Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért utálják...

A keresztények miért utálják a pogányokat, miközben a fél vallásukat tőlük "lopták"?

Figyelt kérdés

Csak nehány példa:

-amikor mi a karácsonyt ünnepeljük, az a pogányoknál a fény és a Nap ünnepe volt szinte minden kultúrában

-Lucifer bukása meglepően hasonlít arra a történetre a skandináv mitológiában, amikor Odin az alvilágba száműzi Hel istennőt... Az angol ,,hell" kifejezés a pokolra is innen ered, milyen érdekes...

-az ördög megjelenése azonos a faunokéval (paták, szarvak)

-a fagyöngy Freyja istennő jelképe, ez is azt igazolja, hogy a karácsonynak valójában semmi köze Jézushoz. Én azt olvastam több helyen, hogy valójában ősszel született... Akkor meg miért kellett elvenni a pogányok ünnepét?

-a Bibliában nagyon sok történet megegyezik régi mitológiák legendával, ha mindet felsorolnám, holnap estig sem végeznék vele, de fent már írtam példát.

-a húsvéti nyúl a termékenység pogány szimbóluma

Ezek után nem értem, miért nem tudják és tudták a keresztények tiszteletben tartani azokat, akik mágiát gyakorolnak és a régi istenekben hisznek/hittek?

Mi olyan rossz a mágiában egyébként?

Én például gyakorlom (főleg rúnamágiát), mégsem tartom magam rossz embernek, nem ártok vele senkinek, a saját életemben pedig csak pozitív tapasztalataim vannak a pogány hittel (az északi isteneket tisztelem). Ellentétben, amikor nagyon régen még kereszténynek vallottam magam, volt, hogy imádkoztam Istenhez, mégsem lett soha eredménye... Hogy lehet ez?

És miért nem lehet a másik vallását tiszteletben tartani és elfogadni?

Ha meg egyszer utálunk valamit, miért másoljuk?



2017. aug. 29. 23:31
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
87%

Nem utánozzuk, és nem veszünk át semmit.

Kizárólag a bibliában leírtak és Jézus tanítása szerint mutatunk be imádatot Istennek


Ezen kívül nem utálunk senkit.

A valamivel egyet nem értés, még nem hatalmaz fel a gyűlöletre, sőt, ahogy valaki írta, még az ellenséget is szeretni kell, és jó tettekkel kell meggyőzni, nem haraggal.

2017. aug. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
65%

-A karácsonynak csak az időpontja egyezik, amit ünneplünk az nem. Nyilvánvalóan amikor kezdenek újra hosszabbodni a napok, akkor az minden nép számára valami remény megjelenésêt jelentette... Ráadásul VALLÁSILAG ez a legkevésbé fontos a három nagy ünnep közül (húsvét és pünkösd fontosabb).


-Odin Hélnek adta a holtak feletti birodalmat, ráadásul Odinnak nem is igazán volt aztán hatalma Hél felett. Semmi köze egymáshoz a keresztyénséghez.


-A fagyöngynek, és a húsvéti nyuszinak semmi köze a keresztyénségnek, és az adott ünnepek vallási töltetéhez. Ezek csak népszokások.


-A patás ördög aki keveri az üstöt és a nagyszakállú Atya a felhők között nem biblikus, csak művészek fejéből pattant ki. Semelyik keresztyén sem gondolja így,


-Nem tudom mik jelennek meg más népek mitológiájában. De ha ott van Noé törtenete, meg valami más nép is beszámol valami nagy árvízről, akkor az épp hogy egybevág, nem? Bár még akkor sem biztos hogy ugyanaz az esemény ihlette a kettőt!

2017. aug. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
59%

"Ellentétben, amikor nagyon régen még kereszténynek vallottam magam, volt, hogy imádkoztam Istenhez, mégsem lett soha eredménye... Hogy lehet ez?"


Ez nem biztos, csak egy tipp: Amelyik Istenben én hiszek úgy kell imádkozni hogy "jöjjön el a te országod, legyen meg a TE akaratod".

Lehet hogy te csak egy hasonló, viszont nem élő "istenhez" imádkoztál, akihez úgy kell imádkozni hogy "legyen meg az ÉN akaratom".

2017. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
62%

"a karácsonynak valójában semmi köze Jézushoz."

Így igaz. Jézus OKTÓBERBEN született a Biblia szerint. Az bizony ősszel van.

Az ünnepet (mint a többi ünnepet is) kifejezetten azért tették oda, ahova, hogy elfedjenek vele egy pogány ünnepet.

Mondjuk a karácsonynál speciel a jó szándék vetette őket, mert az eredeti ünnep kb. olyan volt, mint a bacchanáliák... de akkor is csaltak.


A mágiát pedig azért tiltották, mert azt hitték, hogy működik, és démoni erők segítségével megy.

2017. aug. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
57%
Hát ez nagyszerű, hol írja, hogy "OKTÓBERBEN" született volna? Lehet elsiklottam felette olvasás közben.
2017. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
61%

Vidiripi


"amikor mi a karácsonyt ünnepeljük, az a pogányoknál a fény és a Nap ünnepe volt szinte minden kultúrában"


A karácsony az egy olyan ünnep aminek köze van a kereszténységhez. Maximum annyi hogy keresztény ünnepnek nyilvánították de valójában nem az!

Érdekességnek megjegyezném hogy Máriát, Jézus szülőanyját az V. századig alig ábrázolták a Jézus születését bemutató képeken.

Ezzel csak azt akarom bemutatni hogy hogyan változnak meg a dolgok az idő múlásával. Ilyen a karácsony is. A kereszténység létrejötte idejében szó nem volt ilyen ünnepről.

A másik sarkalatos pont Jézus születésének időpontja. Egyértelműen kijelenthető hogy Jézus nem decemberben született!

Dacára minden egyéb állításnak. S ezt kivételesen Jehova tanúi jól mondják.

dr. Szalai András, Apológia Kutatóközpont

Így ír a témában!

"Így csak annyi biztos,

hogy Jézus időszámításunk előtt néhány évvel született, vagy tréfásan fogalmazva:

Krisztus „Krisztus előtt” (Kr.e.) pár évvel született.

Ami az évet illeti, Lukács evangéliumából (2:1-2) és a kortárs feljegyzésekből

annyit tudhatunk, hogy Jézus születése valamikor i.e. 8 és 4 közé esett:

• Augustus császár i.e. 8-ban tartott birodalmi népszámlálást

• Quirinius i.e. 6-ban lett szíriai helytartó, előtte Varus alatt intézte a védelmi

és külügyeket

• Nagy Heródes pedig i.e. 4-ig uralkodott; ő rendelte el a betlehemi gyermekgyilkosságot,

amikor Jézus legfeljebb kétéves volt.

Hogy melyik évszakban történt, azzal kapcsolatban csak az tűnik biztosnak, hogy

nem télen. A Lk 2:8 szerint ugyanis a pásztorok „a szabad ég alatt tanyáztak”, ez

pedig akkoriban tavasztól őszig volt szokás.

Végül, ami a hónapot illeti, ismét Lukács adatai adhatnak némi támpontot. Jézus

hat hónappal Keresztelő János után született (1:24-26). János apja, Zakariás lévita

volt, Abijjá rendjéből (1:5), amelyik a 8. volt Áron 24 leszármazottja közül,

akik között a papi szolgálatot beosztották (1Krón24:1-19). Az egyes rendek tagjai

csak évente kétszer, egy héten át szolgálhattak a Templomban (vö. Lk 1:8-9).

Abijjá rendjére valószínűleg a zsidó holdnaptár szerinti Ijjár hónapban (áprilismájus)

és Hesván hónapban (október-november) esett a sor. Ha így van, Jézus a

tavaszi (peszách) vagy őszi (szukkót) zarándokünnep idején születhetett."


Illetve van itt egy link ahol szintén ezzel a témával foglalkoznak.

[link]


"a Bibliában nagyon sok történet megegyezik régi mitológiák legendával, ha mindet felsorolnám, holnap estig sem végeznék vele, de fent már írtam példát."


S a rengeteg történet között melyek azok amelyekben az szerepel hogy Isten elküldi a saját Fiát hogy meghaljon a bűnös emberekért? Vagy hogy Isten fia elszenvedjen mindenféle bántalmazást, szidalmazást, megaláztatást az emberektől?

Egyébként pedig hogy lehetséges az hogy a világ minden táján vannak hasonló történetek szájhagyomány útján vagy írott formában. Ezek a történetek hogyan lettek ellopva? Ki lopta el kitől és miért? Egymástól loptak a népek? De az eszkimók hogyan tudtak történeteket lopni más népektől vagy a Csendes-Óceáni szigetvilágban élők hogyan lopták a történeteiket?


"Mi olyan rossz a mágiában egyébként?"


Csak annyi hogy Isten rossznak tartja! Hogy miért tartja rossznak annak járj után amennyiben érdekel.


"Ha meg egyszer utálunk valamit, miért másoljuk?"


Az emberek könnyen félre vezethetőek. Hogy miért mert a legtöbb ember úgy sem jár utána a részleteknek. Az emberek lusták és ez a legtöbb emberre igaz. Lásd bankok apró betűs rész! De nem csak ők hanem mások is. Ingatlan közvetítő iroda. Egy személy szerződést köt velük hogy adják el a házát. Közben az ingatlan közvetítő irodától teljesen függetlenül a tulajdonos talál vevőt a házára. Meg is lesz az üzlet. Az ingatlan közvetítő iroda pedig követeli az üzletből a maga százalékát. Érthető módon a tulaj felháborodik. Aztán mi lesz? Előveszik a szerződést és az úgynevezett apró betűs részt megmutatják neki. Amiben az áll hogy bármilyen körülmények között cserél gazdát a ház a százalék akkor is jár az ingatlanosnak.

A tulaj így járt nem olvasta el rendesen a szerződést mielőtt aláírta volna.

A lényeg az hogy logikus azt mondani hogy biztosan másolták. Aztán amikor el kezdik megvizsgálni a részleteket akkor kiderül hogy valójában nincs is semmi köze hozzá vagy vannak eltérésék és nem is olyan nagy az a hasonlóság!

2017. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
56%

"Lehet elsiklottam felette olvasás közben."

Így igaz. Olvasd újra.

Figyelj arra, hogy abban az időben és ott mikor volt a birkák ellése.

2017. aug. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
63%
Akik elvetik a téli születést, azok is többnyire augusztusra, szeptemberre teszik. De biztos tévednek, mert te tudod a frankót és "OKTÓBER" a megfelelő hónap.
2017. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
52%

Még nem érted, de már lepontoztál.

Engedd meg, hogy gratuláljak. Csak így tovább!

2017. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

#9 Nem csak a rómaiaknak volt akkor Napünnepe.

Nézz utána a Yule-nak, északi és kelta ünnepnap, a karácsonyfa is innen ered egyébként.

Az ősmagyaroknak is volt ekkortájt ünnepük.

2017. aug. 30. 10:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!