Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért utálják...

A keresztények miért utálják a pogányokat, miközben a fél vallásukat tőlük "lopták"?

Figyelt kérdés

Csak nehány példa:

-amikor mi a karácsonyt ünnepeljük, az a pogányoknál a fény és a Nap ünnepe volt szinte minden kultúrában

-Lucifer bukása meglepően hasonlít arra a történetre a skandináv mitológiában, amikor Odin az alvilágba száműzi Hel istennőt... Az angol ,,hell" kifejezés a pokolra is innen ered, milyen érdekes...

-az ördög megjelenése azonos a faunokéval (paták, szarvak)

-a fagyöngy Freyja istennő jelképe, ez is azt igazolja, hogy a karácsonynak valójában semmi köze Jézushoz. Én azt olvastam több helyen, hogy valójában ősszel született... Akkor meg miért kellett elvenni a pogányok ünnepét?

-a Bibliában nagyon sok történet megegyezik régi mitológiák legendával, ha mindet felsorolnám, holnap estig sem végeznék vele, de fent már írtam példát.

-a húsvéti nyúl a termékenység pogány szimbóluma

Ezek után nem értem, miért nem tudják és tudták a keresztények tiszteletben tartani azokat, akik mágiát gyakorolnak és a régi istenekben hisznek/hittek?

Mi olyan rossz a mágiában egyébként?

Én például gyakorlom (főleg rúnamágiát), mégsem tartom magam rossz embernek, nem ártok vele senkinek, a saját életemben pedig csak pozitív tapasztalataim vannak a pogány hittel (az északi isteneket tisztelem). Ellentétben, amikor nagyon régen még kereszténynek vallottam magam, volt, hogy imádkoztam Istenhez, mégsem lett soha eredménye... Hogy lehet ez?

És miért nem lehet a másik vallását tiszteletben tartani és elfogadni?

Ha meg egyszer utálunk valamit, miért másoljuk?



2017. aug. 29. 23:31
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Lehetne, hogy a kérdésre válaszoltok?
2017. aug. 30. 14:14
 32/43 anonim ***** válasza:
73%

"volt, hogy imádkoztam Istenhez, mégsem lett soha eredménye..."

Hmmm... mi az, hogy "volt"?

Nyilván csak akkor imádkoztál SZÍVBŐL, amikor szorult helyzetben voltál és kérni akartál valamit. Na, ez így nem működik.


"És miért nem lehet a másik vallását tiszteletben tartani és elfogadni?"

Ez sajnos általános vonás.


"Ha meg egyszer utálunk valamit, miért másoljuk?"

Fordítva megy a dolog:

1: valami jó, másoljuk le.

2: hálásnak kéne lenni érte.

3: hogy én legyek hálás? Na, azt már nem! Inkább megutálom az egészet! Kivéve persze azt, amit már megszereztem belőle.

Sajnos sok ember van így ezzel.

2017. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
30%

"Lehetne, hogy a kérdésre válaszoltok?"

Nem, amíg nem tanulod meg, hogy a katolikusok nem a teljes kereszténység

2017. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
0%

A keresztények általában nem gyűlölik a pogányokat. Ha gyűlölnék őket, akkor nem igyekeznének őket megtéríteni, hanem hagynák őket elkárhozni.


Az embernek ősidők óta lehetett fogalma a természetfelettiről. Az őskinyilatkoztatás alapján lehetett fogalma a halál utáni életről, a túlvilágról is. A különböző népeknél ezek torzulhattak, mert a démonok igyekeznek félrevezetni az embereket, így egyes népek elhitték, hogy több isten van, akik távol élnek az emberi világtól, de olyanok mint az emberek, esznek-isznak, veszekednek, megcsalják egymást, az emberekkel pedig önkényeskednek és játszanak.


A keresztények nem a pogányoktól veszik el az ünnepeiket, hiszen aki még pogány, az nem ünnepli a keresztény ünnepeket. Azért kell elfoglalni ezeket az időpontokat, hogy a keresztények ne üljék meg a pogány ünnepeket. Volt olyan ünnep, amire nem tettek keresztény tartalmat, és több mint ezer évbe telt, hogy az ünnep eltűnjön, pedig az egyház üldözte. Egy másik ok pedig az, hogy így jobban el lehet magyarázni a híveknek, hogy Jézus a világ világossága, ezért ünnepeljük télen, a napforduló tájékán. Tavasszal a természet is feltámad, ezért ünnepeljük tavasszal a feltámadást.


Néhány pogány szokást megtarthattak az ünnepek kapcsán. Egy-egy aggodalmasabb polgár megkérdezhette a papot, hogy mi köze a nyúlnak Jézushoz. Erre a pap elmagyarázhatta, hogy ez egy természetből vett kép, és hálát adhatunk, ha sok kisnyúl születik.


Isten elsősorban a halál utáni életünkkel törődik, az az előtti életünkkel már kevésbé, azzal nekünk kell.

2017. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
84%

A karácsony-pogány ünnep dolog azért van mert az egyház azt akarta minél többen áttérjenek, látták hogy van egy fontos ünnepük télen így kitalálták hogy legyen egy nekik is ünnepük így biztos könnyebben áttérnak ha látják itt is buli van ilyenkor. Plusz ez egy kicsit komprumisszum volt mert így áttérés után is megtarthatták valamilyen formában a nekik fontos ünnepeket.

Sok ünnepi jelkép pogány időkből van csupán a kereszténységet is "belekeverték", a magyaroknál a tojás, a nyúl, a lányok meglocsolása mind-mind régi termékenységi szimbólum, szertartás.

Mondjuk hogy ezután a keresztények miért fikázzák a régi vallásokat nem tudom, gondolo ma "mindenki hülye csak mi vagyunk helikopterek" mentalítás.

2017. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Oké nyilván nem minden keresztény, inkább akkor úgy mondom a hangosabbak (és szűklátókörűebbek)
2017. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
16%

Kedves Kérdező!


A kérdésed,projekciódon alapszik.


Mivel pogány létedre utálod a keresztényeket,azt hiszed,ők is utálják a pogányokat.


Ez,természetesen nem igaz!


Krisztus egyetlen követője sem utál egy embert sem,hisz amint utálni kezdene,már nem Krisztus követője lenne.


Krisztus követői,viszont megvetnek olyan tevékenységeket,amelyek idegenek,vagy éppen ellentétesek a krisztusi elvekkel.Gyakorlóit rendszerint szánjuk.

2017. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Nem utálom a keresztényeket. Akik nem akarnak megtéríteni, hajlandóak elfogadni és tiszteletben tartani a hitemet, azokról kifejezetten pozitív véleményem van.
2017. aug. 31. 20:39
 39/43 anonim ***** válasza:

"...a fél vallásukat tőlük "lopták"..."


Az emberek istenismerete az első emberpártól kezdődően fakult,feledésbe merült.

A különböző népek,abból különböző dolgokat őriztek meg,és a megőrzött értékekben természetesen vannak párhuzamok.Itt nem lopásról van szó,csak azonos ismeretek megőrzéséről.


Ha egy balesetet,egy forgalmas kereszteződésben 10 szemtanú lát 10 különböző szemszögből,azt 10 különböző módon fogják visszaidézni,ha őszinte emberek.Csak a lényeg lesz azonos.Az ember elméje nem PC.A rögzítése,az általa átélt tapasztalatok szűrőjén keresztül megy az elmébe,s onnan azokkal vegyülve jön vissza.(relativizálás)

2017. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
16%

Keresztény "térítés":


Aki Krisztus követője,az szereti az embereket,mint Krisztus is szerette,és életét is áldozta a vesztébe rohanó világért.


A krisztusi szeretet,készteti követőit,a megváltás jóhíre megosztására.Aki közömbös a kárhozat felé rohanó emberekkel szemben,az NEM keresztény.


Amint Isten,a legrosszabb rossztól sem óv meg senkit az egyén akarata ellen,úgy követői sem kényszerítenek rá senkire olyan tudományt,melyet az egyén visszautasít.

2017. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!