Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Megtalánátok Istent...

Ateisták! Megtalánátok Istent az életetek végén?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rákaptam a katasztrófa filmekre. Emiatt fogalmazódott meg bennem ez a kérdés is.

Hogyha egy elkerülhetetlen katasztrófa fenyegetné az emberiséget a pusztulással, mit tennének az ateisták? Imádkoznának? Megtalálnák a lelki utat egy istenség felé, hogy az legyen az utolsó mentsváruk?

Elsősorban ateisták véleményét várom, de akár hívők is elmondhatják a véleményüket. Természetesen mocskolódás nélkül.


2017. aug. 6. 21:59
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
66%

"A hívő kreacionisták pedig ne itt éljék ki magukat :) "


És ennek melyik részét nem értette, kedves?

2017. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 Darkmoon80 ***** válasza:
62%
Tudod 43%-os, a kérdés most nem az evolúcióról szólt!
2017. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
86%
Egy elképzelt katasztrófa esetén mit éreznék, azt nem tudom. De egyszer majdnem vízbe fulladtam, na az elég valós élmény volt, megmaradt bennem máig. A szokásos nyári statisztikákra gondoltam, amiket a hírműsorokban szoktak mondani. Hogy egy leszek a névtelen lúzerek közül, aki így végzi azon a nyáron. Isten, meg imádkozás? Fel sem merült bennem egy pillanatra sem. Aztán kievickéltem nagy nehezen.
2017. aug. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
81%

"Ateista általánosítás. Én megtaláltam, és több millió keresztény társam is. Nem csak az létezik, ami a szemünk előtt van;)


"Szerintem katasztrófa bekövetkeztével az összes ateista hívő lesz, azaz abban a pillanatban nem érdekük, hogy behazudják maguknak, hogy nincs Isten"


Először szóvá teszed, hogy a korábbi válaszoló általánosított, majd a következő mondatodban te is általánosítasz az ateistákra. Hát tévedésben vagy, én - mint írtam - kétszer is voltam már olyan helyzetben, hogy csak egy hajszál választott el attól, hogy most ne ücsöröghessek itt és írjak. De egyik alkalommal sem jutott eszembe egy pillanatra sem, hogy imádkoznom kellene valakihez, aki véleményem szerint nem is létezik.


Egyébként meg mi jogon nevezed magad kereszténynek? Te kreacionista vagy, ID-s, aminek semmi köze a kereszténységhez, csak annyi, hogy ugyanabból a könyvből veszed te is a szellemi táplálékodat. De ti teljesen máshogy értelmezitek a Bibliát, mint az a kereszténységen belül elfogadott, legalábbis a main stream felekezetei által, szóval elég távol állsz a kereszténységtől. Tehát akkor mitől is lennél te keresztény?


Amúgy meg visszatérve még egy mondatodra:


"Nem csak az létezik, ami a szemünk előtt van;) "


Így igaz. Létezik evolúció is, még ha neked annak működése túl magas is ahhoz, hogy átlásd, megértsd. Ráadásul a szemünk előtt zajlik, de te csak azért is tagadod, meg mindenféle bugyutaságot kitalálsz inkább, csak hogy ne kelljen elfogadnod. Szóval ki is az, aki hazudik önmagának, ámításban tartja önmagát?

Kicsit körülnézhetnél a saját portádon is, mielőtt másokéra kezdesz beszólogatni.

2017. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
7%
Az ateisták legtöbben reménytelennek látják a helyzetet. Nem hisznek Istenben, nem hiszik, hogy bármin lehet változtatni. Úgy gondolják, hogy amilyen keserves az élet, akkor olyan keserves, és nincs mit tenni. Nincs igazuk! Remény mindig van, és ha az ember nem tudja befolyásolni a dolgokat, hát Isten biztosan! Aki hívő, az nem véletlenül hívő! Akiket megszólít Isten, azok akkor is tudják, hogy Isten szólt hozzájuk és bízta rájuk a feladatot, ha nem is közvetlenül szólt, hanem csak lélekben! Akinek van kapcsolata Istennel, az tudja, hogy létezik! Hány, de hány hívő vállalta inkább a kínszenvedést, és végül a halált, minthogy megtagadja Istent! Ilyet csak azt tesz, aki TUDJA, hogy létezik! Boldogok, akik hisznek, anélkül hogy látnák Istent! Boldogok, és a hitetlenek ezt a boldogságot próbálják keresni egész életükben! De nem találják, vagy káros szenvedélyekkel próbálkoznak, mely öröm rövid, és utána a boldogság szertefoszlik, utána pedig csak frusztráltság marad! Szertefoszlik, mert nem Istentől van! Régebben csak hittem Istenben, de most már érzem, és tudom, hogy létezik!
2017. aug. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
10%

"Az ateisták legtöbben reménytelennek látják a helyzetet. Nem hisznek Istenben, nem hiszik, hogy bármin lehet változtatni. Úgy gondolják, hogy amilyen keserves az élet, akkor olyan keserves, és nincs mit tenni."


Úgy gondolják, hogy mindenről az ember tehet, és mindenen csak az ember segíthet. És reménytelennek látják, hogy valaha is lesz változás! Pedig ez nem így van! Isten mindig segít annak, aki hisz benne!

2017. aug. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
83%

"a hitetlenek ezt a boldogságot próbálják keresni egész életükben! De nem találják, vagy káros szenvedélyekkel próbálkoznak, mely öröm rövid, és utána a boldogság szertefoszlik, utána pedig csak frusztráltság marad! Szertefoszlik, mert nem Istentől van!"


Èn egy káros szenvedèlyektől mentes, boldog ateista vagyok. Üdv.

2017. aug. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
7%

""A hívő kreacionisták pedig ne itt éljék ki magukat :) "


És ennek melyik részét nem értette, kedves?"


"Tudod 43%-os, a kérdés most nem az evolúcióról szólt!"


Lányok, ne legyetek majmok, ne utánozzatok.

1. tudom, hogy nem az evóról szól

2. Nem egy mondatban "élném ki magam", pici fogalomzavar jelenlétét érzem:)


"Először szóvá teszed, hogy a korábbi válaszoló általánosított, majd a következő mondatodban te is általánosítasz az ateistákra."

Na a másik fotelguru:(

Ez nem általánosítás, ez tapasztalat, bizonyságtevés. Az ateisták amolyan blog-agymosott általánosításokat kántálnak, nincs mögötte valódi szellemi tevékenység. Nálam van


"Hát tévedésben vagy, én - mint írtam - kétszer is voltam már olyan helyzetben, hogy csak egy hajszál választott el attól, hogy most ne ücsöröghessek itt és írjak. De egyik alkalommal sem jutott eszembe egy pillanatra sem, hogy imádkoznom kellene valakihez, aki véleményem szerint nem is létezik. "

Olvastam. Nem voltál még igazi életveszélyben. És nem is vagy túl hiteles, mivel te is hírhedt troll vagy itt a vallási rovatban, nyilván nem fogd beismerni


"Egyébként meg mi jogon nevezed magad kereszténynek? Te kreacionista vagy, ID-s, aminek semmi köze a kereszténységhez, csak annyi, hogy ugyanabból a könyvből veszed te is a szellemi táplálékodat"

Jesszusom, ti tényleg nem gondolkoztok? Elbizakodottságotokban át sem gondoljátok, hogy mekkora hülyeség, amit leírtok:)

Na ezt most gondolt át újra. Privátban kérhetsz segítséget:) Elsőre nem segítenék, mivel az ötéves unokaöcsém elsőre látta az ellentmondást és a zavart a leírásodban


"De ti teljesen máshogy értelmezitek a Bibliát, mint az a kereszténységen belül elfogadott, legalábbis a main stream felekezetei által, szóval elég távol állsz a kereszténységtől. Tehát akkor mitől is lennél te keresztény? "

Egy ateista sokat foglalkozik ezzel? De legyen, tanítalak. Első tanító kérdés: mit jelent valójában kereszténynek lenni? Most nem kérhetsz privátban segítséget.

Második kérdés: mennyi eltérés van az egész Bibliára nézve a mainstream és a kreacionista bibliaértelmezésben?

Harmadik kérdés: ha korábban a mainstream kereszténység bírálva volt a tudománytalanságuk miatt, akkor most miért bizonyíték, hogy milyen mesét fogadnak el? Szerintem inkább a tévedésre garancia:)

Ha válaszolsz rendesen, cukorka helyett megkapod az én válaszomat is, hogy mitől vagyok én igazi keresztény


"Így igaz. Létezik evolúció is, még ha neked annak működése túl magas is ahhoz, hogy átlásd, megértsd."

Na, beizgultál. Űriási, megdönthetetlen érvet hoztál az igazadra: a másik lehülyézését. Szegénykém, ennyire nincs semmi a tarsolyodban?

Ide idézném a #21-es hozzászólást.

Amúgy látom, mit műveltek a természettudományos rovatban:)) Hadd idézzem a ti evolúcióbiológiai színvonalatokat. A sejt kialakulásáról kb. ennyi az elképzelésetek:

"Ilyen kísérlet is volt, ahol egy kettős lipidréteg simán, magától összeállt gömb alakba. Az már egy sejt, csak üres... ill. sós víz és aminosavak, meg egyéb szerves anyagok vannak benne, ha az ősóceánról beszélünk. Azt még egy kicsit rázogatni kell ugyan, mire az RNS összejön, de azért nem reménytelen a dolog."

Én hozzád képest értek az evolúcióhoz, ezért is tudom cáfolni. Nem mellesleg azért mert olvasod a criticalbiomass nevű áltudományos blogot, még nem vagy tudós:)


"Ráadásul a szemünk előtt zajlik, de te csak azért is tagadod, meg mindenféle bugyutaságot kitalálsz inkább, csak hogy ne kelljen elfogadnod. Szóval ki is az, aki hazudik önmagának, ámításban tartja önmagát?"

Természetesen Te. Amennyiben azt említed, hogy ma is látom, ahogy az egysejtű emberré szervezi fel magát. Fogalmad sincs a kreacionizmusról. A fotelből kitalálod, hogy mi mit gondolunk, majd cáfolod. Lusta és ostoba vagy még kérdezni is. Én megtanultam az evolúcióbiológiát, neked fogalmad sincs, mit mond a kreacionizmus, mert gyáva vagy még csak utánanézni is, mert félsz, hogy összezavarodsz. Inkább a GYAK-on hajtogatod az ostobaságaidat. Ami a szemünk előtt zajlik, kisfiam, az a mikroevolúció. Mi pedig a makroevolúciót tagadjuk. De ezt rajtad kívül kb. minden felkészült evós tudja. Ha olyan biztos vagy a tudományodban, miért ilyen olcsó, piaci hazugságokkal operálsz?


"Kicsit körülnézhetnél a saját portádon is, mielőtt másokéra kezdesz beszólogatni."

Akkor egyetérthetünk, hogy ezt magadnak írtad emlékeztetőben


Mielőtt megszólalsz, legközelebb gondolkodj

2017. aug. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Darkmoon80 ***** válasza:
70%

43%-os!


Hogy te mennyi ostobaságot tudsz összehordani, az egyszerűen mulatságos. Vergődve bújsz el érvelés helyett fellengzős dumákat megeresztve, de egy konkrét érvelést soha nem voltál képes végigvinni, mert valódi érvek esetén kiderülne, tudás semmi.


-----------

"Olvastam. Nem voltál még igazi életveszélyben."


Ezt te a fotelodból hogyan döntöd el? Milyen jogon kételkedsz a másik szavában? Láttad a varázsgömbödben? Vagy csupán tagadsz mindent ami ellentmond az elképzeléseidnek, mindenféle alap nélkül?


"Űriási, megdönthetetlen érvet hoztál az igazadra: a másik lehülyézését. Szegénykém, ennyire nincs semmi a tarsolyodban? "


Te mikor hoztál bármit ami tény, azon kívül fellengzős frázisaidat pufogtatod. Egyetlen példát kértem tőled egy állításod igazolására, képtelen voltál rá, folyamatosan kitértél előle. Akkor neked vajon mi van a tarsolyodban???

Érvek??? Alig hiszem!



"

Hadd idézzem a ti evolúcióbiológiai színvonalatokat. A sejt kialakulásáról kb. ennyi az elképzelésetek:

"Ilyen kísérlet is volt, ahol egy kettős lipidréteg simán, magától összeállt gömb alakba. Az már egy sejt, csak üres... ill. sós víz és aminosavak, meg egyéb szerves anyagok vannak benne, ha az ősóceánról beszélünk. Azt még egy kicsit rázogatni kell ugyan, mire az RNS összejön, de azért nem reménytelen a dolog."

"

Idéztél valamit, de lefelejtetted a linket ahonnan idézted. Tudod ezt jó lenne mellékelni, hogy megtalálhassam az idézet forrását, szövegkörnyezetével együtt. Pótolnád?


"Én hozzád képest értek az evolúcióhoz, ezért is tudom cáfolni."

Kár, hogy ezt soha be nem tudtad bizonyítani.

De ezzel ne ezt a topikot offoljuk szét nyitok egy külön kérdést csak neked és az evolúcióellenes cáfolatodnak. Ott részletesen megbeszélhetjük, miért is hiszed, hogy nincs evolúció.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Van merszed végigvinni ott egy tényekre alapuló vitát, vagy kitérsz előle?

2017. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert bekövetkezik egy elkerülhetetlen katasztrófa miért kezdenék el imádkozni egy nem létező dologhoz? Nem is értem...
2017. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!