Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mi lett volna,...

Keresztények, mi lett volna, ha iszlám, buddhista, hinduista, stb. vallású országokba születtek?

Figyelt kérdés

Nem kiábrándító kicsit a gondolat, hogy az határozza meg a hiteteket, hogy hol éltek, hogy a körülöttetek lévő emberek mit mondanak nektek? Vagy esetleg születési helytől függetlenül is keresztények lettetek volna?

(Főleg azoknak szól a kérdés, akik szerint a Biblia történelmileg hiteles.)



2017. aug. 20. 19:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
37%

"Keresztények, mi lett volna, ha iszlám, buddhista, hinduista, stb. vallású országokba születtek?"

Semmi, akkor is keresztény lettem volna egy idő múlva

2017. aug. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Isten azt ígérte:

"az elveszettet megkeresem"

2017. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
58%
Én keresztény családból származok és ateista lettem szerencsére. Ha én el tudom érni hogy kitörjek akkor más is . Mert vallásból vallásba szerintem könnyebb áttérni.
2017. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
63%
nahát, te ilyen rohadt mázlista vagy Rebi, "szerencsére" :D
2017. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínűleg iszlám, buddhista vagy hindu lennék. Nem kizárt, hogy egy idő után keresztény lennék, ha egyáltalán találkoztam volna a kereszténységgel. De ha meg Jézus előtt születek, akkor nem is ismertem volna a kereszténységet.

Egyébként meg sokat meghatároz a környezet, de azért nem mindent. Most ateista környezetben élek és mégis keresztény vagyok, pedig lehetnék ateista is, senki nem tiltja meg...

"Főleg azoknak szól a kérdés, akik szerint a Biblia történelmileg hiteles."

A történeti könyvei történelmileg hitelesek, mi az egyetemen történelemszakon ókori keletből elsődleges írott forrásként tartjuk számon.

2017. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván meghatározó, hogy hová, milyen kultúrába születsz. Persze, nem törvényszerű, hogy az adott ország uralkodó vallását kövesd, de azért többnyire, ez a jellemző.
2017. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
Hírdessétek az evangéliumot az egész világon...jhelenleg is hirdetik,tehát Isten addig nem fogja lezárni ezt a korszakot amig ez be nem fejeződik.tuti fix,hogy az általad emlitett vallásu országban is hirdetik,de nem szabad elfelejteni azt,hogy mindenkinek szabad akarata van hogy elfogaDja vagy elutasítja.biztos,hogy ha vkinek fel van irva a neve az élet könyvébe azt Isten-éljen bárhol az illető-rátalál.
2017. aug. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
24%

"Isten addig nem fogja lezárni ezt a korszakot amig ez be nem fejeződik"

Akkor ez elég sokáig fog tartani, mivel jelenleg és már jó ideje NEM terjed a kereszténység.

Afrikában még terjed ugyan, de máshol ugyanennyit csökken.

2017. aug. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Még Iránban is terjed,olyan iszlám országokban ahol halállal büntetik ha vki hirdeti a biblia üzenetét,persze illegalitásban,olyan helyeken ahol megtudnak bújni az emberek,az egyháznak kötelessége hirdetni,hisz Jézus parancsa,elmenvén a e széles világra,hirdessétek az evangeliumot minden teremtésnek-mondta Jézus.Még szük környezetünkben is kell hirdetnünk.
2017. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

1/19


Pont ezert nem hulye kerdes, csak nem latod a filozofikus gondolkodasra serkento magvat benne.

A legtobben abban hisznek, amit a tobbseg terjeszt. Tomegpszichologia, birkaszellem, agymosas.

Tehat a legtobb ember elfogadja a tobbseg allitasait, anelkul, hogy tovabbi, mely kutatasokat vegezne, es megismerne az osszes teoriat.

2017. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!