért nem tudsz elköltözni? Hol vagy és mennyit keresel?
2017. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

Te semmivel sem vagy jobb, mint anyád, csak te nem társfüggö, hanem anyád-függö vagy.


Ha komolyan gondolnád azt, hogy "felnöttél", akkor elköltözöl (mert az az érzésem, hogy idöközben megint nála élsz), és nem foglalkozol a megsértödéssel, hanem ha nem áll veled szóba, akkor ráhagyod.

A telefonon meg vagy letiltod, vagy az SMS-eket szó nélkül törlöd.

Ugyanez érvényes a párkapcsolataidra is, csak akkor tud bárki is szétszedni egy kapcsolatot, ha a két fél engedni. Ha lesz párod, akkor egyszerüen nem kérdezed meg a véleményét, és ha elkezd ásálódni, akkor nem állsz vele szóba.

2017. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%

Jaj ez nagyon durva! Anyukád szegény elmebeteg! Komolyan!

Az van hogy te vagy a stabil társ az életében, és nem enged élni az életed mert akkor egyedül marad! Pfú sajnállak, gusztustalan ez a lelki zsarolás bàr sajnálom anyukád gyakorlatilag nincs élete rajtad kívűl es piócáskodik! És az van hogy emellett még aljas módon ki is használja a gyenge lelked, mert tudja hogy nálad bejön a zsarolás. Véleményt nem tudok kondani a hogyantovábbról csak együttérzek veled!

2017. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%
Ráhívnám a mentőt, mert szerintem ez súlyos állapot. Az lenne a legjobb, ha kórházban ápolnák. Depressziós, magányos. Ugye tudod, hogy soha nem fog téged megérteni? Magát sem tudja ellátni, nemhogy empatikus készségekkel rendelkezne.
2017. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Aki ennyiszer hangoztatja, hogy öngyilkos lesz, attól nem kell félni, hogy tényleg meg is teszi. Igen, írtad, hogy már próbálkozott, nem tudom a körülményeket, de biztos vagyok benne, hogy csak meg akart ijeszteni, de tudta meddig lehet elmennie, nem akart ő meghalni hidd el!

Nekem volt egy pàrom mondhatni ugyanezt csinálta velem 1,5-2 évig, oda is költöztetett magàhoz 1 hónap utàn és nem mehettem haza (egyedül), suli/munka után ha a barátNŐimmel be mertem ülni beszélgetni valahová ahelyett, hogy siettem volna hozzá, jött a lelkibeszéd, hogy nem szeretem őt, biztos megcsaltam stb.... Nem bírtam idegileg, nem akartam a családomat elveszíteni miatta, és megzakkanni, tönkretenni az életemet. Beszélni nem lehetett vele se szépen se csúnyán. Nem hallgatott rám... Fogtam egyik nap a legfontosabb cuccaimat és eljöttem onnan amikor nem volt otthon. Hazaköltöztem. Kicsit később segítséggel elhoztam onnan a többi cuccaimat és lezártam az egész "kapcsolatot".

És a röhej az, hogy nagyon meglepődött, hogy szakítottam, nem értette, hogy miért :D és persze ő is fenyegetőzött, hogy ezt nem bírja inkább meghal.... Nem hatott meg. 1 hét (!) múlva új barátnője volt. Ennyit erről. :D


Persze egy anyával nehezebb, mégis csak ő családtag, nem mondom, hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot, de neked is van életed, jogod van azt élni, boldogan. Attól, hogy anyád hülye nem kell tönkrevágnod magadat is.

Nincsen senki más, aki segítene? Tesód? Apukád? Barátok? Valamit kellene tenni vele. Pszichiáter nem tanácsolt semmi érdemlegeset? Lehet kéne eggyel konzultálnod, mert ez anyudnak se jó.....

2017. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
65%
KÉrdezőnek feltettem elsőként a kérdést, de eltűnt, mint Kossuth a ködben.. Nem válaszolt rá.
2017. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
62%
*Petőfi a ködben
2017. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz beszélni erről egy rokonnal aki esetleg vele tudna beszélni /=hatni rá/- ez tényleg nem normális állapot!

Nagyon sajnálom, a saját édesanyjától az ember nem ezt várná.

2017. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
42%

Elég rosszul tudod 56 %-os kár engem javítgatnod, eltűnt, mint Kossuth a ködben. Így van a helyes mondás.


Itt egy link, nem én válaszoltam ott, de tessék, ha nekem nem hiszel. Ez egy elterjedt mondás, kb. mindenki ismeri.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2017. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

"Egyedül nevelt fel, amit szívesen a fejemhez is szokott vágni, hogy én aztán mennyi hálával tartozok neki ezért, mert el is dobhatott volna."


1. Nem Te jelentkeztél az életre, hanem az apukáddal együtt hívtak életre vagy tudatosan, szándékosan, vagy nem.

2. Természetesen hálával, szeretettel tartozunk a felnevelő szüleinknek, hiszen ha valóban szeretettel neveltek (és mindegy, hogy milyen adottságok között, szegénységben, vagy luxusban).

3. Azért viszont nem tartozol köszönettel és hálával, hogy nem dobott el. Te nem tehetsz arról, hogy világra hívtak, viszont neki kötelessége volt, hogy téged becsületben, minden áldozattal felneveljen.


4. Lelkifurdalásod ne legyen emiatt.


5. Viszont az anyukád egy megkeseredett, depressziós, feltehetően magányos asszony.


6. NE áldozd fel magad miatta. Vidd el pszichológushoz, ha hajlandó rá.


7. DE éld a magad életét! Neked is csak egy van. Azt kívánom, hogy legyen egészséges, szép házasságod, egészséges gyermekeid, és legyél kiegyensúlyozott, boldog édesanya.


8. Te nem tudod megváltani édesanyád boldogtalanságát. Segíteni tudod szeretettel, törődéssel, de a sorsodat magad irányítsd. Ebből ne engedj.

2017. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!