Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért utálják...

A keresztények miért utálják a pogányokat, miközben a fél vallásukat tőlük "lopták"?

Figyelt kérdés

Csak nehány példa:

-amikor mi a karácsonyt ünnepeljük, az a pogányoknál a fény és a Nap ünnepe volt szinte minden kultúrában

-Lucifer bukása meglepően hasonlít arra a történetre a skandináv mitológiában, amikor Odin az alvilágba száműzi Hel istennőt... Az angol ,,hell" kifejezés a pokolra is innen ered, milyen érdekes...

-az ördög megjelenése azonos a faunokéval (paták, szarvak)

-a fagyöngy Freyja istennő jelképe, ez is azt igazolja, hogy a karácsonynak valójában semmi köze Jézushoz. Én azt olvastam több helyen, hogy valójában ősszel született... Akkor meg miért kellett elvenni a pogányok ünnepét?

-a Bibliában nagyon sok történet megegyezik régi mitológiák legendával, ha mindet felsorolnám, holnap estig sem végeznék vele, de fent már írtam példát.

-a húsvéti nyúl a termékenység pogány szimbóluma

Ezek után nem értem, miért nem tudják és tudták a keresztények tiszteletben tartani azokat, akik mágiát gyakorolnak és a régi istenekben hisznek/hittek?

Mi olyan rossz a mágiában egyébként?

Én például gyakorlom (főleg rúnamágiát), mégsem tartom magam rossz embernek, nem ártok vele senkinek, a saját életemben pedig csak pozitív tapasztalataim vannak a pogány hittel (az északi isteneket tisztelem). Ellentétben, amikor nagyon régen még kereszténynek vallottam magam, volt, hogy imádkoztam Istenhez, mégsem lett soha eredménye... Hogy lehet ez?

És miért nem lehet a másik vallását tiszteletben tartani és elfogadni?

Ha meg egyszer utálunk valamit, miért másoljuk?



2017. aug. 29. 23:31
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
#39 ,,első emberpár"... Tényleg nem rosszindulatból mondom, de hogy tudsz hinni még ebben? Azért valljuk be, az ősemberek kifejlődésére sokkal több bizonyítékunk van...
2017. szept. 1. 16:09
 42/43 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A te elképzelésedben hajlok rá,hogy higgyek.

Te,talán csakugyan a majmoktól származol.


Az én őseim Ádám,és Éva voltak.

2017. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

"Az én őseim Ádám,és Éva voltak."

Ez olyan mintha azt mondtad volna hogy a te őseid a szüleid, nem pedig a nagyszüleid...

Minden bizonnyal volt egy konkrét első emberpár, de bizony a valóságban minél visszább megyünk az időben, annál kevésbé emberszerűek és annál inkább majomszerűek az őseink.

Vagy szerinted Isten direkt hogy jól átverjen mindenkit, teremtett először még egy eléggé majomszerű embert, az Australopithecust, majd kinyírta őket, teremtett egy már emberszerű, de még majomra hasonlító Paranthropust, majd azt is kinyírta, teremtett egyre inkább mai emberre hajazó Homo habilist, Homo ergastert meg Homo erectust, majd őket is mind kinyírta, és végül teremtett Homo sapienst is?

Vagy esetleg úgy értetted hogy Ádám és Éva még így néztek ki?

[link]

2017. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!